TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Два симптома никогаш не би ги поврзале со коронавирус, а може да бидат првиот знак на потешка клиничка слика

Република - 23.01.2022

Коронавирусот сè уште владее со планетата и додека сите зборуваат за омикрон сојот, експертите апелираат дека делтата и понатаму покажува голема активност и дека возможно е да се заразите и со овој „постар“ сој, кој дава потешка клиничка слика.

Два симптома никогаш не би ги поврзале со коронавирус, а може да бидат првиот знак на потешка клиничка слика

Zoom

Дали може два пати да се заразите со омикрон? Еве колкав е ризикот за повторна зараза со ист сој

Вечер Прес

Дали може два пати да се заразиме со омикрон?

Денар

Докторката која го откри омикрон сојот изнесе нови податоци: 2 најчести симптоми кои ги погодуваат невакцинираните лица

Пулс24

Сте имале омикрон без воопшто да го знаете тоа:Само еден симптом може да го „издаде“

Вечер Прес

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

ТВ21 - 23.01.2022

Високата претставничка на Светската здравствена организација Марија ван Керхове денеска ги предупреди земјите кои мислат дека ставиле крај на пандемијата на коронавирусот бидејќи бележат пад на бројот на новозаразени, дека омикрон не е последниот ...

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Слободен Печат

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

А1 On

СЗО: Омикронот не е последниот сој на оваа пандемија

Фокус

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Сител

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на ковид-19

Нова ТВ

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Бизнис Вести

Опсервер Бриф OhridNews Press24 Gostivarpress.mk Денешен +инфо Независен

Вистиномер: Народот боледува од омикрон варијантата на коронавирусот, а не од отровни вакцини

Мета - 23.01.2022

Не е вистина дека симптомите од омикрон варијантата на коронавирусот се нусефекти од „отровна вакцина“. Вакцините не содржат отрови, тие се сигурни, ефикасни и развиени на безбедни платформи.

Три одлични студии, три одговори: Колкава заштита обезбедуваат вакцините против омикрон?

Слободен Печат

Трета доза вакцина штити од тешка форма од омикрон сојот

Телма

ТРИ ОДЛИЧНИ СТУДИИ, ТРИ ОДГОВОРИ: Колкава заштита обезбедуваат вакцините против СОЈОТ ОМИКРОН ?

Попара

Оваа земја денеска ги укинува речиси сите епидемиолошки мерки: Го победија омикрон сојот со помош на една работа!

Точка

Ирска ги укинува Ковид рестрикциите, минатата недела беше на второ најзаразена во Европа

Денешен

Ја преживеаја омикрон бурата и ги укинаа речиси сите мерки

Вечер Прес

Вечер Прес Република

Омикрон е опасен, а СЗО објасни зошто е тоа така

Фактор - 23.01.2022

Опасноста од омикрон не треба да се занемарува. Ризикот од омикрон останува многу висок, предупреди Светската здравствена организација (СЗО). Додаваат дека омикрон е многу заразен што води со зголемени хоспитализации и продолжување на притисокот врз ...

СЗО: Ризикот од омикрон останува висок

Канал5

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Слободен Печат

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

ТВ21

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

А1 On

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Курир

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Независен

360 степени Опсервер Нетпрес Локално Lider Република Сител