TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Максим Димитриевски: Ги обединуваме граѓаните од различни етникуми, возрасти, со различни идеи и размислувања, во ...

Опсервер - 13.10.2021

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, попладнево беше на средби со граѓани на повеќе локации во населба Карпош и на ул. Боро Соколов, каде разговараа за тековните проблеми и потреби на граѓаните.

Димитриевски:Во Куманово победуваат кумановци!

24Инфо

Максим Димитриевски: Ги обединуваме граѓаните од различни етникуми, возрасти, со различни идеи и размислувања, во Куманово победуваат кумановци!

Zoom

Димитриевски: Ги обединуваме граѓаните од различни етникуми, возрасти, со различни идеи и размислувања, во Куманово победуваат кумановци!

Република

Димитриевски: Ги обединуваме граѓаните од различни етникуми, возрасти, со различни идеи и размислувања, во Куманово победуваат кумановци!

Кумановски м.

Димитриевски: СДСМ креира лажни слики во јавноста за елиминација на противникот

Локално - 13.10.2021

Класичното режимско постапување од најлошите години на режимот го имаме и сега, ама кај поединци од власта кои ги имаат узурпирано државните институции за партиски цели. Уште во текот на вчерашниот ден, ја информиравме јавноста дека поднесовме ...

Димитриевски вети помош за кумановските туристички агенции

Република

Близок соработник на Максим Димитриевски прави зделки со купување гласови, обвини Тасевска

Kumanovo News

СДСМ: Инситуциите да постапат по снимката каде соработник на Димитриевски договара купување гласови

Centar

Тасевска: Димитриевски го покажа своето вистинско лице и покажа дека не е социјалдемократ

Канал5

Инситуциите да постапат по снимката каде соработник на Димитриевски договара купување гласови

Бриф

Инситуциите да постапат по снимката каде соработник на Димитриевски договара купување гласови

24Инфо

Zoom Frontline Локално Фокус Канал5 Фактор Centar Република

Димитриевски: Продолжуваме со развој на спортскиот туризам во Бислимската клисура, следува поддршка и помош на ...

Кумановски м. - 13.10.2021

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска оствари средба со претставници од туристичките агенции. „Во следниот мандат продолжуваме со грижата во секој сектор, вклучитено и за развојот на туризмот во ...

Максим Димитриевски: Продолжуваме со развој на спортскиот туризам во Бислимската клисура, следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

Бизнис Вести

Димитриевски: Следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

Сител

Димитриевски: Следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

Слободен Печат

Димитриевски: Следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

Press24

Димитриевски: Следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

Вечер Прес

Димитриевски: Следува поддршка и помош на локалните туристички агенции

MakPress

Димитриевски: Нашата советничка листа и изборната програма се составени од млади лица, тие имаат можност за допринос во ...

Кумановски м. - 13.10.2021

„Куманово има млад човек којшто е вработен и задолжен за младинските прашања. Во моментов, во финална фаза реализираме канцеларија за млади, која се наоѓа спроти стара печатница во поранешните простории во Министерството за информатичко општество.

МЛАДИТЕ ЈА РАЗВИВААТ ДЕМОКРАТИЈАТА Максим Димитриевски ветува зелени катчиња во Куманово

+инфо

Максим Димитриевски ветува зелени катчиња во Куманово

Нетпрес

Димитриевски: Нашата советничка листа и програма се составени од млади, тие имаат можност да придонесат во развојот на демократијата

Република

Димитриевски: Првиот младински центар го отворивме во Куманово, додека другите велат дека ќе градат игралишта, ние веќе изградиме 13

Кумановски м.

Димитриевски: Првиот младински центар го отворивме во Куманово, додека другите велат дека ќе градат игралишта, ние веќе изградивме 13

Сител

КУМАНОВО НЕМА ДОЛГОВИ, СМЕТКАТА Е ВО ПЛУС Димитриевски вети бесплатен превоз за студенти

+инфо

Frontline Опсервер

Максим Димитриевски: Од општина со долгови од 11ипол милиони евра, денеска Куманово е општина без долгови и има 4 ...

Бизнис Вести - 13.10.2021

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во гостувањето во емисијата „Став“ на ТВ Плус потенцираше дека од општина со долгови од 11ипол милиони евра, денеска општината нема никакви долгови, а на сметка во ...

Димитриевски: Од општина со долгови од 11ипол милиони евра, денеска Куманово е општина без долгови и има 4 милиони евра финансиски средства на сметка

Frontline

Димитриевски: Од општина со долгови од 11,5 милиони евра, денеска Куманово е општина без долгови и има 4 милиони евра на сметка

Кумановски м.

Димитриевски: Куманово има 4 милиони евра финансиски средства на сметка

Локално

Димитриевски: Од долгови од 11 и пол милиони евра, денеска Куманово има 4 милиони евра плус на сметка

Република