TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надлежните си ја префрлаат одговорноста за санирање на потпорниот ѕид над Детската клиника

24 Вести - 11.06.2024

Надлежните си ја префрлаат одговорноста за санација на потпорниот ѕид кај Детската клиника. Од Град Скопје се изземаа од одговорност и посочија дека Општина Центар и Министерството за здравство се надлежни за овој проблем.

Се сруши дел од потпорен ѕид на Клинички: Ангелов предупредува за поголема катастрофа

Lider

Ангелов: Во прашање се саати кога ќе се сруши целиот ѕид кај Клинички

Канал5

Се урна дел од потпорен ѕид над Клиниката за детски болести, ЦУК алармира дека постои опасност да се урне целиот

Телма

Се урна потпорниот ѕид и оградата кај Детската клиника во Скопје

Канал5

Падна потпорен ѕид на Детската клиника во Скопје

Пулс24

ФОТО: Се урна потпорниот ѕид и оградата кај Детската Клиника во Скопје

Телма

24 Вести +инфо А1 On Курир Слободен Печат Нетпрес Фактор ТВ21

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

24Инфо - 11.06.2024

Општина Центар остро ги демантира наводите и шпекулациите дека санацијата на потпорниот ѕид на Клинички Центар и улица „Белградска” се во надлежност на општината. За тоа постојат законски акти и одлуки.

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Макфакс

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Опсервер

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Скопје инфо

ДОГОВОР ПОТПИШАН ОД ШИЛЕГОВ НЕ ВАЖИ ЗА ДАНЕЛА Герасимовски ја обвини Арсовска за паднатниот ѕид над Детската клиника

+инфо

Герасимовски контра Арсовска: Постои договор според кој санацијата на ѕидот кај Детската клиника е во надлежност на Град Скопје

Локално

Герасимовски: Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран

Фокус

еМагазин Либертас Точка Press24 ТВ21 Кајгана 4NEWS Република

ЦУК: Ќе настане поголема трагедија ако падне дел од улицата „Белградска“!

Вечер Прес - 10.06.2024

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, нагласи дека доколку ѕидот не се санира постои ризик целиот да се урне, да оштети автомобили кои се паркирани веднаш до него. – Од едната страна на ѕидот има паркинг, а од другата е улица „Белградска“, предупреди ...

Видео:Надлежните институции да се координираат и да го санираат потпорниот ѕид на улицата „Белградска“ над Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Либертас

(ФОТО+ВИДЕО) Се урна дел од потпорен ѕид над Клиниката за детски болести, од ЦУК велат дека во прашање се часови кога ќе падне целиот

360 степени

Се урна дел од потпорниот ѕид над детска клиника, во прашање се саати кога ќе се сруши целиот, вели директорот на ЦУК Ангелов

Сакам да кажам

(Видео) Падна потпорниот ѕид кај Детската клиника во Клиничкиот центар, извести ЦУК

Макфакс

Се урна дел од потпорниот ѕид над Клиниката за детски болести

Мета

(Видео) Падна потпорниот ѕид кај Детската клиника во Клиничкиот центар, Ангелов вели дека предупредувал цела година

Фокус

Скопје инфо 24Инфо Точка Press24 еМагазин Република 24Инфо Курир

Град Скопје: Срушениот ѕид и ограда на Клинички центар е надлежност на Министерството за здравство

А1 On - 10.06.2024

Поврзано со дезинформациите во јавноста а во врска со срушениот ѕид и ограда на Клиничкиот центар, Град Скопје ја известува јавноста дека нема законска надлежност за постапување во овој случај, односно согласно законските и подзаконски акти истото е ...

Град Скопје: Одговорноста за срушениот ѕид кај Клиничкиот центар е на Министерството за здравство

Скопје инфо

Град Скопје: Немаме законска надлежност за постапување во врска со срушениот ѕид на Клинички

Канал5

Град Скопје: Потпорниот ѕид во Клиничкиот центар е во надлежност на Министерството за здравство

Фокус

Потпорниот ѕид на Клиничкиот центар е надлежност на Министерството за здравство, велат од Град Скопје

Макфакс

Потпорниот ѕид на Клиничкиот центар е надлежност на Министерството за здравство, велат од Град Скопје

Опсервер

Град Скопје: Потпорниот ѕид во Клиничкиот центар е во надлежност на Министерството за здравство

Либертас

Press24 Точка