TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разузнавачи: Русија најверојатно ги отстранува нуклеарките од старите ракети за да стрела кон Украина

Р.С.Европа - 26.11.2022

Русија најверојатно ги отстранува нуклеарните боеви глави од старите нуклеарни крстосувачки ракети и истрелува невооружена муниција кон Украина, соопшти британското воено разузнавање. Оттаму велат дека снимките со отворен код покажуваат остатоци од ...

Објавени нови тврдења, Русите имаат нова тактика

МКД - 26.11.2022

Русија најверојатно ги отстранува нуклеарните боеви глави од старите нуклеарни крстосувачки ракети и истрелува ракети без боеви глави кон Украина. Оваа информација ја тврди воената разузнавачка агенција на Велика Британија.

Британија: Русија најверојатно ги отстранува нуклеарните боеви глави од ракетите и ја таргетира Украина

А1 On - 26.11.2022

Русија најверојатно ги отстранува нуклеарните боеви глави од застарените нуклеарни крстосувачки ракети и потоа ги истрелува кон Украина, објави британското воено разузнавање. Британското Министерство за одбрана соопшти дека сликите од отворени ...

Русија „осиромашува“ нуклеарни ракети и ги истрелува врз Украина

Мета - 26.11.2022

Русија најверојатно ги вади нуклеарните боеви глави од застарени ракети и потоа ги истрелува врз Украина, соопшти британското Министерство за одбрана во последниот разузнавачки извештај споделен на Твитер .

Русија ги отстранува нуклеарните боеви глави од ракетите и ја гаѓа Украина?

Слободен Печат - 26.11.2022

Британското Министерство за одбрана соопшти дека добиените слики од отворени извори покажуваат остатоци од крстаречка ракета лансирана од воздух во Украина, која се чини дека е ракета од 1980-тите, која била вооружена со нуклеарна боева глава.