TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слаткар навлезе во политика, и добро му оди (ВИДЕО)

Република - 14.09.2018

По долгата пауза од музичката сцена Слаткар се враќа со песната „Отворено писмо“.Слаткар ги третира актуелните социоекономски теми, до допира и до името, всушност нема што ...

Слаткар со отворено писмо до јавноста (ВИДЕО)

1tv - 14.09.2018

Познатиот македонски рапер кој успеа да се пробие на Балканот, по шест месеци објави нов потенцијален хит. Марко Маринковиќ , или за широката јавност само Слаткар , вчера сподели нова песна со наслов „Отворено писмо“ , во која ја опејува општата ...

(ВИДЕО)- 30 ГОДИНИ ЖИВЕЕМЕ ВО ШУПА.- Провокативна песна на Слаткаристика

Женски магазин - 14.09.2018

„Живееме во шупа, 30 години седиме на клупа и никако у игра да не пуштат. Со Тајсон у ринг преговараме, ќе го јадеме или ќе се договараме“. Ова се дел од стиховите на новата песна „Отворено писмо“ на хип-хоп артистот Марко Маринковиќ- Слаткаристика.

(Видео) Живееме у шупа, вели Слаткар пред референдумот

Репортер - 14.09.2018

Хип- хоп пејачот Слаткар објави нова песна “Отворено писмо“ со која јавно кажа дека ќе гласа ЗА, на Референдумот на 30 септември. Тој во песнта вели „Живееме у шупа, ни фалат евра, никој не не игра, јебига друга опција нема….“.

ВИДЕО: Слушнете го „Отворено писмо“ – новата песна на Слаткар во пресрет на референдумот

Либертас - 14.09.2018

Популарниот рапер Слаткар ја објави новата песна „Отворено писмо“ во која пее за последните 30 години од македонското секојдневие, но и за иднината, во пресрет на референдумот на 30 ...

Што мислат момчињата кога велат за некоја девојка дека е слатка, секси или убава?

Курир - 13.09.2018

Девојките поминуваат голем дел од времето размислувајќи и анализирајќи ги работите што ги кажале мажите, дури и кога тие навистина немаат никакво значење помеѓу редови. Мажите имаат најразлична палета на комплименти која ја користат и секоја од нив ...

Што мислат момчињата кога велат за некоја девојка дека е слатка, секси или убава?

Среќа.mk - 13.09.2018

Девојките поминуваат голем дел од времето размислувајќи и анализирајќи ги работите што ги кажале мажите, дури и кога тие навистина немаат никакво значење помеѓу редови. Мажите имаат најразлична палета на комплименти која ја користат и секоја од нив ...

Што мислат момчињата кога велат за некоја девојка дека е слатка?

Пулс24 - 13.09.2018

Девојките поминуваат голем дел од времето размислувајќи и анализирајќи ги работите што ги кажале мажите, дури и кога тие навистина немаат никакво значење помеѓу редови. Мажите имаат најразлична палета на комплименти која ја користат и секоја од нив ...