TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евтин и многу вкусен ручек со модар патлиџан, пробајте го и вие, ќе ви стане омилен

НМД - 19.09.2021

Сите го обожаваат овој ручек со модар патлиџан, едноставно се приготвува и секој може да си го дозволи, евтин е. Освен што многу лесно и брзо се прави, ова јадење е многу вкусно, обилно е и заситно, бидејќи изобилува со витамини.

ПИПЕРКИ СО СИРЕЊЕ ВО МАСЛИНОВО: нешто што мора да го имате за зима

НМД - 19.09.2021

ПИПЕРКИ СО СИРЕЊЕ ВО МАСЛИНОВО МАСЛО: нешто што мора да го имате за зима. Совршена комбинација, а толку едноставна што ќе ја збогати секоја трпеза. Со оваа зимница, може да правите запршки, да макате во неа или едноставно да ја користите за салати.

Вкусна и здрава салата со цвекло и рикота

Gotvi.mk - 18.09.2021

Вкусна и здрава салата со рикота… Состојки: 2 главици цвекло 3 домати сол маслиново масло балсамико 200 гр рикота Начин на подготовка: Цвеклото измијте го, не го лупете, замотајте го во фолија и затворете го па ставете на лим за печење.

Направете највкусни пиперки во павлака на супер едноставен начин

Скопје24 - 17.09.2021

Подготовката за зимата, особено правењето зимница е дефинитивно нешто единствено, а постојат толку многу вкусни рецепти кои се прават едноставно, а сите ќе ги обожаваат. Доколку вашите мајки и баби беа експерти за зимници, сега е време и вие да ...