TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влаховиќ бил изненаден кога влегол во соблекувалната на Јувентус (ВИДЕО)

Sport M - 28.01.2022

Јувентус вечерва го официјализираше доаѓањето на Душан Влаховиќ во своите редови. Српскиот напаѓач блескаше оваа сезона во дресот на Фиорентина, но реши да го напушти клубот од Фиренца во јануарскиот преоден рок.

Влаховиќ потпиша за Јувентус и избра легендарен број на дрес! 📸

СуперСпорт

Влаховиќ потпиша договор со Јуве и си избра „тежок број“ на дресот

Спортклуб

Официјално: Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

24Фудбал

ВИДЕО: Одличниот српски напаѓач Влаховиќ и официјално во Јувентус

Слободен Печат

Јувентус го промовираше скапоценото засилување: Влаховиќ четири години во Торино

Дерби

Тука и сега: Јувентус на филмски начин го претстави супер засилувањето ДВ-7 (Видео)

Спортманија

Дриблинг Макфакс Sport M МакФудбал Макфакс СуперСпорт Дерби Gol.mk

Не е само бројот на дресот проблем: Влаховиќ ќе има тешко бреме во Јувентус

Спортклуб - 28.01.2022

Српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ е тема на денот во италијанскиот фудбал откако денеска официјално стана играч на Јувентус. Сите се изненадија кога на промоцијата го видоа со бројот 7, кој последен го носеше Кристијано Роналдо, но Влаховиќ со ...

Јувентус инсистира Кулушевски да замине во Арсенал наместо во Милан

Дриблинг

Влaховиќ по стапките на Роналдо: Го одбра дресот со број 7 (ВИДЕО)

Sport 1

Јувентус со вордле го најави трансферот Душан Влаховиќ (ФОТО)

24Фудбал

Прва фотографија на Влаховиќ во дресот на Јувентус 📸

Спортски

Влаховиќ и официјално во дресот на Јувентус (ФОТО)

Sport 1

Влаховиќ е фудбалер на Јувентус, старата дама инвестира преку 150 милиони евра во Србинот

24Фудбал

Локално Екипа Спортски Спортски 24Фудбал 24Фудбал Спортманија Спортски

Премиер лигата можна следна дестинација за Кулушевски

Спортски - 28.01.2022

Во последните денови, се почесто тема во медиумите е Дејан Кулушевски. Постои можност Кулушевски да ја промени средината до крајот на преодниот рок. Се појави вест дека може да премине во Милан, но според експертот за трансфери Кулушевски сега е ...

Кулушевски би можел да направи трансфер во Премиер лигата

Слободен Печат

Конте е под притисок по утките во преодниот рок, ќе го спасува Дејан Кулушевски

Спортманија

Конте и Тотенхем го загубија трпението, експресно договараат фудбалер на Јувентус

Дерби

Кулушевски ја напушта Италија и се сели во Премиерлигата

Sport 1

Кулушевски се сели во Милан

Нетпрес - 27.01.2022

Дејан Кулушевски не се наметна во Јувентус по неговиот трансфер вреден 35 милиони евра, па сега од тимот во Торино го нудат на останатите клубови кои би можеле да си го дозволат неговиот потпис.

Кулушевски се сели во Милан

Zoom