TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиен Радоје Звицер, идентификуван како шефот на озлогласениот црногорски кавачки клан

360 степени - 30.09.2022

Водачот на кавачкиот клан, Радоје Звицер важи за еден од најголемите шверцери на кокаин во светот Радоје Звицер, идентификуван како водач на озлогласениот црногорски кавачки клан, е убиен вечерва во Панама, јавуваат белградските медиуми.

Врските на Радоје Звицер со Беливук: Со авион во Црна Гора му испратиле ќебапи од човечко месо!

А1 On - 30.09.2022

Вечерва во Панама е убиен Радоје Звицер, еден од водачите на Кавачкиот клан, кој до неодамна соработуваше со криминалната група на Вељко Беливук. Вељко Беливук повеќе од една година тесно соработува со Кавачкиот клан.

Убиен е Радоје Звицер, шефот на мафијашкиот кавачки клан

МКД - 30.09.2022

Вечерва нешто по 20 часот во Панама е убиен шефот на озлогласениот црногорски кавачки клан Радоје Звицер, јавуваат српските медиуми. Според првичните информации, Звицер е убиен во изнајмена вила.

Во Панама убиен озлогласениот мафијаш Радоје Звицер, шефот на Кавачкиот клан

Слободен Печат - 30.09.2022

Нешто по 20 часот вечерва, во Панама бил застрелан и убиен водачот на Кавачкиот криминален клан Радоје Звицер , објавија панамските и српски медиуми. Според информациите, кои беа потврдени за дел од српските медиуми, Звицер бил застрелан во ...

Во Панама е застрелан шефот на озлогласениот „Кавачки клан“, Радоје Звицер

Канал5 - 30.09.2022

Според неофицијални информации, нешто по 20 часот вечерва, во Панама наводно бил застрелан водачот на кавачкиот клан Радоје Звицер, објавија панамските медиуми. Според првичните информации, Звицер бил застрелан во изнајмена вила во Панама и се бори ...

Според неофицијални информации, наводниот водач на кавачкиот клан Радоје Звицер е убиен во Панама.

Пулс24 - 30.09.2022

Како што пишуваат медиумите, Звицер пред неколку години избегнал апсење при полициска акција на територијата на Косово и Метохија, откако ден претходно побегнал од Приштина врз основа на дојава што ја добил од непознат извор.

Голем потрес во подземјето – Радоје Звицер, шефот на Кавачкиот клан, наводно убиен во Панама!?

Во Центар - 30.09.2022

Во Панама вечерва после 20 часот наводно е убиен Радоје Звицер, водачот на кавачкиот клан , пишува белградски Блиц. Според првичните информации, Шкаљарецот бил убиен во куќа во Панама. Да потсетиме, врз Звицер се направени неколку обиди за атентат.

Убиен водачот на Кавачкиот клан, Звицер, кој имаше македонски пасош

Република - 30.09.2022

Вечерва нешто по 20 часот во Панама бил убиен водачот на „Кавачкиот клан, Радоје Звицер, пишуваат медиумите. Според информациите, кои беа потврдени во српското МВР за медиумите, Звицер бил застрелан во изнајмена вила во Панама.

Во Панама е застрелан лидерот на „Кавачки клан“, Радоје Звицер

Press24 - 30.09.2022

Вечерва во околу 20 часот наводно бил застрелан водачот на „Кавачкиот клан“, Радоје Звицер во Панама. Според првичните информации Звицер бил застрелан во изнајмената вила во Панама и се бори за живот. Звицер бил во друштво на блискиот соработник Б.М.

Во Панама убиен е Радоје Звицер, водачот на „Кавачкиот клан“

Нетпрес - 30.09.2022

Во Панама вечерва нешто по 19 часот е убиен водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер. Според првичните информации, Звицер бил убиен во куќа во Панама, пренесуваат српските медиуми. Звицер е етикетиран како наводен водач на кавачкиот клан, кој веќе ...

Убиен Радоје Звицер, шеф на мафијашкиот кавачки клан

4NEWS - 30.09.2022

Сензационалната вест дека во Панама е застрелан Швајцарец се уште е непотврдена Веста дека лидерот на кавачкиот клан Радоје Звичер е тешко ранет во Панама и се бори за живот го потресе регионот, а се уште нема потврда од официјалните власти на ...

Шефот на Беливук и водач на Кавачкиот клан, Радоје Звицер убиен во Панама

24Инфо - 30.09.2022

Вечерва нешто по 20 часот во Панама бил убиен водачот на „Кавачкиот клан, Радоје Звицер, пишуваат медиумите во Србија и Црна Гора. Звицер важи за еден од основачите и водачите на „кавачкиот клан“ и еден од најголемите шверцери на кокаин во светот, ...

Во Панама убиен водачот на Кавачкиот клан, Радоје Звицер, еден од многуте криминалци со македонски пасош

MakPress - 01.10.2022

Вечерва нешто по 20 часот во Панама бил убиен водачот на „Кавачкиот клан, Радоје Звицер, пишуваат медиумите. Според информациите, кои беа потврдени во српското МВР за медиумите, Звицер бил застрелан во изнајмена вила во Панама.

Убиен Радоје Звицер, идентификуван како шефот на озлогласениот црногорски кавачки клан

24 Вести - 01.10.2022

Водачот на кавачкиот клан, Радоје Звицер важи за еден од најголемите шверцери на кокаин во светот. Звицер е идентификуван како водач на озлогласениот црногорски кавачки клан, е убиен вечерва во Панама, јавуваат белградските медиуми.