TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кочанските оризопроизводители го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани, бараат повисока цена за оризот

Курир - 16.08.2022

очанските оризопроизводители излегоа на протести, во селото Облешево го блокираат патот Штип-Кочани. Сметаат дека откупната цена и на белиот ориз и на оризовата арпа се прениски и годинава не им ги покриваат трошоците.

Оризопроизводители го блокираа патот Штип-Кочани поради незадоволство од откупната цена

Н.Македонија

Ќе бидеме гладна нација, буквално целото земјоделие е во колапс

Република

Кочанските оризопроизводители го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани

Опсервер

Кочанските оризопроизводители го блокираа регионалниот пат Штип-Кочани

MakPress

Ќе бидеме гладна нација, буквално целото земјоделие е во колапс

Lider

Кочанските оризопроизводители го блокираа патот Штип-Кочани – незадоволни се од ниските откупни цени на оризот

360 степени

Во Центар

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Независен - 16.08.2022

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Кочани – Штип кај село Облешево откако во 11:45 часот заврши собирот на оризопроизводителите, информира АМСМ. Сообраќајната лента во правец од Штип кон Кочани на патниот правец А3 Кочани – Штип кај село ...

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Сител

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Бриф

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Опсервер

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

Фактор

Заврши протестот на оризопроизводителите, нормализиран сообраќајот на патот Штип – Кочани

MakPress

Заврши протестот на оризопроизводителите, се нормализира сообраќајот на патот Штип – Кочани

Нова ТВ

Скопје инфо Press24 ТВ21 4NEWS Телма