TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАДАЛ: Мислев дека во овие години ќе бидам во пензија!

SportMedia - 14.06.2018

Шпанскиот тенисер во својата кариера освои се што се може, но и понатаму има мотивација, да се бори и да освојува титули, макар е еден од најстарите на АТП турот. Пред некој ден ја освои својата 11.

Надал се повлече од турнирот во Квинс

А1 On - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.

Надал го откажа учеството на првиот планиран турнир на трева

Дерби - 13.06.2018

Рафаел Надал денеска објави дека по консултациите со својот лекар, донел конечна одлука да се повлече од настапот на турнирот во Квинс. Шпанецот треба да го искористи овој турнир како генералка пред евентуалниот настап на Вимблдон, но денеска ...

Очекувана одлука на Надал: Шпанецот нема да се појави во Квинс

Gol.mk - 13.06.2018

По напорната сезона на земјена подлога, Рафаел Надал очекувано го откажа учеството на првиот турнир на трева, Квинс. Како и минатата година, победникот на Ролан Гарос ќе дебитира на тревна подлога директно на третиот Грен слем турнир оваа сезона, ...

Санторо: Гледајќи го Надал имам чувство како да не сме играле ист спорт

А1 On - 13.06.2018

Поранешниот француски тенисер Фабрис Санторо наведе дека бил импресиониран од играта на Рафаел Надал во финалето на „Ролан Гарос“, при што шпанскиот тенисер ја освои 11-та Гренд слем титула во Париз.

Надал, сепак, нема да игра на Квинс

TopSport - 13.06.2018

Светскиот број 1, Рафаел Надал се повлече од Квинс Клаб турнирот во Лондон, велејќи дека мора да го послуша телото и да одмори по 11-тата титула од Ролан Гарос. 32-годишниот Шпанец повторно имаше речиси совршена сезона на земја, победувајќи го ...

Погледнете го часовникот на Рафаел Надал

Friday.mk - 13.06.2018

Познатите спортисти, често на нив знаат да носат некое луксузно парче. Таков е случајот и со тенисерот Рафаел Надал. По освојувањето на 11-тата титула на Роланд Гарос, при подигнување на пехарот, кај тенисерот можеше да се забележи уникатниот ...

Федерер: Тешко е да се најдат повеќе пофални зборови за Рафа

Стандард - 13.06.2018

Швајцарецот Роџер Федерер, кој по подолга пауза денеска се враќа на терените, го пофали лидерот во светската АТП листа, Рафаел Надал, по триумфот на Шпанецот на „Ролан Гарос“. 32-годишниот Надал ја грабна 11-тата титула во Париз и веќе има 17 Гренд ...

Надал: Сакам да ја достигнам 20-ката на Федерер, но и 17 е добра бројка!

Gol.mk - 12.06.2018

Рафаел Надал во својата кариера успеа да освои сè што може да освои еден тенисер, но како сè уште да има мотивација за нови предизвици и нови АТП титули. Шпанскиот ас пред два дена ја освои својата 11.

Надал размислува дали ќе настапи на Вимблдон

Сител - 12.06.2018

Светскиот рекет број 1, Рафаел Надал може да го пропушти неофицијалното Светско првенство во тенис, како многумина го нарекуваат „Вимблдон“. Надал кој во неделата го освои 11-от трофеј на „Ролан Гарос“, најави дека ќе ја разгледа ситуацијата и ќе ...

Часовникот на Рафаел Надал чини повеќе од три Lamborghini модели

Точка - 12.06.2018

Кога станува збор за скапоцените и луксузни часовници, тие не се непознат поим за популарниот тенисер Рафаел Надал. Надал може да се пофали со еден од најуникатните модели на светот. Во текот на примањето на титулата на Роланд Гарос, вкупно ...

Рафа ја мина границата од 100.000.000 долари

Вечер - 12.06.2018

Откако го освои 11. трофеј на „Ролан Гарос“, шпанскиот тенисер Рафаел Надал наведе дека пред да продолжи со натпреварите ќе мора да види како ќе реагира неговото тело на промената на подлогата, па ќе знае дали ќе игра на единствениот гренд слем на ...

Ѓоковиќ нема да ја прескокне тревата

Вечер - 12.06.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, истакна дека нема да ја прескокне сезоната на трева, па по тој повод го најави учеството на турнирот во Квинс, како и грен слемот „Вимблдон“. Се радувам на учеството на турнирот во Квинс.

Надал се повлече од турнирот во Квинс

Стандард - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.

Надал се повлече од турнирот во Квинс

Sport M - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.

Надал се повлече од турнирот во Квинс

Локално - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.

Надал се повлече од турнирот во Квинс

+инфо - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.

Надал нема да игра на турнирот во Квинс

Н.Македонија - 13.06.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. – Квинс е одличен турнир и имам убави спомени од 2008 година кога ја освоив титулата.