TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски контра обвинителствата и Судот: Луѓе како Камчев слободно се шетаат

Фокус - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечершаното гостување на телевизија 24 ги критикуваше Основното јавно обвинителство, СЈО и Судот за тоа што не одредува и укинува мерки за претпазливост за обвинети и осомничени.

“Каква е поуката од бегството на Груевски, Го имате Камчев си се шета надвор од Македонија” – Оливер Спасовски ...

Centar - 11.06.2019

– Тогаш кога ќе има доволно информации кои ќе потврдат за начинот на кое што се случило тоа бегство. Ќе излезе Јавното обвинителство кое што ја води истрагата. Сите тие истражни дејствија кои што беа посочени да бидат превземени од МВР да се ...

Кој е Ѓоко Камчев - Пратеникот кој ќе го замени Груевски

Press24 - 11.06.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска ги констатираше оставките на пратеникот Павле Богоевски и пратеникот во бегство Никола Груевски. Ѓоко Камчев е нов пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието откако беше констатирана оставката ...

Кој е Ѓоко Камчев новиот пратеник кој ќе го замени Груевски?

Курир - 11.06.2019

Ѓоко Камчев е нов пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието откако беше констатирана оставката на екс лидерот на партијата, Никола Груевски.Камчев е член на ВМРО-ДПМНЕ и доаѓа од Валандово.

Дик го повикала Ѓоко Камчев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, на местото на Груевски

Сакам да кажам - 11.06.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска најверојатно без гласање на пратениците, само ќе ја констатира писмената оставка на азилантот – пратеник Никола Груевски. Тој е во бегство и не може да ја образложи поднесената оставка пред ...

Ѓоко Камчев e пратеникот кој ќе седне на местото на Груевски

А1 On - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на Никола Груевски. Тој е роден во Валандово и е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е извештајот на Комисијата за мандатно-деловнички и имуинитетни прашања ...

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

Макфакс - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на експремиерот Никола Груевски. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

1tv - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Кој ќе ги наследи Груевски и Богоевски?

Слободен Печат - 11.06.2019

На местото на Груевски ќе дојде Ѓоко Камчев од 4 изборна единица. На продолжението на собраниската седница закажано во 15 часот ќе се верификуваат мандатите на новите пратеници. На местото на Груевски ќе дојде Ѓоко Камчев од 4 изборна единица.

Ѓоко Камчев го наследува Никола Груевски

Фактор - 11.06.2019

Ѓоко Камчев од Валандово ќе го наследи поранешниот македонски премиер Никола Груевски на неговото пратеничко место во Собранието. Поранешниот пратеник од претходниот состав периодот од 2014 до 2016 е следен на изборната листа во гласачкиот реон 4.

На местото на Груевски ќе седне Ѓоко Камчев

Независен - 11.06.2019

Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. На местото на експремиерот ќе седне Ѓоко Камчев. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог.

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

еМагазин - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе седне во пратеничката фотелја на сега веќе бившиот пратеник Никола Груевски , потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ за еМагазин. Тој е дипломиран политиколог и доаѓа од Валандово. Според тоа што може да се најде на неговиот Фејсбук профил, е ...

На местото на Груевски во Собранието седнува Камчев

PressingTV - 11.06.2019

По констатирањето на оставката на оставката на поранешниот премиер Никола Груевски, на негово место во парламентот ќе седне Ѓоко Камчев. Тој е следниот од листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица на парламентарните избори во 2016 година.

Спасовски удри по обвинителствата и Судот: Луѓе како Камчев слободно се шетаат

+инфо - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги критикуваше Основното јавно обвинителство, СЈО и Судот за тоа што не одредува и укинува мерки за претпазливост за обвинети и осомничени.

Кој е Ѓоко Камчев новиот пратеник кој ќе го замени Груевски?

Нетпрес - 11.06.2019

Ѓоко Камчев е нов пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието откако беше констатирана оставката на екс лидерот на партијата, Никола Груевски. Камчев е член на ВМРО-ДПМНЕ и доаѓа од Валандово.

Ѓоко Камчев од Валандово ќе седне денеска на пратеничкото место на Груевски

Фокус - 11.06.2019

Државната изборна комисија за денеска го викнала Ѓоко Камчев од Валандово , кој е следниот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ од парламентарните избори во 2016 година, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК .

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

ММС - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на експремиерот Никола Груевски. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на ...

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски од СДСМ се нови пратеници

+инфо - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев ќе седне на столчето на Груевски

24Инфо - 11.06.2019

Ѓоко Камчев од Валандово ќе седне на пратеничко место на поранешниот премиер Никола Груевски. Поранешниот пратеник од претходниот состав периодот од 2014 до 2016 е следен на изборната листа во гласачкиот реон 4.

Спасовски контра СЈО: Луѓе како Камчев слободно се шетаат

Press24 - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечершаното гостување на телевизија 24 ги критикуваше Основното јавно обвинителство, СЈО и Судот за Камчев. -Тогаш кога ќе има доволно информации да потврдат како се случило тоа бегство, тогаш и ...

Груевски повеќе не е пратеник, Ѓоко Камчев е неговиот наследник – запознајте го новиот пратеник на ВМРО

Магазин - 11.06.2019

Македонското собрание денеска остана без двајца пратеници, Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ и Павле Богоевски од СДСМ. И Груевски и Богоевски имаат право на апанажа. Груевски се уште не се изјаснил дали ќе го користи ова свое право, додека пак, ...

Камчев ќе го замени пратеникот Груевски

Вечер Прес - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на експремиерот Никола Груевски. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Сител - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Ѓоко Камчев на местото на Никола Груевски во Собранието

Република - 11.06.2019

Ѓоко Камчев од Валандово ќе го наследи поранешниот македонски премиер Никола Груевски на неговото пратеничко место во Собранието. Поранешниот пратеник од претходниот состав периодот од 2014 до 2016 е следен на изборната листа во гласачкиот реон 4.

Спасовски: Судиите не одредуваат или укинуваат притвори па Камчев слободно се шета

24Инфо - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечершаното гостување на телевизија 24 ги критикуваше Основното јавно обвинителство, СЈО и Судот за тоа што не одредува и укинува мерки за претпазливост за обвинети и осомничени.

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

Точка - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на Никола Груевски, дознава „Макфакс“. Тој беше пратеник од 2014 до 2016 година. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог.

По оставката на Груевски, во Парламентот влегува Ѓоко Камчев

Сител - 11.06.2019

Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. На местото на експремиерот ќе седне Ѓоко Камчев. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово.

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Канал5 - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

На местото на Груевски во Собранието седнува Камчев

Курир - 11.06.2019

По констатирањето на оставката на оставката на поранешниот премиер Никола Груевски, на негово место во парламентот ќе седне Ѓоко Камчев, објави pressingtv.mk Тој е следниот од листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица на парламентарните ...

Спасовски со критики до судот, ОЈО и СЈО: Луѓе како Камчев слободно шетаат низ Европа

Либертас - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги критикуваше Основното јавно обвинителство, СЈО и Судот за тоа што не одредува и укинува мерки за претпазливост за обвинети и осомничени.

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

Press24 - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на Никола Груевски, дознава „Макфакс“. Тој беше пратеник од 2014 до 2016 година. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог.

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

24Инфо - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Спасовски контра Дескоска: Нека види и некој судија или обвинител како е во притвор!

Магазин - 12.06.2019

Министерот Спасовски сепак остана на својот став дека проблемите се во обвинителите и судиите: “Сите сте сведоци што ни се случува со луѓе кои има шанси да ја напуштат Македонија. Системот мора да се консолодира и во судовите.

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

Н.Македонија - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на Никола Груевски, дознава „Макфакс“. Тој беше пратеник од 2014 до 2016 година. Камчев е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Вечер Прес - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски се новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен до ...

На местото на Груевски ќе седне Ѓоко Камчев

Скопје1 - 11.06.2019

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на експремиерот Никола Груевски. Камчев е роден е на 4.10.1975 во Валандово. Тој е дипломиран политиколог. Денеска на дневен ред на собраниската седница е предлогот за одземање на мандатот на ...

Камчев и Филиповски нови пратеници на местото на Груевски и Богоевски

Press24 - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Опсервер - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

PressingTV - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

ТВ21 - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Собранието со два нови пратеника: Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ

Денешен - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Независен - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

iPortal - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ нови пратеници

Либертас - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...

Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Филиповски од СДСМ се новите пратеници во Собранието

МКД - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски од СДСМ ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница.

Камчев и Филиповски на местото на Груевски и Богоевски

Р.С.Европа - 11.06.2019

На испразнетите пратенички столчиња во Собранието ќе седнат Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски. Тие доаѓаат на местот на поранешниот премиер Никола Груевски и пратеникот од мнозинството Павле Богоевски чии оставки денеска ги усвои ...

Камчев и Филиповски ќе ги заменат Груевски и Богоевски

MakPress - 11.06.2019

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле Богоевски на денешната седница. Извештајот за констатираните оставки на пратениците ќе биде испратен ...