TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лампард: Време е да го заборавиме Азар

Дерби - 13.08.2019

Френк Лампард немаше посакувано деби на клупата на Челси, но фановите на лондонскиот клуб веројатно најлесно ќе му простат за високиот пораз од Јунајтед, со евентуална победа над Ливерпул во европскиот Супер куп.

Лампард го издвои најтешкиот противник во кариерата, но посочи уште двајца од кои останал шокиран

Дерби - 13.08.2019

Френк Лампард одработи опширно интервју за официјалната страна на УЕФА како најава за она што следува утре, односно Суперкуп пресметката во која силите ќе ги одмерат англиските ривали Челси и Ливерпул.

Лампард: Да го заборавиме Азар, тој е незаменлив и само тимски се надоместува

Gol.mk - 13.08.2019

Челзи не е Дерби Каунти и менаџерот на „сините“ Френк Лампард тоа веднаш го почувствува. Поразот од Манчестер Јунајтед во првото коло на Премиер лигата и тоа како предизвика критики на адреса на младиот англиски стручњак.

Легендарна снимка од 1996 година: Тој беше еден од ретките кои тогаш веруваше во Лампард (ВИДЕО)

Спортски - 13.08.2019

Френк Лампард ја започна тренерската кариера, преку Дерби дојде до својот поранешен клуб Челзи. Лампард кариерата во Челзи како тренер не ја започна баш најдобро (пораз од Јунајтед 4:0), но и како играч на почетокот беше лош.

Лампард: Загубив два суперкупа како играч, се надевам сега ќе се радувам!

Sport 1 - 13.08.2019

Новиот кормилар на лондонски Челси, Френк Лампард, поранешниот капитен и ѕвезда на „сините“ посочи пред утрешниот Суперкуп во Истанбул, на стадионот на Бешикташ дека се надева на успех и „трета“ среќа откако двапати како играч не успеа да стигне до ...

Лампард го менува ликот, Челзи со Канте и Жиру на мегдан на „црвените“

Gol.mk - 13.08.2019

По многубројните критики на адреса на Френк Лампард, Челзи подготвува нов лик за Суперкупот на Европа против Ливерпул утревечер во Истанбул. Младиот англиски стручњак ќе ги сврсти во стартниот тим Канте и Жиру кои не играа на „Олд Трафорд“, а ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

Независен - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Теми Абрахам мора да ја искористи шансата во Челси

TopSport - 13.08.2019

Поранешниот фудбалер на Челси, Карлтон Кол му порача на Теми Абрахам да ја искористи огромната шанса да биде фудбалер со бројот 9 на „сините“, откако новиот тренер Френк Лампард реши да го искористи 21-годишниот Англичанец како главен напаѓач против ...

Лампард: Резултатот не е реален, треба и можеме подобро

OhridNews - 12.08.2019

Легендата на Челси, Френк Ламапрд имаше деби за заборав на клупата од „сините“ во Премиер лигата откако неговите избраници претрпеа висок пораз (4-0) од Манчестер Јунајтед во дербито на Олд Трафорд.

Лампард го имаше најлошото тренерско деби во Челси од 1978 година

MakPress - 12.08.2019

Тренерот на Челси, Френк Лампард, вчера го забележа еден од највисоките порази, откако загуби од Манчестер Јунајтед со 4-0 во дуел од 1. коло од Премиер лига. Ова е највисок пораз на клубот предводен од тренер дебитант, по оној во 1978 година.

Мурињо го критикуваше Челзи, Лампард не му остана должен

Локално - 12.08.2019

Менаџерот на Челзи, Франк Лампард го одбрани својот тим и покрај поразот синоќа од 0:4 од Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ како одговор на критиките на поранешниот менаџер и на двата тима Жозе Мурињо.

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

Опсервер - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Лампард: Челси не заслужи ваков пораз

MakPress - 12.08.2019

Тренерот на Челси, Франк Лампард, се пожали на грешките во натпреварот со Манчестер јунајтед. Тој изрази незадоволство од играта на своите избраници, но додаде дека „сините“ не заслужија ваков висок пораз. – Четири грешки доведоа до голови.

Теми Абрахам мора да ја искористи шансата во Челси

Макфакс - 13.08.2019

Поранешниот фудбалер на Челси, Карлтон Кол му порача на Теми Абрахам да ја искористи огромната шанса да биде фудбалер со бројот 9 на „сините“, откако новиот тренер Френк Лампард реши да го искористи 21-годишниот Англичанец како главен напаѓач против ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

А1 On - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

Нетпрес - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

iPortal - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините” веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

1tv - 13.08.2019

– Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...

Лампард: Не сакам изговори против Ливерпул

MakPress - 13.08.2019

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард, објави дека очекува правилен одговор од неговите играчи во утрешното финале на Европскиот суперкуп против Ливерпул. „Сините“ веќе пристигнаа во Истанбул за натпреварот, во кој ќе се обидат да го заборават тешкиот ...