TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

24Инфо - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Амазон ги повлече божиќните украси со слики од озлогласениот логор

Канал5 - 02.12.2019

​Компанијата Амазон ги повлекла божиќните украси на кои се прикажани фотографии од поранешниот концентрационен логор во Полска Аушвиц. Овој потег следи откако полскиот Меморијален центар Аушвиц објавил на Твитер повик за тргање на продуктите кои се ...

Amazon ги повлече божиќните украси со слики од Аушвиц

Таратур - 02.12.2019

Amazon ја повлече од продажба серијата „божиќни украси“ на кои беа прикажани слики од бившиот концентрационен логор во Полска, озлогласениот Аушвиц-Биркенау. Овој потег следеше откако полскиот Меморијален центар „Аушвиц“ објави на Твитер апел да се ...

„Амазон“ повлече серија украси со мотиви од Аушвиц

Макфакс - 02.12.2019

Американската компанија „Амазон“ повлече серија божикни украси со фотографии од концентрациониот логор Аушвиц Биркенау во Полска. Повлекувањето на овие украси дојде откако полскиот Меморијален центар во Аушвиц на својата твитер-сметка повика да се ...

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

Бриф - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

CivilMedia - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

Локално - 03.12.2019

– Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ...

Меркел првпат во посета на најголемиот нацистички логор Аушвиц

Слободен Печат - 03.12.2019

Предвидено е и Германија да донира 60 милиони евра за Фондацијата Аушвиц-Биркенау, која одбележува десет години од формирањето. Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц.

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

Нетпрес - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц

iPortal - 03.12.2019

– Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ...

Ангела Меркел за првпат ќе го посети Аушвиц

Фокус - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Меркел првпат во посета на Аушвиц

+инфо - 03.12.2019

Меркел при посетата на Аушвиц ќе биде придружувана од полскиот премиер Матеуш Моравецки и преживеаните луѓе од логорот. Исто така е предвидено германската канцеларка да положи цвеќе во соседниот логот Биркенау.

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

MakPress - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...

Ангела Меркел првпат ќе го посети Аушвиц

Опсервер - 03.12.2019

Ангела Меркел ќе биде третиот германски канцелар што го посетил најголемиот нацистички логор Аушвиц. Нејзината посета на Аушвиц, кој се наоѓа на територијата на Полска, планирана е за време на одбележувањето на 75 години откако Советската армија ги ...