TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што би донела лидерска средба – веројатно уште поголема магла

Независен - 18.10.2020

ЉУПЧО ПОПОВСКИ Мицкоски сака лидерски средби на кои без претседателот на државата би се расправале сите теми во државата. Еден вид тркалезна маса на која би се носеле решенија. А после за нивното евентуално лошо спроведување целата вина да се ...

Нема да има лидерска средба за прашањето со Бугарија

24 Вести - 18.10.2020

Нема потеба од лидерска за сега за отворените прашања поврзани со соседна Бугарија, му одговорија и денеска од Бихаќка на Мицковски. Повикувајќи се на изјавата на нивниот лидер, но и премиер Заев додаваат дека земјава со Бугарија, има Договор за ...

Заев бега од лидерска средба со Мицкоски зошто на неа ќе мора да открие што договорил во Бугарија и во каква состојба ...

Курир - 18.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера повика на лидерска средба на која би се разговарало за актуелните случувања на политичката сцена. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју дека Бугарија бара договор сличен на Преспанскиот, ...

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Опсервер - 18.10.2020

– Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Мицкоски бара лидерска средба со состојбата со Бугарија

Сител - 17.10.2020

Лидерски средби на релевантните партии за клучните политички прашања бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Првата точа на лидерски состанок Мицкоски бара да бидат преговорите со Бугарија.

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

4NEWS - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Освен за Бугарија, лидерски средби треба да има и за попис, платформата за образованието, лошата економска ...

PressingTV - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикува тоа да не се случи, вели на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Република - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Лидерска средба за преговорите со Бугарија

Вечер - 17.10.2020

- Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во европскиот интегративен процес и повикувам тоа да не се случи, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Сепак побара лидерска средба на релевантните политички партии за преговорите што се ...

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Курир - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

Мицкоски: Заедничка историја, но откако Бугарија ќе признае посебност на македонскиот народ

+инфо - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за разговорите на историската македонско-бгарска комисија смета дека вчера завршиле без договор по суштинските прашања. Тој истакна дека е можна заедничка историја, но само откако Бгарија ќе признае посебнист ...

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Макфакс - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Опсервер - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

Press24 - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

Мицкоски повика на лидерска средба ЗА АКТУЕЛНИТЕ СЛУЧУВАЊА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Вечер - 17.10.2020

По денешната прес конференција, на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, му беа поставени неколку прашања во однос на актуелната состојба со Македонија и Бугарија. Откако тој обелодени скандал во телевизиско интервју, денес беше прашан дали ...

Мицкоски повика на лидерска средба за актуелните состојби во земјата

Нетпрес - 17.10.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите релевантни политички лидери на лидерска средба и да дускутираат за сите актуелни а крупни политички прашања коишто треба да ја детерминираат иднината на македонските граѓани и на Македонија како држава, порача лидерот на ...

Мицкоски повика на лидерска средба

Точка - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со Бугарија, од Османи повеќе политичка култура

Либертас - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика лидерите на релевантните политички партии да организираат лидерска стредба на која ќе се разговара за сите битни прашања како за проблемот со Бугарија, пописот, економијата, образованието.

Мицкоски: Повикуваме на лидерска средба за актуелните случувања на политичката сцена

MakPress - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговараше на новинарски прашања, ви ги пренесуваме сите прашања и одговори во целост. Новинарско прашање: Во врска со Законот за здравствена заштита, во однос на мерките за КОВИД кризата, без вашите гласови тешко ...

Мицкоски бара лидерски средби, не очекува дека Бугарија ќе не блокира, останува на изјавата дека Захариева побарала нов ...

Денешен - 17.10.2020

На денешната прес конференција на која го објави преминувањето на ФРОДЕМ во ВМРО-ДПМНЕ, Христјан Мицкоски беше прашан и за изјавата дека Захариева побарала од Бујар Османи нов договор, по што министерот за надворешни работи реагираше и побара од ...

Мицкоски: ФРОДЕМ преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 17.10.2020

Почитувани, За мене претставува посебна чест и задоволство еве да соопштам дека уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ. Како што и претставникот самиот кажа препознавајќи ги ...

Мицкоски: Не верувам дека Бугарија ќе ги блокира нашите евроинтеграции (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Мицкоски не верува дека Бугарија ќе ја блокира земјава во евроинтеграциите. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што ...

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Опсервер - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски бара лидерска за проблемот со „источниот сосед“

Expres - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба за да разговараат „за проблемите со нашиот источен сосед“ Бугарија.

Мицкоски повика на лидерска средба за разговорите со Бугарија: Сериозните прашања се решаваат на маса

еМагазин - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

24Инфо - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

iPortal - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Независен - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Скопје1 - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

MTM - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

На маса е нов договор со Бугарија, сличен на Преспанскиот, со уставни измени, рече Мицкоски

ММС - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

Мицкоски повика на лидерска средба

Н.Македонија - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски: Не верувам дека Бугарија ќе ги блокира нашите евроинтеграции

Либертас - 17.10.2020

Не верувам дека Бугарија ќе ја блокира Македонија во евроинтеграциите и покрај сите авантури кои што ги направи Зоран Заев изминативе години, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски повикува на лидерска средба за разговорите со Бугарија

Вечер Прес - 17.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања.

(Видео) Мицкоски повика на лидерска средба

Centar - 17.10.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии, да седнат и да разговараат отворено за прашањето кое што денеска е актуелно, а тоа се преговорите со нашиот источен сосед Бугарија.

Мицкоски бара лидерска средба за состојбата со Бугарија

Мак. Весник - 17.10.2020

Лидерски средби на релевантните партии за клучните политички прашања бара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Првата точка на лидерски состанок Мицкоски бара да бидат преговорите со Бугарија.

Мицкоски: Да за лидерска средба, нема потреба да ја организира Пендаровски, кај него претходните средби завршуваа со ...

MakPress - 18.10.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика лидерите на релевантните политички партии во земјава на нова лидерска средба за да разговараат, како што рече, за сериозни прашања. – Сериозни прашања се решаваат на лидерска средба на маса.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Независен - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

24Инфо - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров за проблемот со Бугарија: Или заеднички успех или заеднички дебакл, Мицкоски бара лидерска

Слободен Печат - 18.10.2020

Сите земји членки на Европската Унија (ЕУ), особено соседите, се свесни дека сме пред многу едноставен избор – заеднички успех или заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

А1 On - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Сител - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Локално - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

ММС - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Интензивно се работи на проблемот со Бугарија, вели Димитров, Мицкоски бара лидерска

+инфо - 18.10.2020

Ова вчера го повтори вицепремиерот Никола Димитров, одговорајќи на новинарски прашања околу разговорите со Бугарија и Меѓувладината конференција. Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе ...

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

МКД - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Либертас - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

Press24 - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

Димитров уверува дека интензивно се работи на проблемот со Бугарија, Мицкоски бара лидерска

24 Вести - 18.10.2020

ите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.

ДИМИТРОВ: ЕУ и соседите се свесни – ќе имаме или заеднички успех или заеднички дебакл

Денешен - 18.10.2020

Сите земји членки на ЕУ се свесни, особено соседите, дека сме пред многу едноставен избор – или ќе имаме заеднички успех или ќе имаме заеднички дебакл. Земјава прави дипломатски напори да се најде излез од ситуацијата.