TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што е муницијата со осиромашен ураниум што Британија ја испраќа во Украина?

МКД - 23.03.2023

Британската влада најави дека ќе ѝ достави на Украина противоклопна муниција што содржи осиромашен ураниум - нуспроизвод на процесот на збогатување ураниум потребен за создавање нуклеарно оружје.

Кој ќе ја плати цената на муницијата со осиромашен ураниум?

Локално

Путин ја предупреди Велика Британија да не испорачува осиромашен ураниум во Украина

Нетпрес

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Локално

Кој ќе ја плати цената на муницијата со осиромашен ураниум?

Кумановски м.

Кој ќе ја плати цената на муницијата со осиромашен ураниум?

Вечер Прес

Кој всушност користи муниција со осиромашен ураниум и колку е таа опасна?

Слободен Печат

Опсервер Независен Република PressingTV Курир Бриф Нетпрес +инфо

Кадиров: Западот, ЕУ и НАТО со нови идеи ја нервираат Русија и жртвуваат се повеќе Украинци

Фокус - 23.03.2023

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, понуди Западот да ги покаже последиците од контаминацијата со ураниум на нејзина територија, коментирајќи ја одлуката на Лондон да испрати муниција со осиромашен ураниум во Украина.

Кадиров: Да им покажеме како е

Макфакс

Кадиров: Да им покажеме како е

Centar

Кадиров: Да им покажеме како е

Точка

Кадиров: Да им покажеме како е

MTM

Кадиров обвини дека Западот, ЕУ и НАТО со нови идеи ја нервираат Русија

Фактор

Порака од Москва – Бомбардирањето на Југославија е срам за НАТО што не може да се измие

Нетпрес - 23.03.2023

„ Утре во Русија , а и во целиот свет, секој што ја знае историјата, кој носи правилни заклучоци, ќе се сеќава на трагичниот датум – 24 март 1999 година, кога започна агресијата на НАТО, која донесе многу тага и страдања кај српскиот народ.

ММЕ кој прв спомна осиромашен ураниум

Оff.net

„Тоа е монструозна намера“- Захарова за изјавата на Велика Британија за употреба на осиромашен ураниум во Украина

Макфакс

ВО УКРАИНА ПРИСТИГНУВА ОРУЖЈЕ КОРИСТЕНО ВО СРБИЈА ВО 1999 ГОДИНА! Војната наскоро би можела да ескалира на незамислив начин

Фактор

Застрашувачка најава: Шансата за нуклеарен конфликт е најголема во последните децении!

Вечер Прес

ОПАСНО: Британија ќе и предаде на Украина муниција со осиромашен ураниум! ЗАХАРОВА: Југословенско сценарио

Во Центар

ЈУГОСЛОВЕНСКО СЦЕНАРИО? Британија ќе и предаде на Украина муниција со осиромашен ураниум

Пулс24

Канал5 Точка Кумановски м.

ВИДЕО | Андоновиќ: Апсењето на Путин ќе биде објава на војна, нуклеарната закана повторно актуелна?

Слободен Печат - 23.03.2023

Доколку западните земји, ја снабдат Украина со муниција со осиромашен ураниум, неповратно ќе го одведат светот во опасна фаза, односно кон нуклеарен армагедон. Вака гласи оценката на Москва откако на администрацијата на Белата куќа соопшти дека ...

Путин: Ако Британија испрати муниција со ураниум ќе реагираме

А1 On

Путин: Западот е подготвен да се бори до последниот Украинец, Русија ќе реагира

Вечер Прес

Лукашенко: Ако Британија ѝ испрати на Украина муниција со осиромашен ураниум, Русија ќе ни испрати муниција со вистински ураниум

МКД

Русија сериозно му се закани на Западот: Ќе одговориме ако испратите муниција со осиромашен ураниум

Макфакс

Лукашенко: Ако Британците се луди, нека испратат осиромашен ураниум во Киев, лекцијата ќе биде страшна

Макфакс

Првиот човек на руската дипломатија упати остра порака до Лондон: “Доколку испратете муниција со осиромаштен ураниум на Киев, тоа нема да биде без последици!“

Во Центар

Кумановски м. MTM А1 On Точка Локално Република MTM Денешен

Британија: Содржи ураниум, но не е нуклеарна муниција

МКД - 23.03.2023

Британската влада се обидува да ги смири тензиите во спорот со Москва поради снабдувањето на Украина со тенковска муниција која содржи осиромашен ураниум откако рускиот претседател Владимир Путин се закани дека Русија ќе одговори со иста мера, а ...

Клеверли: Нема нуклеарна ескалација поради муниција со осиромашен ураниум

Курир

Британија тврди дека испораката на муниција со осиромашен ураниум во Украина не е ескалација

Кумановски м.

Клеверли: Нема нуклеарна ескалација поради муниција со осиромашен ураниум

Бизнис Вести

Клеверли: Нема нуклеарна ескалација поради муниција со осиромашен ураниум

MakPress

Клеверли: Нема нуклеарна ескалација поради муниција со осиромашен ураниум

Опсервер

Клеверли: Нема нуклеарна ескалација поради муниција со осиромашен ураниум

Нова ТВ

Н.Македонија Канал5 365