TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Османи-Џоана: Русија сурово го потресе светскиот поредок, ОБСЕ и НАТО имаат простор заеднички да дејствуваат за ...

360 степени - 31.01.2023

Шефот на дипломатијата и претседавач со ОБСЕ, Османи рече дека двете организации почиваат на вредности и принципи и потенцираше дека земјава како претседавач со ОБСЕ ќе се води од заложбите зацртани во Хелсиншката декларација, a кои се сурово ...

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Курир - 30.01.2023

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија и претседавач со ОБСЕ Бујар Османи денеска и утре е во работна посета на Брисел каде што ќе има средби со високиот претставник за надворешна и безбедносна политика и потпретседател на Европската ...

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

24 Вести

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

CivilMedia

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Сител

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Опсервер

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Нетпрес

Османи во Брисел на средби во НАТО и ЕУ

Во Центар

ТВ21 Press24 Р.С.Европа Zoom MakPress Centar