TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија успеа да го „тресне“ Тотенхем со прекрасен гол, но не и да избегне пораз од фаворитот (ВИДЕО)

ТВ21 - 24.09.2020

Во 3. квалификациско коло вечерва Шкендија на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје е поразен од големиот фаворит Тотенхем. Англискиот тим дојде рано во водство, уште во 4. минута преку Ламела.

Ни “БОМБАТА“ на Нафиу не и помогна на храбрата Шкендија…Тотенхем победи! (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Нема сензација во Скопје. Иако во 55.минута со супер голот на Нафиу нашата Шкендија израмни на 1:1 против ѕвездениот состав на Тотенхем, на крајот сепак мечот заврши со триумфални 3:1 за гостите.

ВИДЕО: Мурињо ги погоди замените, Тотенхем ја исфрли Шкендија од ЛЕ!

Gol.mk - 24.09.2020

Македонија остана без клупски претставник во Европа, откако Шкендија во Скопје загуби од англискиот премиерлигаш Тотенхем (1-3) во рамки на третата квалификациска рунда и испадна од квалификациите за место во Лигата на Европа.

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.09.2020

Во рамките од третото квалификациско коло на Лига Европа вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје, екипата на Тотенхем славеше со конечен резултат 1:3 против македонскиот претставник Шкендија.

(ВИДЕО) Тотенхем не дозволи изненадување, Шкендија со гол се прости од Европа

Спортклуб - 24.09.2020

Она што беше очекувано, тоа и се оствари. Тотенхем успеа да слави во Скопје против Шкендија со 1:3 и се пласираше во последното коло од квалификациите за Лигата на Европа. Шкендија како во грч го започна натпреварот, со многу респект кон ...

Шкендија скапо ја продаде кожата, Тотнем ја оствари целта, со победа си оди од Скопје (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2020

Шкендија му покажа мускули на Тотнем, но не успеа да го изненади, англискиот тим си замина со победа од 3-1 и пласман во плејофот од Лига Европа но добро се испоти за да дојде до тоа. Тотнем ја оствари целта по која дојде во Скопје, тимот на Мурињо ...

Ремек-делото на Нафиу недоволно за Шкендија, Тотенхем го продолжува настапот во ЛЕ (ВИДЕО)

Дерби - 24.09.2020

Екипата на Шкендија не успеа да му се спротистави на премиерлигашот Тотенхем и го заврши настапот во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на Европа. Гостите од Северен Лондон беа огромни фаворити на вечерашната средба на арената ...

Чесно збогум за Шкендија од Европа: Тотенхем е премоќен…

Екипа - 24.09.2020

Шкендија ги заврши настапите на европската сцена оваа сезона откако во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа загуби на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од лондонски Тотенхем со 1-3 (0-1).

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Кајгана - 24.09.2020

Очекувано Тотенхем славеше во Скопје, но Шкендија остави добар впечаток зачинет со гол во мрежата на премиерлигашот. Тренерот на тетовци, Ернест Ѓока, од старт се реши за бункер тактика која се скрши уште во 5.

Тотенхем со победа си замина од Скопје, натпреварот го обележа голчиштето на Нафиу (Видео)

СуперСпорт - 24.09.2020

Екипата на Тотенхем сосема очекувано славеше победа од 3:1 против Шкендија во третото квалификациско коло од Лига Европа. Клубот од Англија го диктираше натпреварот и ја имаше контролата на играта, но не прикажа којзнае колку допадлива игра на ...

ЛЕ: Нафиу го „стресе“ Харт, но Тотенхем лесно ја мина Шкендија

TopSport - 24.09.2020

Европското патешествие за Шкендија заврши вечерва во Скопје, со поразот од 3:1 од моќниот Тотенхем на Жозе Мурињо во третото квалификациско коло во Лига Европа, во меч во кој премиерлигашот ја имаше контролата, а на тетовци не им беше доволен ...

Шкендија отпадна од Тотнем, Сон - кошмар за тетовци (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Фудбалерите на Тотнем сосема заслужено се пласираа во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја потврдија фаворитската улога и релативно лесно ја совладфаа Шкендија со 3-1. Јунак во таборот на премиерлигашот беше Кореецот Сон, кој и мво Скопје ...

ВИДЕО: Крај на европската турнеја за Шкендија

Sport M - 24.09.2020

Шкендија беше поразена од Тотенхем со 1:3 во квалификацискиот натпревар за Лига на Европа. Гостите од Англија влегоа во овој натпревар како фаворити и уште на самиот почеток од натпреварот го отворија резултатот. Ламела во 5.

ВИДЕО: Шкендија не успеа да направи чудо, Тотенхем славеше на „Тодор Проески“

Дриблинг - 24.09.2020

Тетовска Шкендија го заврши настапот во Лига Европа откако загуби на „Тодор Проески“ од Тотенхем со 3:1. Екипата предводена од Жозе Мурињо, рано дојде до предност уште во 5 минута со голот на Ламела.

Сон казнува, Тотенхем повторно во водство (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

15 минути Шкендија имаше „егал“ со големиот Тотенхем. Кореецот Сон носи ново водство на англискиот тим и големиот фаворит. По ударот од левата страна, Захов одби до Сон кој што од десетина метри забива во мрежата во 69 минута.

ВИДЕО: Кејн ги уништи сите надежи на Шкендија, Тотенхем води 3:1

Sport M - 24.09.2020

Тотенхем го оправдува епитетот на фаворит, а Хери Кејн во 79. минута го доведе англискиот тим до водство од ...

(ВИДЕО) Шкендија пак капитулира, Сон го врати Тотенхем во водство

Спортклуб - 24.09.2020

Тотенхем не дозволува изненадување во Скопје и повторно поведува преку Сон. Иако Шкендија беше инфериорна во текот на најголемиот дел од натпреварот, сепак во финишот на првото полувреме, а потоа и во првите десетина минути од првото полувреме почна ...

Шкендија загуби, но беше достоен ривал на Тотенхем

Опсервер - 24.09.2020

Скопје, 24 септември 2020 () – Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од 3.

ВИДЕО: Сон ја врати насмевката на Мурињо, Тотенхем повторно води против Шкендија

Дриблинг - 24.09.2020

Тројната измена на Мурињо и внесувањето во игра на Ло Селсо, Кејн и на Лукас веднаш донесе резултат. Тотенхем доби поголема конткретност во нападот и второ водство против Шкендија на „Тодор Проески“.

Не траеше долго радоста: Сон носи нова предност за Тотенхем (ВИДЕО)

Екипа - 24.09.2020

Не траеше долго радоста на Шкендија по израмнувањето на дуелот против Тотенхем на „Тодор Проески“ во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа. Англичаните по само 15 минути, веќе во 70. минута повторно се вратија до водство од 1-2.

Сон брзо го „поништи“ евроголот на Нафиу 🎥

Спортски - 24.09.2020

Кратко Шкендија имаше 1:1, Тотенхем ја врати предноста од еден гол. По изедначувачкиот гол на Шкендија Жозе Мурињо веднаш во игра ги прати Хари Кејн и Лукас Моура и тоа можеше да се забележи во играта.

Шкендија го препоти Тотенхем (ФОТО)

Вечер Прес - 24.09.2020

Екипата на Тотенхем потешко од очекувањата се пласираше во 4. квалификациско коло во Лигата на Европа, откако вечерва во Скопје славеше против Шкендија со 1:3. Гостите од северен Лондон поведоа уште во 5.

ВИДЕО: Тотенхем по втор пат во водство, овој пат преку Сон

Sport M - 24.09.2020

Екипата од Англија повторно во презема водството. Тотенхем преку Сон во 70. минута од натпреварот доаѓа до водство од ...

Шок за Мурињо: Шкендија ја казни ноншалантноста на Тотнем (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Второто полувреме на вечерашната средба од 3. квалификациско коло од Лига Европа во Скопје почна идеално за Шкендија, која преку Валмир Нафиу во 55. минута со фантастичен удар од 20-тина метри изедначи на 1-1 вои пресметката со фаворизираниот Тотнем.

Нафиу за 1:1!!! Прекрасен гол, Шкендија го „шокира“ Тотенхем (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Нафиу од 23 метри во 54. минута носи израмнување! Шкендија има 1:1 во дуелот со големиот Тотенхем во моментов. Шкендија ја искористи „анемичноста“ во дефанзивата, и Харт беше немоќен. Го погоди горниот лев агол.

Каква „бомба“ на Нафиу! Шкендија израмни против Тотенхем!

Спортклуб - 24.09.2020

Иако Тотенхем наметна свое темпо и доминираше во 90 проценти од натпреварот, сепак Шкендија успеа да се врати во натпреварот. Шкендија речиси и да не му создаде проблеми на Џо Харт, но Тотенхем го смири темпото, а тетовскиот тим почна да игра фудбал.

Тотенхем води против Шкендија со 1:0

+инфо - 24.09.2020

Тетовци по првиот гол што го примија на почетокот на натпреварот дури по 35 минута се ослободијас од притисокот и почнаа да создаваат акции но без посебна шанса. Првото полувреме од натпреварот во третото квалификациско коло на Лига Европа меѓу ...

ВИДЕО: Нафиу го торпедираше голот на Харт, Шкендија израмни против Тотенхем

Дриблинг - 24.09.2020

По летаргичниот пристап во првото полувреме, Шкендија во вториот дел против Тотенхем влезе со многу поголема мотивација и ангажираност на „Тодор Проески“. Ова на тетовци им донесе иницијатива пред голот на Џо Харт но и израмнување.

Бомба на Нафиу, Шкендија го израмни резултатот против Тотенхем (Видео)

СуперСпорт - 24.09.2020

Екипата на Шкендија со фантастичен погодок стигна до израмнување на натпреварот против Тотенхем кој се игра на националната арена „Тодор Проески“. Шкендија се ослободи од притисокот во вториот дел и само што нападна кон голот на Тотенхем веднаш ...

ВИДЕО: Прекрасниот гол на Нафиу ја враќа Шкендија во живот

Sport M - 24.09.2020

Шкендија успеа да го изедначи резултатот на 1:1 во 55. минута од натпреварот, а главниот виновник за тоа е Нафиу кој постигна прекрасен гол. ...

ЕВРОГОЛ на Нафиу! Шкендија има 1:1! 🎥

Спортски - 24.09.2020

Шкендија се враќа во игра против Тотенхем! После голот во четвртата минута Тотенхем не покажа многу, а тоа Шкендија сега го искористи и резултатски. Нафиу постигна прекрасен гол за 1:1 во 55.

ВИДЕО: Генијалноста на Нафиу го „замрзна“ Мурињо, Шкендија му одговори на Тотенхем

Gol.mk - 24.09.2020

По бледото прво полувреме, Шкендија израмни против Тотенхем на почетокот од второто полувреме. Имено, по една инвидуална мајсторија на Ваљмир Нафиу , фудбалерот на македонскиот претставник во Лигата на Европа,, топката во горниот лев агол на ...

Евро-гол на Нафиу: Шкендија ги „смрзна“ Мурињо и Тотенхем… (ВИДЕО)

Екипа - 24.09.2020

Шкендија го израмнува резултатот на 1-1 против Тотенхем на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа. Валмир Нафиу во 55. минута постигна вистински евро-гол со шут од 18 метри прецизно стрелајќи ...

Евроголот на Нафиу го налути Тотенхем, крај за Шкендија во Лига Европа (ВИДЕО)

Expres - 24.09.2020

Израмнувачкиот погодок на Валмир Нафиу за 1:1 во 55. минута делуваше отрезнувачки врз Тотенхем, кој со два гола до крајот ја совлада Шкендија со 3:1 и се пласира во плејофот од Лига Европа. Сензацијата во најава ја спречија Сон Хеунг-Мин во 70.

ЛЕ: Ламела предност за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.09.2020

Само пет минути му беа доволни на Тотенхем да дојде во водство на вечерашниот натпревар од третото квалификациско коло на Лига Европа против Шкендија. Уште од самиот почеток играчите на Жозе Мурињо ја контролираа топката, како и во текот на целото ...

Вечерва Шкендија – Тотенхем – Ѓока: Не е лесно да ги подготвиш играчите за голем натпревар

ТВ21 - 24.09.2020

Тотенхем денеска ќе ги одмери силите со Шкендија на арената „Тодор Проески“ во Скопје, во рамките од третото квалификациско коло во Лигата на Европа. Арената ќе биде без навивачи поради мерките против ковид.

Шкендија покажа „заби“, но Тотенхем сепак беше „преголем залак“ 🎥

Спортски - 24.09.2020

Вечерва на Арената „Тодор Проески“ во Скопје се одигра натпреварот од третото квалификациско коло помеѓу Шкендија и Тотенхем. Тотенхем до пренодст стигна уште во четвртата минута. Англискиот гигант го искористи неискуството на тетовци во дуел со ...

Полувреме на Арената: Тотенхем игра колку што треба и води со 1:0, Шкендија немоќна…(ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Крај на првите 45.минути од натпреварот во 3.квалификациско коло во ЛЕ меѓу Шкендија и Тотенхем вечерва во Скопје. Гостинот од Лондон води со 1:0 и тоа со голот на Ерик Ламела уште во 5.минута, откако прекрасно беше проигран од Сон.

ВИДЕО: Тотенхем со голот на Ламела замина со предност на пауза против Шкендија

Дриблинг - 24.09.2020

Тетовска Шкендија е во негатива од еден гол по првите 45 минути против Тотенхем во 3 коло од квалификациите во Лига Европа. На „Тодор Проески“ фаворитот од Лондон во целост ја оправда добиената улога, Ламела по асистенцијата на Сон во 5 минута го ...

(ВИДЕО) Шкендија не издржа, Тотенхем во водство по пет минути игра

Спортклуб - 24.09.2020

Шкендија вечерва го игра својот трет натпревар во квалификациите за групната фаза во Лигата на Европа, а противник е англискиот гигант Тотенхем. За Шкендија ова е голем предизвик, а Тотенхем е огромен фаворит за да слави победа на „Тоше Проески“ во ...

Бесарт Ибраими е подготвен за голови, Кејн е резерва кај Тотенхем

Спортманија - 24.09.2020

Жозе Мурињо одлучи да ги остави на клупата за резерви стандардните Љорис и Кејн, а Шкендија ќе тргне по изненадување со полн капацитет Шкендија ќе игра со стандардниот почетен состав против големиот фаворит Тотенхем, вечерва од 20 часот на ...

Шкендија тргна со страв, Ламела казни со гол на стартот (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Гостите рано поведоа по одличната акција во петтата минута Тотенхем веќе води со 1:0 против Шкендија во полуфиналниот нокаут меч од квалификациите за настап во Европа Лигата, а лошиот почеток на тетовци го казни Ерик Ламела.

ВИДЕО: Ламела го отвара резултатот, Шкендија губи со 0:1

Sport M - 24.09.2020

На самиот почеток од натпреварот избраниците на Жозе Мурињо доаѓаат до водство. Ламела во 5. минута ја затресе мрежата на Шкендија и потоди за водство на Тотенхем од ...

ВИДЕО: Жолта доминација на „Тодор Проески“ Ламела го совлада Захов по пет минути

Дриблинг - 24.09.2020

Квалификацискиот натрпевар на Шкендија против Тотенхем во Лига Европа од третото коло не започна според планот на македонскиот прволигаш. Тотенхем лесно дојде до поредност по пет минути игра.

Ламела рано носи водство за Тотенхем (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Уште во 4. минута, Ерик Ламела носи водство за Тотенхем на дуелот со Шкендија, и со тоа ја потврдија фаворитската улога во Скопје. Очекувано, англискиот тим имаше доминација, веднаш нападна, се играше на половината на тетовци, и Ламела рутинирано од ...

ВИДЕО: Тотенхем ѝ даде гол на Шкендија по само – пет минути!

Gol.mk - 24.09.2020

Лондонски Тотенхем покажа дека е фаворит кај Шкендија и по само пет минути го отвори резултатот во квалификациите за Лигата на Европа. Акцијата почна од Сон кој навлече неколку играчи на тетовчани кон себе, па Ламела остана осамен на десната страна ...

Не требаше долго: Тотенхем веќе од 5. минута води со Шкендија (ВИДЕО)

Екипа - 24.09.2020

Не требаше долго Тотенхем да поведе против Шкендија на „Тодор Проески“ во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа. Веќе во 5. минута по убавата акција на Сон, Ламела прецизно стрелаше во мрежата на Костадин Захов за водство од ...

Одбраната на Шкендија издржа само четири минути: Ламела го совлада Захов 🎥

Спортски - 24.09.2020

Уште на самиот старт Тотенхем покажува кој е кој на Арената. Ерик Ламела ја погоди мрежата на Захов уште во четвртата минута од ...

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен Печат - 24.09.2020

Двајцата тренери Ернест Ѓока и Жозе Мурињо објавија со кои фудбалери ќе го започнат денешниот меч од третото квалификациско коло на Лига Европа. Дуелот е од 20.00 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, Мурињо одлучи на клупата да го ...

Мурињо го остави Кејн на клупата за резерви, Шкендија со стандардна формација (ФОТО)

Дерби - 24.09.2020

Од 20 часот се игра средбата меѓу Шкендија и Тотенхем во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на Европа, а двајцата тренери Ернест Ѓока и Жозе Мурињо ги одбраа играчите кои ќе истрчаат на националната арена „Тодор Проески“.