TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Борец доби повторен пенал - дали Стевковски ја напушти гол-линијата?

Gol.mk - 18.10.2020

Мрежите на градскиот стадион во Велес долго мируваа, за во финишот да се случи вистинска драма. Македонија Ѓорче Петров има за што да жали, бидејќи со 2-1 загуби од Борец. Сепак, скопскиот тим промаши пенал, а велешани имаа многу среќа при нивното ...

Супер резервите му донесоа триумф на Борец

SportMedia - 18.10.2020

Борец – Македонија ЃП 2:1 (0:0) Гратски стадон во Велес Без гледачи Главен судија: Димитар Мечкаровски Помошници: Дејан Неделковски (СКопје) Слаѓан Марковски (Гостивар) Стрелци: Пеев 86‘ (п ) Ѓоргиев 90‘ (Б) Фернандо 90+6 (МЃП) Ж.картони: Силва, ...

ВИДЕО: Драмата во Велес – Стевковски одбрани два едноподруго пенали на Прелчец, но…

Екипа - 18.10.2020

Ретко видена ситуација на фудбалските терени го одбележа натпреварот во Велес меѓу Борец и Македонија ЃП во 9. коло од ПМФЛ на кој домашните славеа со 2-1. Клучниот момент, се чини, се случи во 85. минута кога беше досуден пенал за домашните.

ВИДЕО: Борец во супер-драматичен меч до полн плен со Македонија ЃП

Gol.mk - 18.10.2020

Борец од Велес на домашен терен ја запиша посакуваната победа над Македонија Ѓорче Петров (2-1), во еден супер-драматичен меч во кој се промашија три пенали. Домаќините ја имаа иницијативата и ако се земат предвид случувањата победата за велешани е ...

„Лавовите“ во Велес за продолжување на феноменалната серија

Екипа - 18.10.2020

Во еден од најинтересени натпревар од 9. коло во Првата македонска фудбалска лига, Македонија ЃП денеска против Борец во Велес во обид за продолжување на извонредната серија. „Лавовите“ се едно од најпријатните изненадувања на стартот од сезоната, ...

Борец со задача да ги сопре залетаните „лавови“ во Велес

Gol.mk - 18.10.2020

Вториот овосезонски репрезентативен прозорец е зад нас, па фудбалерите им се враќаат на прволигашките возбудувања. На програмата е деветтото коло од Првата македонска фудбалска лига, а едно од двете денешни дерби средби се игра во Велес, каде ...