TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инцидент во Ресен: Со метална шипка нападнал полицаец, па полицаецот извадил пиштол и почнал да пука

Press24 - 23.05.2020

Вчера во 13:30 часот во Ресен полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода 49-годишниот У.Р. од Ресен бидејќи во 13:10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички ...

Скопјанец нападнал полицаец, па заврши со лисици на рацете

Курир - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 21:30 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршел работа од областа на безбедноста.

Две лица фатени со дрога, едниот во полициски час

Press24 - 22.05.2020

Две лица се уапсени поради тоа што кај нив била пронајдена дрога. Едниот во Куманово, другиот во Тетово. -Вчера во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.

Полициски службеници од СВР Штип го привеле А.Л.(27) од Штип

Опсервер - 22.05.2020

На 20.05.2020 во 12.20 часот, полициски службеници од СВР Штип го привеле А.Л.(27) од Штип затоа што на ул.„Сремски фронт“, при контрола постапувал спротивно на Уредбата со законска сила за задолжително носење на заштитни средства на лицето за ...

Полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода А.Е.(17) од Штип

Опсервер - 22.05.2020

На 20.05.2020 полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода А.Е.(17) од Штип затоа што околу 14.30 часот на ул.„Радански пат“ во Штип со нож го нападнал С.М.(26) од Штип, при што му нанел повреди.

Полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(59) од Велес

Опсервер - 22.05.2020

На 20.05.2020 во 08.00 часот на ул.„Втора Македонска бригада“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(59) од Велес бидејќи бил затекнат при извршување кривично дело „кражба“ и притоа се однесувал агресивно кон полициските ...

Полицијата уапси дилери на дрога во Куманово и Тетово

Сител - 22.05.2020

Вчера во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.(21) од Куманово затоа што при преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање ...

Прашкаста материја пронајдена кај 21-годишен кумановец

Кумановски м. - 22.05.2020

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен откако полицијата кај него пронашла бела прашкаста материја. – На 21 .05.2020 во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.

Две лица фатени со дрога, едeн од нив во полициски час

Нетпрес - 22.05.2020

Две лица се уапсени поради тоа што кај нив била пронајдена дрога. Едниот во Куманово, другиот во Тетово. -Вчера во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.

Скопјанец нападнал полицаец за време полицискиот час

24Инфо - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 21,30 часот на ул.„Алексо Демниевски” во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршење работа од областа на безбедноста.

Скопјанец нападнал полицаец за време полицискиот час

iPortal - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 21,30 часот на ул.„Алексо Демниевски” во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршење работа од областа на безбедноста.

Скопјанец нападнал полицаец

Скопје инфо - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 21:30 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршел работа од областа на безбедноста.

Со метална шипка по полицаец кој испукал куршум во воздух

МКД - 23.05.2020

У.Р. (49) од Ресен е приведен откако вчера упатувал закани по живот и со метална шипка физички нападнал полицаец кој за да го одбие нападот од службено оружје испукал еден куршум во воздух.

49-годишен ресенчанец со метална шипка нападнал полицаец

iPortal - 23.05.2020

Во Ресен вчера во 13:30 полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода У.Р(49) од Ресен бидејќи во 13,10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен. Пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички нападнал ...

Полицаец нападнат со шипка, па пукал во воздух

Курир - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 13:30 часот во Ресен полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода У.Р(49) од Ресен бидејќи во 13:10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички ...

Ресенчанец со метална шипка нападнал полицаец

Локално - 23.05.2020

Во Ресен вчера во 13:30 полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода У.Р(49) од Ресен бидејќи во 13,10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен. policija-1 Пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички ...

Полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода У.Р(49) од Ресен

Опсервер - 24.05.2020

На 22.05.2020 во 13.30 часот во Ресен полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода У.Р(49) од Ресен бидејќи во 13,10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички ...