TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стартува масовната имунизација против ковид- 19

Канал5 - 04.05.2021

Вакцинацијата се одвива во 6 регионални центри.во Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. Стартува масовната имунизација против ковид- 19. Предвидено е да се вакцинираат меѓу 10 до 15 илјади граѓани на ден, со што здравствените ...

Во Охрид почна масовно вакцинирање на населението од регионот против Ковид-19

Бизнис Вести

ПОЧНУВА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Спортските сали се спремни, само во првата недела ќе бидат вакцинирани 35.000 граѓани

Фактор

Започнува масовната имунизација, дневно ќе се вакцинираат од 10.000 до 15.000 лица

Локално

Масовната вакцинација во земјава ќе се одвива во шест големи вакцинални пунктови

Иновативност

Скопјани на вакцинација во Охрид, велешани во Кавадарци

Deutsche Welle

Почнува масовната вакцинација, граѓаните се жалат на грешки во поканите

Независен

Сител Алсат-М ТВ21 Скопско Ехо

ФОТО: Гужва и без дистанца пред најголемиот вакцинален пункт во земјава

ТВ21 - 04.05.2021

Продолжува масовната вакцинација денеска во земјава, и во најголемиот вакцинален пункт, салата „А1 Борис Трајковски“ во Скопје. Денеска ТВ21 забележа огромни гужви и немање на дистанца пред вакциналниот пункт, што е спротивно од мерките донесени за ...

Kинеските вакцини распределени по вакциналните центри, почнува имунизацијата низ целата држава

МКД

Колку вакцини од Фајзер утре ќе донесе еврокомесарот Вархеј?

Сител

Спортските сали низ Македонија се спремни, почнува масовната имунизација

Република

Кинеските вакцини пристигнуваат во внатрешноста, имунизацијата низ државата почнува утре

Р.С.Европа

Во Битола само 950 пријавени за вакцини

Сител

Постарите битолчани апелираа до младите да се вакцинираат

Телма

Телма Сакам да кажам ТВ21 +инфо Вечер Прес Битола Њуз Тера Фактор

(ВИДЕО) Гужва за вакцинирање пред вратите на „А1“ арената во Скопје

Алсат-М - 04.05.2021

Во земјава денеска се очекува да започне масовна имунизација по приемот на 200 илјади вакцини Синофарм. Очекувањата на здравствените власти се во 6 центри низ државата да се вакцинираат околу 15 илјади граѓани на ден.

(ФОТО) Утре треба да почне масовната имунизација, спортските сали се спремни

360 степени

Во Охрид пристигнаа 7200 вакцини од „Синофарм“, почнува масовна имунизација

OhridNews

Масовната регионална имунизација на населението почнува утре

Глас на Америка

Вакцините „Синофарм“ пристигнаа во Охрид, регионалната имунизација против Ковид-19 почнува утре од 8 часот

Алсат-М

Вакцините пристигнаа во Охрид – регионалната имунизација против Ковид-19 почнува утре од 8 часот

ТВ21

Првата пратка од вакцините на „Синофарм“ пристигнаа во Охрид, утре почнува масовна вакцинација за регионот

Слободен Печат

Press24 Вечер Прес Сител Скопје инфо Lider 24 Вести +инфо Женски магазин

Во Штип пристигнаа 5.000 дози Синофарм

Сител - 03.05.2021

Од утре, во 8 часот наутро, во спортската сала „Јордан Мијалков“ во штипската населба Сењак, започнува масовната вакцина на жителите од истокот и југоистокот. Денес пристигнаа 5000 дози од кинеската вакцина „Синофарм“ и се складирани во фрижидери.

Штип подготвен за вакцинација во салата “Јордан Мијалков”

Телма

Масовната имунизација на граѓаните од источниот и југоисточниот регион почнува утре во штипската сала „Јордан Мијалков“

Сител

Масовната имунизација на граѓаните од источниот и југоисточниот регион почнува утре во штипската сала „Јордан Мијалков“

ТВ21

Салата „Јордан Мијалков“ во Штип е подготвена, утре почнува масовна вакцинација на регионот

Слободен Печат

Штип подготвен за имунизација

24 Вести

Масовната имунизација на граѓаните од источниот и југоисточниот регион почнува утре во штипската сала „Јордан Мијалков“

Вечер Прес