TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен 21-годишен дилер од Бутел, имал 9 ќеси со марихуана

Макфакс - 18.10.2020

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во периодот од 21 часот на 16. октомври до 2 часот на 17. октомври, по претходна судска наредба, извршила претрес во дом и други простории на подрачјето на Бутел, во кои престојувал 21-годишниот Н.А.

Претрес во Бутел, приведен дилер на дрога

А1 On - 18.10.2020

Приведен е Н.А.(21) од Скопје во чиј дом, по полициски претрес, е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје од 21.00 часот на 16 октомври до 02.00 часот следниот ден, по ...

Млад скопјанец лишен од слобода поради поседување марихуана

Курир - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 23:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар го лишиле од слобода Д.Т.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Приведен 23-годишник кој ограбил малолетник во населба Тафталиџе

Макфакс - 18.10.2020

Полицајци од полициска станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари од чантата не неговиот малолетен син.

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Сител - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Опсервер - 18.10.2020

– Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Претрес во Бутел, приведен дилер на дрога

MakPress - 18.10.2020

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во периодот од 21.00 часот на 16.10. до 02.00 часот на 17.10.2020, по претходна судска наредба, извршиле претрес во дом и други простории на подрачјето на Бутел, во кои ...

Приведен дилер од Радовиш

24Инфо - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведен дилер од Радовиш

iPortal - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31)од Радовиш.

Приведен дилер од Радовиш

Сител - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведено лице од Радовиш поради дрога

А1 On - 17.10.2020

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш, вчера го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведен дилер од Радовиш

Press24 - 17.10.2020

Полицијата вчера привела 31-годишен дилер од радовиш кај кого биле пронајдена марихуана. -Вчера во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација ...

Приведено лице од Радовиш поради дрога

Либертас - 17.10.2020

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш, вчера го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведено лице од Радовиш поради дрога

Опсервер - 17.10.2020

– Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш, вчера го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Марихуана на секој чекор

+инфо - 17.10.2020

ПРИВЕДЕН ДЕБРАНИН ЗА МАРИХУАНА – На 16.10.2020 околу 14 часот во с.Вевчани, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга го лишиле од слобода Љ.А.(23) од Дебар, затоа што при преглед кај него била пронајдена и ...

Приведен дилер на хероин од Кавадарци

24Инфо - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Кавадарци, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.М.(38) од Кавадарци.

Полицијата влезе во домот на маж од Свети Николе, па веднаш му стави лисици

Скопје инфо - 17.10.2020

На 16.10.2020 во 11:30 часот во Свети Николе, полициски службеници од надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе го лишиле од слобода С.Т.(36) од Свети Николе. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициски ...

Уапсени неколку наркодилери

МКД - 17.10.2020

Вчера околу 14.00 часот во с.Вевчани, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга го лишиле од слобода Љ.А.(23) од Дебар, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Приведен дилер од Радовиш

MakPress - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведен дилер на хероин од Кавадарци

А1 On - 17.10.2020

Во Кавадарци, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Кавадарци, вчера, го лишиле од слобода 38-годишниот П.М. од Кавадарци.

Приведен дилер на хероин од Кавадарци

MakPress - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Кавадарци, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Кавадарци го лишиле од слобода П.М.(38) од Кавадарци.

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

Слободен Печат - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

Сител - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

Либертас - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведен дилер од Радовиш

Макфакс - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведен дилер од Радовиш

Опсервер - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведен дилер од Радовиш

Вечер - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

MakPress - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

А1 On - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

Канал5 - 17.10.2020

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, З.С. е приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.

Приведен Кичевчанец: Агресивно се однесувал со полицајците

Вечер - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведен дилер од Радовиш

Centar - 17.10.2020

На 16.10.2020 во Радовиш, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

Приведено едно лице од Кичево кое агресивно се однесувало кон полицијата

Вечер Прес - 17.10.2020

Полициски службеници од полициската станица во Кичево вчера од слобода го лишија З.С.(49) од Кичево затоа што се однесувал агресивно и попречувал полициски службеници во вршење службена дејност, откако претходно го нарушил јавниот ред и мир во ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

ТВ21 - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

А1 On - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Либертас - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Скопје1 - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Скопје инфо - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

24Инфо - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди” со „Московска” едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Курир - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

+инфо - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишник кој ограбил малолетник во населба Тафталиџе

Опсервер - 18.10.2020

Полицајци од полициска станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари од чантата не неговиот малолетен син.

Приведен 23-годишник кој ограбил малолетник во населба Тафталиџе

Вечер - 18.10.2020

Полицајци од полициска станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари од чантата не неговиот малолетен син.

Уапсен 23-годишен крадец од Скопје - МУ ОДЗЕЛ ПАРИ НА МАЛОЛЕТНИК ОД ЧАНТАТА

Вечер - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

Press24 - 18.10.2020

Полициски службеници од Полициска станица Карпош вчера го лишиле од слобода С.Р. (23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот малолетен ...

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

4NEWS - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

Приведен 23-годишник кој ограбил малолетник во населба Тафталиџе

Точка - 18.10.2020

Полицајци од полициска станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари од чантата не неговиот малолетен син.

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

ММС - 18.10.2020

Приведен кардец, кој под закана му одзел парите на малолетно лице во Скопје. Случајот во Полиција го пријавил таткото на ограбениот малолетник. „На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.

Приведен 23-годишен крадец од Скопје

MakPress - 18.10.2020

На 17.10.2020 полициски службеници од Полициска станица Карпош го лишиле од слобода С.Р.(23) од Скопје, постапувајќи по пријава на П.В. дека во близина на крстосницата на бул.„Партизански одреди“ со „Московска“ едно лице со закана од неговиот ...

МУ СЕ ЗАКАНИЛ И МУ ГИ ЗЕЛ ПАРИТЕ ОД ТАШНАТА - полицијата го фати крадецот кој ограби малолетник и му ги најде парите

Фактор - 18.10.2020

Полицајци од полициската станица Карпош вчера го уапсиле 23-годишниот С.Р. од Скопје, постапувајќи по пријава на родител, дека едно лице со закана одзело пари од чантата на неговиот малолетен син, соопшти МВР.