TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филхармонијата со 30 концерти ќе го прослави 75 роденден во новата сезона

Нетпрес - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е мотото на Филхармонија во претстојната сезона со кое ќе одбележи 75 години постоење. Ќе бидат изведени 30 концерти на кои ќе настапат истакнати домашни и странски музичари и диригенти.

Со 30 концерти Филхармонија ќе го прослави 75 роденден во новата сезона

Телма - 19.07.2019

Под мотото „ Моја бесмртна љубов“, нашата Филхармонија во претстојната сезона , ќе одбележи 75 години постоење. Ќе бидат изведени 30 концерти на кои ќе настапат истакнати домашни и странски музичари и диригенти.

Холандската пејачка Ковач меѓу најголемите ѕвезди во новата сезона на Филхармонијата

Сакам да кажам - 19.07.2019

Холандската пејачка Шерон Ковач, позната по хитот „Љубов моја“ (My Love), за кој беше снимен и спот со Метју Меконахи и Скарлет Јохансон, ќе настапи со Филхармонијата во Скопје. Овој настан е дел од новата концертна сезона на Филхармонијата, која ќе ...

Новата сезона на Филхармонијата во знакот на Бетовен, првиот концерт на 26 септември

1tv - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на Лудвиг ван Бетовен до неговата мистеризона бесмртна љубов, а е избран затоа што во 2020 се ...

Шерон Ковач ќе настапи со Филхармонија во новата сезона „Моја бесмртна љубов“

Република - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. И оваа концертна сезона на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира ...

Новата сезона на Филхармонијата во знакот на Бетовен, првиот концерт на 26 септември

Опсервер - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на Лудвиг ван Бетовен до неговата мистеризона бесмртна љубов, а е избран затоа што во 2020 се ...

„Моја бесмртна љубов“ – нова концертна сезона на Филхармонија

Независен - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. И оваа концертна сезона на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира ...

Новата сезона на Филхармонијата во знакот на Бетовен, првиот концерт на 26 септември

Локално - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на Лудвиг ван Бетовен до неговата мистеризона бесмртна љубов, а е избран затоа што во 2020 се ...

„Моја бесмртна љубов“ – нова концертна сезона на Филхармонија во чест на Бетовен

+инфо - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. И оваа концертна сезона на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира ...

Првиот концерт на Филхармонијата на 26 септември, сезоната во знак на Бетовен

Алфа - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на Лудвиг ван Бетовен до неговата мистеризона бесмртна љубов, а е избран затоа што во 2020 се ...

„Моја бесмртна љубов“ – нова концертна сезона на Филхармонијата

Макфакс - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. Oд филхармонијата најавуваат сезона богата со фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира ...

На 26 септември стартува новата сезона на Филхармонија која ќе биде во знакот на Бетовен

MakPress - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на Лудвиг ван Бетовен до неговата мистеризона бесмртна љубов, а е избран затоа што во 2020 се ...

Нова концертна сезона на Филхармонија „Моја бесмртна љубов“ во чест на Бетовен

Слободен Печат - 19.07.2019

И Филхармонија прославува значаен јубилеј – 75 години од формирањето Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. И оваа концертна сезона на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, ...

Новата сезона на Филхармонијата во знакот на 75. роденден и 200 години од раѓањето на Бетовен

Сакам да кажам - 19.07.2019

„Моја бесмртна љубов“ е насловена новата концертна сезона 2019/2020 на Филхармонијата, која ќе почне на 26 септември. Насловот, како што вели директорот на Филхармонијата, Виктор Илиески е инспириран од писмата кои Лудвиг ван Бетовен ги адресирал на ...

Филхармонија со Заратустра на 26 септември ја отвора новата сезона

Вечер - 19.07.2019

Во 2020 Филхармонијата прославува и значаен јубилеј – 75 години од формирањето. По овој повод се подготвува роденденски концерт кој ќе се одржи на 21 ноември, а ќе гостува кинеската пијанистка Зи Зи.

„Моја бесмртна љубов“ – нова концертна сезона на Филхармонија

Н.Македонија - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“ и на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира диверизитетот на ...

Филхармонија во новата сезона ќе стартува со „Моја бесмртна љубов“

Екран - 19.07.2019

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“. И оваа концертна сезона на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го презентира ...

Објавена новата концертна сезона на Македонската филхармонија

24 Вести - 19.07.2019

„ Моја бесмртна љубов“ e насловот на новата концертна сезона (2019-2020) на македонската Филхармонија . Публиката ќе има можност да ужива во фантастиченот избор на солисти и диригенти, како и софистицирана и деликатно избрана програма која ќе го ...