TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со три збора и кадар од новиот спот Јована Јоксимовиќ јавно му изјави љубов на Жељко

Хитпортал - 08.11.2018

Денеска официјално Жељко Јоксимовиќ ја промовираше својата нова песна и спот за истата во утринската емисија која што ја води неговата сопруга Јована. Таа не го криеше задоволството во најавата на својот сопруг, а дека е негова најголема поддршка ...

Јована Јоксимовиќ јавно му искажа љубов на Жељко: „Го обожавам маж ми!“

Убавина и Здравје - 08.11.2018

Се за љубов! Жељко Јоксимовиќ деновиве ја промовираше темата „Мењај песму„ за која се очекува да прерасне во вистински хит. Непосредно по објавувањето на видеото неговата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ преку „Инстаграм„ откри дека токму овој ...

Жељко Јоксимовиќ ја промовираше новата песна

ЗаЗабава - 08.11.2018

Желко Јоксимовиќ објави нова песна “Менијај песму”, која ќе биде премиерна на неговиот концерт “Два света” во Белград на 3-ти декември. Песната потсетува на 80-тите години на минатиот век.

Јована Јоксимовиќ јавно му искажа љубов на Жељко, не крие колку е горда (фото)

Вистина.мк - 08.11.2018

Жељко Јоксимовиќ ја објави новата песна „Мењај песму“, а споругата Јована му беше најголемата поддршка, но и советник за снимањето на спотот. Јована Јоксимовиќ не крие колку е горда на својот сакан, па веднаш по излегувањето на песната на ...

(Видео) Жељко Јоксимовиќ објави нова песна

Репортер - 08.11.2018

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ ја објави новата песна „Менувај песна“, која премиерно ќе ја изведе на концертот „Два света“ во Белград на 3 декември. Станува збор за песна која има носталгичен призвук, а потсетува на хитовите од 80-те години.