TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хас го презентираше болидот за новата сезона во Формула 1 (ВИДЕО)

Стандард - 14.02.2018

Тимот на Хас официјално го претстави новиот автомобил, со кој ќе се натпреварува во 2018 година во Формула 1. Церемонијата се одржа во живо на веб-страницата на американскиот тим. Фабричкото име на автомобилот е VF-18 и е еволуција на ...

Голф играчот Бил Хас и глумецот Лук Вилсон беа учесници во страшна сообраќајна несреќа каде едно лице загина

Точка - 14.02.2018

Глумецот Лук Вилсон, ѕвездата од филмот "Legally Blonde" и голф играчот Бил Хас беа дел од сообраќајна несреќа каде едно лице загина, а две се со сериозни повреди. Автомобилот кој бил управуван од 46 годишниот Лук, братот на Овен Вилсон, беше судрен ...

Хас Ф1 први ја покажаа шасијата (галерија)

TopSport - 14.02.2018

Единствениот американски Формула 1 тим, Хас Ф1 е првиот кој го претстави својот болид преку онлајн-презентација. ВФ-18 болидот е само трет болид изграден од американскиот тим, кој минатата сезона стигна до осмото место во генерален пласман со 47 ...

Хас: Не можеме да си дозволиме да привлечеме американски пилот

Стандард - 14.02.2018

Џин Хас, сопственикот на американскиот тим Хас, изјави дека би сакал еден ден во тимот да дојде американски пилот, но се уште е рано за тоа. Пред некое време шефот на тимот Гинтер Штајнер објасни во интервју дека би сакал да види Американец во ...

Славен актер и познат спортист имаа тешка сообраќајка, едно лице загина

Курир - 14.02.2018

Страшната сообраќајка се случила во соседството Пацифик Палисејдс, судар кој се случил помеѓу Ферари и БМВ, при што возилото Ферари удри во возилото на Лук Вилсон. Се смета дека глумецот не е повреден, но шоферот на автомобилот Ферари, каде совозач ...

Славен актер и познат спортист имаа тешка сообраќајка, едно лице загина

Вечер - 14.02.2018

Актерот Лук Вилсон, ѕвездата од филмот "Legally Blonde" и голф играчот Бил Хас беа дел од сообраќајна несреќа каде едно лице загина, а две се со сериозни повреди. Автомобилот кој бил управуван од 46 годишниот Лук, братот на Овен Вилсон, беше удрен ...

Фото: Славниот холивудски актер доживеа тешка сообраќајка - автмобилот смачкан, едно лице загина

Press24 - 14.02.2018

Актерот Лук Вилсон, ѕвездата од филмот “Legally Blonde” и голф играчот Бил Хас беа дел од сообраќајна несреќа каде едно лице загина, а две се со сериозни повреди. Автомобилот кој бил управуван од 46 годишниот Лук, братот на Овен Вилсон, беше удрен ...