TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: За избори да зборуваме кога бројот на новозаболени ќе биде кон нулата

Алсат-М - 02.06.2020

Најпрвин да се заштити здравјето на граѓаните од корона вирусот, а потоа, на првиот слободен термин да се оди на избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Бескруполозно е сега да зборуваме за датум за избори

+инфо - 02.06.2020

Тој го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека намесо власта да предложи протоколи и нови мерки за сузбивање на пандемијата на коронавирусот, тој само зборува за избори. Оваа тригодишна пандемија предводена од Зоран Заев може да се победи само на ...

Мицкоски: Дневно повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Алсат-М - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски одговори дали ќе учествуваат на избори на 5 јули : Не се плашиме ниту од СДСМ, ниту од нивното „луј витон“ ...

Фокус - 02.06.2020

Најпрвин да го победиме корона вирусот, а потоа ќе се случи дебакалот на ова раководство на СДСМ, порача на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во својот говор рече дека најпрвин треба да се справиме со ...

Мицкоски: Не се плашам од избори, туку од нови човечки жртви

ТВ21 - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска уште еднаш потврди дека нема услови за избори, а властите да се погрижат за спречување на ширењето на коронавирусот. „Наместо власта да се насочи кон справување со оваа криза, тие само повторуваат – ...

Мицкоски: Избори кога ќе бидеме како Словенија

Фактор - 02.06.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција побара да има парламентарни избори во Македонија кога, како што вели тој, ситуацијата со корона-вирусот ќе биде таква како што е во моментов во Словенија.

Мицкоски: Откако ќе го заштитиме здравјето на граѓаните, Заев ќе доживее изборен дебакл

Локално - 02.06.2020

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција изјави дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев треба да излезе со нови мерки за заштита на населението од коронавирусот.

Мицкоски најави прес-конференција за 12:30 часот

Курир - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил најави прес-конференција за 12:30 ...

Мицкоски праша, никој не одговори: Како ќе се спроведуваат изборите ако носителите на кампањата се инфицираат од ...

MakPress - 02.06.2020

Гостувајќи во вестите на телевизија Сител на 19 мај, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги коментираше небулозните и несуштински протоколи за гласање подготвени од страна на Комисијата за заразни болести под притисок на власта, а се со ...

Мицкоски во комуникација со претставници од Владата и кабинетот на Пендаровски

24Инфо - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски по пресот на Заев: Јас не знам само како мирно спие овој човек

Република - 01.06.2020

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија очекувањата?, вели претедателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Заев: Мицкоски го поткопува справувањето со пандемијата како што ги поткопуваше напорите за членство во НАТО

+инфо - 01.06.2020

Точно пред три години беше формирана владата предводена од СДСМ, рече лидерот Зоран Заев кој се пофали со резултатите кои ги постигнале. Тој, истакна дека земјата исполнила две од стратешките определби.

Лекарите не можат сами!

CivilMedia - 01.06.2020

пишува: Мицкоски не е единствен политичар чиј опстанок на политичката сцена, макар и како губитник, значи и опстанок на сопствените бизниси. Ноторно за неговата партија е да ја водат „дил-ориентед“ луѓе со кои Груевски раководи со голем стап во ...

Зошто Мицкоски е на иста линија со инфодемијата?

Frontline - 31.05.2020

До вчера слушавме како Мицкоски ѝ верува и се потпира на Комисијата за заразни болести, за потоа да бара нивна смена, да ги обвини за партизираност. Им одржа долга и здодевна лекција на здравствените работници за Хипократовата заклетва и за нивниот ...

Mицкоски: Имаме работа со втор бран и со Комисија за заразни болести која делува под политички диктaт

Република - 31.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук се обрати откако секојдневно се зголемува бројот на заразени. Спред него, не е време за париски конфликти и консолидирањето на системот.

15: Нови 62 случаи на коронавирус, Зеќири и семејството позитивни на Ковид-19, „Зошто Мицкоски е на иста линија со ...

Frontline - 31.05.2020

Преглед на вестите во 15,00 часот. Во ПОСЛЕДНИТЕ 24 часа направени се 771 тестирања, а регистрирани 62 нови случаи на ковид-19 . Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти.

Мицкоски: Бројката од 62 новозаразени од Ковид-19 предупредува дека имаме работа со втор бран

iPortal - 31.05.2020

Неопходно е итно консолидирање на системот. Бројката од 62 новозаразени од Ковид-19 предупредува дека имаме работа со втор бран и Комисија за заразни болести која делува под политички диктaт, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Зошто Мицкоски е на иста линија со инфодемијата?

iPortal - 31.05.2020

До вчера слушавме како Мицкоски ѝ верува и се потпира на Комисијата за заразни болести, за потоа да бара нивна смена, да ги обвини за партизираност. Им одржа долга и здодевна лекција на здравствените работници за Хипократовата заклетва и за нивниот ...

Мицкоски: Неопходно е итно консолидирање на системот

Тера - 31.05.2020

По денешните информации за бројот на новорегистрираните случаи на Ковид-19, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејзбук профил напиша дека неопходно е итно консолидирање на системот.

Мицкоски: Комисијата за заразни болести да престане да работи под политички диктат, вториот бран на вирусот е очигледен

MakPress - 01.06.2020

По зголемениот број на новоинфицирани граѓани од коронавирус во Република Македонија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека нужно е потребно консолидирање на системот и професионален наместо политички пристап на комисијата за ...

Лекарите не можат сами!

Frontline - 01.06.2020

Вонредната состојба е краткорочно решение, ни оддалеку доволно успешно, поради отсуството на парламент и на политичка влада со полн капацитет. Тотално политичко и правно лимбо... Не мора човек да биде Магелан за да „открие“ што се случува.

Мицкоски во комуникација со претставници од Владата и кабинетот на Пендаровски

А1 On - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски во комуникација со Владата и Пендаровски, загрижен е за развојот на настаните и излегувањето од контрола на ...

Локално - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски по пресот на Заев: Јас не знам само како мирно спие овој човек и глуми нормалност

Мак. Весник - 01.06.2020

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија очекувањата?, вели претедателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски во комуникација со претставници од Владата и кабинетот на Пендаровски

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски: Во комуникација сум со Владата и кабинетот на Пендаровски

Независен - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски во комуникација со владата и кабинетот на Пендаровски

+инфо - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на владата и кабинетот на шефот на државата Стево Пендаровски, поради зголемениот број новодијагностицирани со ковид-19.

Мицкоски: Заев не е реален, комуницирам со Пендаровски и Владата

Р.С.Европа - 01.06.2020

Овој ден јас нема да го користам за преписки и конфликти и дополнително да ги вознемирувам граѓаните како Зоран Заев кој покажува отсутност и немање допир со реалноста. Работите се многу посериозни, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, по објавата ...

Мицкоски во комуникација со Пендаровски и кабинетот на Спасовски поради загриженоста од излегување на ситуацијата од ...

Курир - 01.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во комуникација со повеќе именувани лица од Владата на Спасовски и со Претседателот Пендаровски, загрижен за развојот на настаните и излегувањето од контрола на пандемијата со вирусот.

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски во комуникација со претставници од Владата и кабинетот на Пендаровски

Скопје инфо - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски: Имаме црн понеделник, мора да се демонстрира сериозност

Нетпрес - 01.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во комуникација со повеќе именувани лица од Владата на Спасовски и со Претседателот Пендаровски, загрижен за развојот на настаните и излегувањето од контрола на пандемијата со вирусот.

Мицкоски e во комуникација со претставници од Владата и кабинетот на Пендаровски

Канал5 - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

МИЦКОСКИ: Во комуникација сум со Пендровски и со повеќе лица од Владата

Денешен - 01.06.2020

Христијан Мицкоски истакна дека е во комуникација со повеќе именувани лица од Владата на Спасовски и со претседателот Пендаровски, загрижен за развојот на настаните и излегувањето од контрола на пандемијата со вирусот.

Мицкоски за Заев: Како мирно спие овој човек и како се прави како ништо да не се случува

Фокус - 01.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Лекарите не можат сами!

iPortal - 01.06.2020

Вонредната состојба е краткорочно решение, ни оддалеку доволно успешно, поради отсуството на парламент и на политичка влада со полн капацитет. Тотално политичко и правно лимбо… Не мора човек да биде Магелан за да „открие“ што се случува.

Мицкоски: Не можам да разберам зошто Заев глуми нормалност и се однесува како ништо да не се случува

MakPress - 02.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша дека е во комуникација со претставници на Владата и кабинетот на Претседателот, поради зголемениот број новодијагностицирани со КОВИД-19.

Мицкоски најави прес-конференција за 12:30 часот

Република - 02.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот Фејсбук профил најави прес-конференција за 12:30 часот. ...

Зошто Мицкоски е на иста линија со инфодемијата?

Слободен Печат - 02.06.2020

Во својата бескрајна тирада пред злокобната Бела палата (30 мај), без нималку задршка и пристојност, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, познат и како Извичник, ги понижи и навреди здравствените работници.

Мицкоски: Дневно имаме заболени колку цел регион, а власта мисли само на избори

Нова ТВ - 02.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија е земја со најмногу заболени со ковид-19 на дневно ниво, а власта наместо да излезе со предлози за нови мерки, мисли и зборува само за избори.

Мицкоски за изборите на 5 јули : Не се плашиме ниту од СДСМ, ниту од нивното „луј витон“ обвинителство

Мак. Весник - 02.06.2020

Најпрвин да го победиме корона вирусот, а потоа ќе се случи дебакалот на ова раководство на СДСМ, порача на денешната прес конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој во својот говор рече дека власта доживеала пораз во борбата со ...

Мицкоски: Дневно броиме повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Курир - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Дневно повеќе заболени од цел Балкан, а власта наместо на нови мерки мисли само на избори

Press24 - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес конференција претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија дневно има повеќе заболени отколку цел Балкан заедно, а власта збори само за избори

Република - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Дневно имаме повеќе заболени од цел Балкан заедно, а слушаме само за избори

Нетпрес - 02.06.2020

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.