TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инцидент со воз во близина на Истанбул, двајца повредени

MTM - 12.01.2019

Две лица беа повредени откако воз се судри со камион што се користел за изградба на контактната мрежа по должината на железничката пруга до новиот аеродром во Истанбул. Инцидентот се случил за време на испитувањето на маршрутата на возот.

Железничка несреќа во Турција, неколку лица се повредени

Макфакс - 12.01.2019

Две лица беа повредени откако воз удрил во градежно возило во предградие на Истанбул, објавија турските медиуми. Несреќата се случила во близина на меѓународниот аеродром, објави АП. Засега не е позната здравствената состојба на повредените лица, ...

Железничка несреќа во Турција, неколку лица се повредени

24Инфо - 12.01.2019

Две лица беа повредени откако воз удрил во градежно возило во предградие на Истанбул, објавија турските медиуми. Несреќата се случила во близина на меѓународниот аеродром, објави АП. Засега не е позната здравствената состојба на повредените лица, ...

Железничка несреќа во Турција, неколку лица се повредени

Точка - 12.01.2019

Две лица беа повредени откако воз удрил во градежно возило во предградие на Истанбул, објавија турските медиуми. Несреќата се случила во близина на меѓународниот аеродром, објави АП. Засега не е позната здравствената состојба на повредените лица, ...