TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Лихт го оперираше рамото и ќе биде надвор од терените три месеци

Gol.mk - 09.08.2020

Младиот дефанзвиец на Јувентус , Матијс Де Лихт, мораше да прави операција на рамото, кое му правеше проблеми во текот на изминатата сезона. Холанѓанецот се одлучи на овој зафат по завршувањето на сите натпревари на „старата дама“.

Де Лихт надвор од терените три месеци

Спортски - 09.08.2020

Стоперот на Јувентус Матијас Де Лихт ќе биде надвор од теренот три месеци. Де Лихт го оперираше рамото после последниот натпревар на Јувентус во сезоната и сега го чека долга пауза. Холанѓанецот последните шест месеци играше со повредено рамо и тоа ...

Малер за Јувентус: Де Лихт во аут во следните три месеци

Sport 1 - 09.08.2020

По неславниот крај на италијанскиот првак Јувентус со елиминацијата од Лигата на шампионите, „старата дама“ го загуби своето највередно засилување во дефанзивата, Холанѓанецот Матијс Де Лихт, кој поради операција на рамото ќе паузира во следните три ...

Де Лихт три месеци во „аут“

SportMedia - 09.08.2020

Матијас де Лихт ќе биде надвор од терените дури три месеци. Фудбалерот на Јувентус го оперираше рамото, откако дури шест месеци играше повреден. Овој проблем одлучи да го реши дури по завршување на сезоната, покажувајќи дека клубот му е на прво ...

Де Лихт на операција на рамото, паузира до ноември

Екипа - 09.08.2020

Јувентус доживеа неочекувано рана елиминација од Лигата на шампионите со што и официјално заврши сезоната за италијанскиот првак. По освоеното „скудето“, дојде разочарувањето во ЛШ, но фудбалерите ќе го добијат заслужениот одмор откако мораа да ја ...