TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само на еден меч нема гол по првото полувреме во Лигата на Европа (Видео)

Спортманија - 08.04.2021

Многу калкулации и внимателна игра Ајакс води со 1:0 во Амстердам против Рома, по првото полувреме во четвртфиналето од Лигата на Европа. Класен е стрелец на погодокот кој донесе радост на холандскиот гигант, откако погоди по асистенцијата на Тадиќ.

ЛЕ ПОЛУВРЕМЕ: Виљареал од пенал поведе на „Максимир“, Рашфорд за водство на Јунајтед (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Првите 45 минути од вечерашните први четвртфинални дуели во Лигата на Европа не понудија фудбал каков што веројатно посакуваа најголемиот дел од навивачите кои ги следат случувањата во ова натпреварување.

ВИДЕО: Рашфорд му донесе водство на Јунајтед, Динамо во негатива, Ајакс води против Рома

Дриблинг - 08.04.2021

Динамо Загреб со Аријан Адеми и Стефан Ристовски на пауза против Виљареал си заминаа со негатива од 1:0 откако шпанскиот тим преку пенал во 42 минута дојде до водство во четвртфиналето во Лига Европа.

Може ли Рома да ја прекинe фантастичната серија на Ајакс?

Спортски - 08.04.2021

Денешниот ден е резервиран за првите натпревар од Лига Европа, а еден од најинтересните е секако дуелот помеѓу Ајакс и Рома. Фудбалерите на Ајакс прикажуваат фантастични партии во последно време, а најдобар показател за тоа ни е фактот дека овој ...

Ајакс е пречка за Рома на патот до полуфиналето во Лигата на Европа

Gol.mk - 08.04.2021

Најдобрата сезона во историјата на Ајакс беше 1971/72. Тогаш „копјаниците“ предводени од познатиот романски тренер Штефан Ковач ја освоија Ередивизија, Купот на Холандија и тогашниот Куп на Шампиони.