TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските каратисти без медал на Светското првенство во Мадрид!

SportMedia - 09.11.2018

Машкиот кумите тим на Македонија е седмопласиран на Светското првенство кое се одржува во Мадрид, Шпанија. Тимот кој е во состав Жарко Арсовски, Мартин Несторовски, Берат Јакупи, Азиз Исмаил, Петар Заборски, Давид Петков и Емил Павлов, стигна до ...

Македонија во репасаж за екипна бронза на СП во Мадрид

Екипа - 09.11.2018

Машката карате репрезентација доби можност преку репасажот да се бори за бронзениот медал на Светското сениорско првенство кое во моментов се одржува во Мадрид, Шпанија. Македонската селекција во првите две кола запиша победи против Израел (3-0) и ...

Без медал од Светското карате првенство во Шпанија: Емил Павлов поразен во првото коло

Екипа - 08.11.2018

Македонските каратисти без освоен медал се враќаат од Светското првенство за сениори кое се одржува во Мадрид, Шпанија. Најголемата наша надеж за успех, европскиот шампион Емил Павлов загуби уште во првото коло од Белгиецот Дасул со 0-1, со што ...

Останавме без медал и на ова Светско првенство во карате, но…

IPON - 07.11.2018

Македонските каратисти остануваат без медал на Светското карате првенство за сениори во Мадрид, Шпанија . Само Азиз Исмаил има теоретски шанси за медал, ако неговиот противник се пласира во финалето.

Нема медал за Македонија

Вечер - 08.11.2018

Македонските каратисти се враќаат без освоен медал од Светското првенство за сениори кое се одржува во Мадрид, Шпанија. Најголемата наша надеж за успех, европскиот шампион Емил Павлов загуби уште во првото коло од Белгиецот Дасул со 1:0, со што ...

Нема медал за Македонија

Sport M - 08.11.2018

Македонските каратисти се враќаат без освоен медал од Светското првенство за сениори кое се одржува во Мадрид, Шпанија. Најголемата наша надеж за успех, европскиот шампион Емил Павлов загуби уште во првото коло од Белгиецот Дасул со 1:0, со што ...