TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СРЕДЕ ПРОЛЕТ: Делови од Европа на удар на многу студен бран – во Македонија првиот екстремно топол бран

Вечер Прес - 07.06.2024

Додека нашиот дел од европа, односно крајниот југоисточен дел од континентот, вклучувајќи ја секако и нашата Македонија следната седмица ќе не зафати екстремно топол бран кој на повеќе места ќе донесе температури и до околу 35 степени, а во ...

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

Телма - 07.06.2024

Тoплотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена ги доведе дневните температури до над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти кипарската метеоролошка служба, се очекува да достигне до 44 степени Целзиусови во областа на Никозија и ...

ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ВО ТЕКОТ НА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА: Температурите ќе се искачат над 40 степени – Во ...

Екран - 07.06.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски Топлиот бран кој ќе започне да добива на интензитет и тоа уште од утре па за време на викендот, во текот на следната седмица ќе стане дури и екстремно топол, што значи дека очекуваме екстремно високи температури на ...

Планетата гори! Мај беше најтопол во историјата, сите рекорди паѓаат веќе 12 месеци

Слободен Печат - 06.06.2024

Мај 2024 година беше најтоплиот мај досега , според Службата за климатски промени Коперник, финансирана од Европската Унија. Со глобалната температура за 0,65 степени над просекот од 1991 до 2020 година, ова е 12-ти последователен месец во кој ...

Им се погоди на тие што одат на одмор во јуни: Во Грција измерени 39 степени

Република - 05.06.2024

Во текот на вчерашниот ден во Грција бил регистриран нов максимален температурен рекорд за првите десет дена од јуни, со измерени 39,3 степени Целзиусови во градовите Тива и Елефсина, според податоците од метеоролошките станици на порталот Метео и ...

ЕКСТРЕМНО ТОПОЛ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ВО ТЕКОТ НА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА: Температурите ќе се искачат над 40 степени – Во ...

Градина - 07.06.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски Топлиот бран кој ќе започне да добива на интензитет и тоа уште од утре па за време на викендот, во текот на следната седмица ќе стане дури и екстремно топол, што значи дека очекуваме екстремно високи температури на ...

Топол бран во Македонија: Температурите ќе се искачат над 40 степени

Скопје1 - 09.07.2024

Територијата на Македонија се до крајот на оваа седмица ќе се наоѓа под влијание на екстремно топла воздушна маса која продира од северните предели на Африка. Токму поради ова температурите насекаде ќе надминуваат 30 степени, додека во најтоплите ...

На Кипар се измерени 44 степени, затворени се училиштата

Канал5 - 07.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена донесе дневни температури над 40 степени Целзиусови. Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена донесе дневни температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти ...

На Кипар се измерени 44 степени, затворени се училиштата

Press24 - 07.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена донесе дневни температури над 40 степени Целзиусови. Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена донесе дневни температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти ...

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

Макфакс - 07.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена ги доведе дневните температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти кипарската метеоролошка служба, се очекува да достигне до 44 степени Целзиусови во областа на Никозија и ...

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

Опсервер - 07.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена ги доведе дневните температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти кипарската метеоролошка служба, се очекува да достигне до 44 степени Целзиусови во областа на Никозија и ...

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

Алсат-М - 07.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена ги доведе дневните температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти кипарската метеоролошка служба, се очекува да достигне до 44 степени Целзиусови во областа на Никозија и ...

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

MTM - 08.06.2024

Топлотниот бран што го зафати Кипар пред неколку дена ги доведе дневните температури над 40 степени Целзиусови, а денеска, како што соопшти кипарската метеоролошка служба, се очекува да достигне до 44 степени Целзиусови во областа на Никозија и ...