TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перверзник! Клинтон 26 пати бил на островот на оргиите на Епстајн: Џефри на светската елита ѝ носел сиромашни ...

Точка - 14.08.2019

Џефри Епстајн припадниците на светскиот естаблишмент ги снабдувал со малолетнички од сиромашни семејства. За превоз го користел авионот "Лолита Експрес". Бил Клинтон 26 пати летал на "Островот на оргиите".

ФБИ влезе во дворецот на милјардерот-педофил (ВИДЕО)

PressingTV - 14.08.2019

Агенти од ФБИ го претресоа целиот осттров на контроверзниот милјардер Џефри Епстајн кој се самоуби пред неколку денови во затвор во Менхетен. Островот кој се наоѓа на Девствените острови е предмет дека таму биле злоставувани малолетнички и оти Џефри ...

Прераспореден управникот на затворот во кој се самоуби Епстајн

Глас на Америка - 14.08.2019

Федералните обвинители и ФБИ соопштија дека истрагата ќе продолжи и покрај тоа што Епстајн е мртов Главниот правобранител на САД Вилијам Бар го прераспореди управникот на федералниот затвор каде што неодамна се самоуби финансиерот Џефри Епстајн.

Што се наоѓа во тајните документи за Епстајн?: Британски принц и “непознат“ претседател во центарот на скандалот

Точка - 14.08.2019

Тајните судски документи за милијардерот Епстајн кој како што се верува, се самоуби во затворот минатата сабота, објавени се само еден ден по неговта смрт. Меѓу страниците на документите од кои е тргната ознаката за тајност се имињата на некои од ...

„Клинтон е ВИНОВЕН за смртта на предаторот“ – Овие осум теории на заговор ги покрена ЛИЧНО Трамп

Слободен Печат - 14.08.2019

Актуелниот американски претседател во сабота го повтори тврдењето за наводната вмешаност на фамилијата Клинтон во самоубиството на милионерот. Иако Доналд Трамп и пред самиот претседателски мандат беше склон да пропагира различни теории на заговор, ...

Девојките, парите и влијанието беа само игра за Епстајн

Н.Македонија - 14.08.2019

Самоубиството на познатиот финансиер, милионер и осуден сексуален престапник Џефри Епстајн отвори многу стари и нови прашања околу неговото однесување во минатото, повразноста со најразлични влијателни личности и неговиот раскошен животен стил како ...

ФБИ гневно на Трамп зашто ги јакне теориите на заговор за смртта на Епстајн

МКД - 13.08.2019

Откако стана претседател, Доналд Трамп е во војна со ФБИ. Прво, тој беше бесен поради истрагата за Русија. Потоа, отвореното флертување на самиот Трамп со белите расисти ја отежни мисијата на Бирото да ги лови групите на омраза.

ФБИ упадна на островот на педофилот милијардер Епстејн (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.08.2019

Агенти на американското ФБИ извршија претрес на приватниот остров на неодамна починатиот милијардер педофил Џефри Епстајн, во рамките на истрагата која продолжува и по неговата смрт. Голем број агенти го чешлале островот Литл сент Џејмс, во ...

ФБИ на РАЈСКИОТ ОСТРОВ на Епстајн: Тука се случувале НАЈОДВРАТНИТЕ НЕШТА (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.08.2019

Епстајн го купил овој остров во 1998 година за 8 милиони долари, а истиот припаѓа на Девствените Острови. По самоубиството на Џефри Епстајн, ФБИ извршиле претрес на неговиот приватен рајски остров , во склоп на истрагата по неговата смрт.

Социјалните мрежи преплавени со теории за смртта на Епстајн

Глас на Америка - 13.08.2019

Мислењата кои не се базирани на факти, а се шират онлајн се загрижувачки знак, сметаат аналитичарите ВАШИНГТОН — Часови по смртта на финансиерот Џефри Епстајн, на социјалните мрежи почнаа да се шират теории за тоа како се случила неговата смрт.

ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР: Епстејн се задавил со затворската постелнина

Слободен Печат - 13.08.2019

Бидејќи персоналот во затворот не успеал да го оживее, тој бил одведен во тамошната амбуланта, пренесува Дејли Мејл. Милијардерот Џефри Епстајн, обвинет за сексуално злоставување на малолетни деца, се обесил во својата ќелија користејќи ја ...

И Џорџ Клуни “фатен“ во скандал на векот!: Љубовницата на милијардерот Џефри Епстајн се фалела дека имала секс во ...

Точка - 13.08.2019

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни (58) наводно имал секс со Жислен Максвел, која била љубовница и една од измамничките на починатиот милијардер педофил. Максвел ги мамела девојките и девојчињата и ги носела кај американскиот педофил Џефри Епстајн кој е ...

Бар: Сериозни неправилности во затворот во кој се уби милијардерот Епстејн

Кумановски м. - 13.08.2019

Американскиот државен обвинител Вилијам Бар вели дека имало сериозни неправилности во сојузниот затвор во кој бил Џефри Епстајн, а кој си го одзема жвотот додека го чекал судењето поради обвиненија за сексуална злоупотреба и подводување малолетници.