TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познатата пејачка откри: "Бев зависник од дрога и секој ден халуцинирав"

Точка - 07.12.2017

Пејачката и глумица Ферги јавно проговори за својот проблем, завсиноста од дрога. Познатата пејачка јавно призна дека за време на тинејџерските години употребувала психоактивни супстанци. 42 годишната Ферги, која неодамна се разведе од сопругот Џош ...

Ферги: Наркотиците ме доведоа до психоза и деменција

Локално - 07.12.2017

Минатото на Ферги не е тајна, но таа ретко навлегува во детали за наркотичната зависност. 42-годишната ѕвезда, чие вистинско име е Стејси Ен Фергусон, одамна го надмина порокот и овој пат одлучи да открие нешто повеќе за тие времиња, во кои била под ...

Ферги: Дрогата ми донесе психоза и деменција, во воздухот гледав пчелички и зајаци

Локално - 07.12.2017

Минатото на Ферги не е тајна, но таа ретко објавува детали за нејзината зависност од дрога. 42-годишната ѕвезда, чие вистинско име е Стејси Ен Фергусон, одамна е заробена од страна на порокот и овој пат одлучи да открие нешто повеќе за тие времиња, ...

Ферги се отвори за зависноста од дрога: „Халуцинирав секојдневно. Ќе седев и ќе видев пчела или зајаче“

Фемина - 07.12.2017

Ферги се отвори за најтешките моменти во нејзиниот живот во најновото интервју за iNews. Поранешната членка на групата Black Eyed Peas, зборуваше за зависноста од дрога и грижата за синчето по разводот од Џош Духамел.

Познатата пејачка откри: Бев зависник од дрога и секој ден халуцинирав

Курир - 08.12.2017

Пејачката и актерка Ферги јавно проговори за својот проблем, завсиноста од дрога. Познатата пејачка јавно призна дека за време на тинејџерските години употребувала психоактивни супстанци. 42 годишната Ферги, која неодамна се разведе од сопругот Џош ...

Ферги: „Се дрогирав и секој ден халуцинирав“

Репортер - 08.12.2017

Пејачката и актерка Ферги јавно проговори за завсиноста од дрога. Таа јавно призна дека за време на тинејџерските години употребувала психоактивни супстанци. 42 годишната Ферги, која неодамна се разведе од сопругот Џош Духамел, изјави дека уште од ...

Познатата пејачка откри: Бев зависник од дрога и секој ден халуцинирав

Скопје24 - 08.12.2017

Пејачката и актерка Ферги јавно проговори за својот проблем, завсиноста од дрога. Познатата пејачка јавно призна дека за време на тинејџерските години употребувала психоактивни супстанци. 42 годишната Ферги, која неодамна се разведе од сопругот Џош ...