TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битиќи смета дека еден од кандидатите за лидер на СДСМ не ја споделува идеологијата

360 степени - 23.06.2024

Фатмир Битиќи не прецизира на кого мисли, но вели се работи за еден од кандидатите кој претходно бојкотирал, не ги поддржувал партиските активности, а секогаш добивал од партијата Фатмир Битиќи размислувал да се кандидира за претседател на СДСМ, но ...

Битиќи: Еден кандидат за лидер не верува во социјалдемократските вредности

24 Вести - 23.06.2024

Пратеникот Фатмир Битиќи, кој неколку години претходно беше и вицепремиер за економски прашања во владата на СДСМ-ДУИ, во интервју за РСЕ вели дека секојдневно размислувал да се кандидира за нов лидер на социјалдемократите, но, смета дека на ...

Фатмир Битиќи: Размислувам за кандидатура за лидер на СДСМ, но сакам да избегнам поделби

ТВ21 - 23.06.2024

Фатмир Битиќи, поранешен вицепремиер за економски прашања и актуелен пратеник, во неделното интервју за Радио Слободна Европа изрази своите размисли и намери поврзани со можна кандидатура за лидер на СДСМ.

Битиќи: Еден од четворицата кандидати за лидер на СДСМ води лична битка

Локално - 23.06.2024

Поранешниот вицепремиер и сегашен пратеник, Фатмир Битиќи смета дека еден од кандидатите за лидер на СДСМ не верува целосно во вредностите на СДСМ и иделогијата и, како што вели, заборава дека ова не е лична битка.

Битиќи: Размислувам за кандидатура за лидер на СДСМ, но на партијата не и се потребни дополнителни поделби

4NEWS - 23.06.2024

Фатмир Битиќи, поранешен вицепремиер за економски прашања и актуелен пратеник, во неделното интервју за Радио Слободна Европа изрази своите размисли и намери поврзани со можна кандидатура за лидер на СДСМ.

Битиќи: Еден кандидат за лидер не верува во вредностите на СДСМ и идеологијата

Нетпрес - 23.06.2024

Пратеникот Фатмир Битиќи, кој неколку години претходно беше и вицепремиер за економски прашања во владата на СДСМ-ДУИ, во интервју за РСЕ вели дека секојдневно размислувал да се кандидира за нов лидер на социјалдемократите, но, смета дека на ...

Битиќи: Размислувам за кандидатура за лидер на СДСМ, но на партијата не и се потребни дополнителни поделби

Фокус - 23.06.2024

Фатмир Битиќи, поранешен вицепремиер за економски прашања и актуелен пратеник, во неделното интервју за Радио Слободна Европа рече дека има намери поврзани со можна кандидатура за лидер на СДСМ.

БИТИЌИ ВЕЛИ ВО ИЗБОРНА КАМПАЊА СЕ ВОДИ ЛИЧНА БИТКА Еден од кандидатите за лидер не верува во социјалдемократските ...

+инфо - 23.06.2024

Изборната кампања за претседател не се одвива на најдобар начин бидејќи не сите учесници во изборната кампања веруваат целосно во вредностите на СДСМ и иделогијата и забораваат дека ова не е лична битка, истакнува пратеникот на СДСМ во интервју за ...

Битиќи: Размислувам за кандидатура за лидер на СДСМ, но на партијата не и се потребни дополнителни поделби

Либертас - 23.06.2024

Фатмир Битиќи, поранешен вицепремиер за економски прашања и актуелен пратеник, во неделното интервју за Радио Слободна Европа рече дека има намери поврзани со можна кандидатура за лидер на СДСМ.