TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зинедин Зидан ги разреши дилемите околу иднината на Рафаел Варан

Gol.mk - 21.11.2020

Рафаел Варан уште во 2011 година, како 18-годишно момче пристигна во Реал Мадрид. Францускиот стопер од Ленс направи трансфер од соништата, доаѓајќи на „Сантијаго Бернабеу“. Сепак, во последниов период се шпекулира дека тој би можел да замине.

Роналдо 2 – Калјари 0

TopSport - 21.11.2020

Јувентус забележа победа над Калјари 2:0, во последниот натпревар од саботната програма во Серија А. Двата гола за Јувентус ги постигна Кристијано Роналдо. Натпреварот со Калјари уште еднаш покажа дека Роналдо е клучен за играта на Јувентус.

Зинедин Зидан: Не знам што ќе правиме со Серхио Рамос

Дриблинг - 21.11.2020

Судбината на Серхио Рамос во Реал Мадрид се уште не е позната. Тренерот на „Кралевите“ вели дека ништо не е сигурно кога се работи за иднината на дефанзивецот. Пред натпреварот со Виљареал, Зидан го искоментира можното заминување на Рамос ...

Роналдо погоди два пати, Јувентус го победи Калјари (Видео)

Дерби - 21.11.2020

Два гола на Кристијано Роналдо му беа доволни на Јувентус да го победи Калјари на домашен терен (2:0) и привремено да ја подобри својата позиција на табелата во Серија А. Гостите од Сардинија само на почетокот покажаа поголема желба да се обидат да ...

(ВИДЕО) Каљари станува омилен противник на Роналдо – по хет-трикот, му даде уште два гола

Спортклуб - 21.11.2020

Јувентус им се врати на победите во италијанското првенство и тоа благодарение на својот најдобар играч Кристијано Роналдо. На домашен терен „бјанконерите“ го победија Каљари со 2-0, а двата погодока беа дело на португалскиот ас и тоа во првото ...

Кога е Роналдо тука, нема мака за Јувентус (Видео)

Спортманија - 21.11.2020

Старата дама без проблеми славеше против Кајлари Тоа што Андреа Пирло го најави пред мечот со Калјари, играчите на Старата дама го исполнија на теренот во Торино. Актуелниот италијански првак со 2:0 славеше на свој терен, а играч на мечт беше ...

ВИДЕО: Роналдо го води „шоуто“ во Јувентус!

Слободен Печат - 21.11.2020

„Старата дама“ вечерва ја забележа и четвртата победа сезонава во Серија А откако на домашен терен со 2:0 славеше против Каљари. Уште еднаш најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо докажа дека е лидерот на екипата и ги обезбеди трите бода со голови во ...

„Двострел“ на Роналдо доволен за победа против Каљари во Серија А (ВИДЕО)

Gol.mk - 21.11.2020

Фудбалерите на Јувентус се радуваа на победа во дуелот против Каљари (2-0) во осмото коло од италијанската Серија А. Кристијано Роналдо пред полувремето ги доведе играчите на „старата дама“ пред триумф, а гостинот од Сардинија не можеше да ...

Два гола на Роналдо за три бода на Јуве против Каљари (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо. Португалецот најпрво погоди во 38.

ВИДЕО: Се врати Роналдо со два гола, Јувентус го совлада Каљари

Дриблинг - 21.11.2020

Јувентус го совлада Каљари со 2:0 во 8 коло од Серија А, полесно од очекуваното и планираното на Андреа Пирло. Кристијано Роналдо ги постигна двата гола на натпреварот, во 38 минута му додаваеше Мората а во 42 минута асистент беше Демирал.

Роналдо доволен за победа на Јувентус над Калјари (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Јувентус го совлада Калјари со 2-0 во натпревар од 8. коло од италијанската Серија А. Стрелец на двата гола за „старата дама“ беше Кристијано Роналдо кој уште во првото полувреме ги реши сите прашања околу победникот.

Јуве победи: Роналдо сам го реши Каљари (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Со двата гола на Кристијано Роналдо постигнати уште во првото полувреме, екипата на Јувентус славеше со 2:0 на мечот против Каљари во рамките на 8. коло во Серија А. Јуве ја обезбеди четвртата сезонска победа и дојде на бода зад лидерот Милан, кој ...

Роналдо со два гола за четири минути му пресуди на Калјари (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Јувентус му се приближи на Милан на табелата во Серија А на само еден бод, откако актуелниот шампион славеше против Калјари со 2-0. Кристијано Роналдо во 38. минута погоди за 1-0, а само четири минути подоцна стрелаше и за водство од 2-0 на Јувентус.

Иско сака да си оди од Реал уште во јануари

SportMedia - 21.11.2020

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско изразил желба да го напушти клубот во јануарскиот преоден рок и ќе добие зелено светло за тоа, ако шпанскиот шампион добие добра понуда, тврди „АС“. Уморен од ветувањата на Зинедин Зидан за поголема минутажа, Иско ...

Два мајсторски гола на Роналдо за четири минути! 🎥

Спортски - 21.11.2020

Кристиано Роналдо играо одличен натпревар против Каљари. После првото полувреме Јувентус има предност од 2:0, двата гола беа дело на Роналдо. Португалецот два пати ја погоди мрежата на Каљари во четири минути (38. и 42.

ВИДЕО: Кристијано Роналдо му се испука на Каљари за 45 минути

Дриблинг - 21.11.2020

Јувентус води против Каљари со 2:0 по првото полувреме во 8 коло од Серија А. Двата гола ги постигна Кристијано Роналдо, во 38, и во 42 минута. Comments are closed for this ...

Рамос одбива да го продолжи договорот со Реал , има осум други опции

Канал5 - 21.11.2020

Сергио Рамос сè уште не го продолжува договорот со Реал, кој истекува следното лето. Постои можност капитенот да го напушти клубот, а многу клубови ја следат ситуацијата со надеж дека Рамос ќе се одлучи за нивниот тим.

Рамос одбива да остане со Реал - Каде би можело да заврши?

Кајгана - 21.11.2020

Серхио Рамос сè уште не го продолжил договорот со Реал Мадрид, кој истекува следното лето. Постои можност капитенот да го напушти клубот, а многу клубови ја следат ситуацијата со надеж дека ќе го донесат Рамос во своите редови.

Роналдо размислува да се врати на старото место

Sport M - 21.11.2020

Се повеќе се зборува за заминувањето на Кристијано Роналдо од Јувентус. Проблемот е секако во финансиите и во Старата дама сакаат да направат простор за друг играч, многу помлад од Португалецот.

ФОТО: Роналдо не е среќен во Јувентус, сакал да се врати во Реал ама платата е проблем

Дриблинг - 21.11.2020

Кристијано Роналдо сака да се врати во Реал Мадрид, ова го тврди шпанскиот весник „Марка“. Наводно Роналдо не е „среќен“ во Јувентус, ги контактирал челниците на Реал за враќање во Мадрид иако нема потврда дека има конкретни преговори за такво нешто.

Анчелоти му „фрли око“ на уште еден поранешен играч со кој соработуваше во Реал: Ќе биде чест повторно да го имам во ...

Дерби - 21.11.2020

Евертон влезе во резултатска криза по фантастичниот и перфектен старт на сезоната, па по серијата од четири победи во низа, сега тимот на Карло Анчелоти не знае за победа на последните четири меча во Премиер лигата.

Роналдо би можел да се врати во Реал Мадрид?

24Фудбал - 21.11.2020

Се шпекулира дека португалската ѕвезда од составот на Јувентус ја разгледува можноста околу враќање во Реал Мадрид, откако медиумите веќе известија дека би можел да си замине од Торино. Кристијано Роналдо наводно веќе воспоставил контакти со ...

Пирло јасно стави до знаење дека е среќен што Јувентус го донесе Мората, а не Џеко

Sport M - 21.11.2020

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората пристигна во Јувентус пред почетокот на оваа сезона и тоа се покажа како добар потег на Старата дама. Познато е дека Јувентус првично сакаше да го доведе Един Џеко, но откако не постигнаа договор со Рома, тие решија ...

Роналдо имал желба да се врати во Реал!?

TopSport - 21.11.2020

Гласни се најавите дека Кристијано Роналдо, по завршувањето на сеозната ќе го напушти Јувентус. Плата на 36-годишниот напаѓач, во услови на финансиска криза, претставува преголем товар за клубот од Торино.

Едно заминување од Реал изгледа сигурно

Sport M - 21.11.2020

Во јануари следната година Реал Мадрид најверојатно ќе остане без Иско. Имено, „Марка“ пренесува дека Иско е незадоволен од записникот и дека веќе имал разговор со тренерот Зидан. Тој наводно има понуди од Англија и Италија, а тоа се неговите можни ...

Роналдо сака да се врати во Реал Мадрид?!

Sport 1 - 21.11.2020

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо сака да се врати во Реал Мадрид, објави шпанскиот весник „Марка“, откако веќе подолго време се најавува негово заминување од Јувентус по завршувањето на оваа сезона.

Реал Мадрид е без „носечките столбови“, шанса за Жолтата подморница

Спортманија - 21.11.2020

Не треба да чуди што квотата за победа на Кралскиот клуб е несекојдневно голема. Победата на Реал Мадрид на денешното гостување од 16.15 часот кај Вилјареал би била изненадување, барем според коефициентите во Sport Life.

Марка: Роналдо сака да се врати во Мадрид

SportMedia - 21.11.2020

Кристијано Роналдо по се изгледа повторно е тема во Шпанија. Денешна Марка пишува дека Португалецот е на излезна врата од Јувентус по повеќе причини пред се од финансиски, па веќе контактирал со раководните структури на Реал Мадрид и разговарано е ...

Бомба од Шпанија: Роналдо сака да се врати во Реал

Спортклуб - 21.11.2020

Иако од Мадрид си замина без почестите што ги заслужи и без покажаниот респект кој мораше да го добие, Кристијано Роналдо планира да се врати во клубот во кој помина девет години и ги постигна најголемите успеси.

Бомба од Шпанија – Роналдо го контактирал Перез, Португалецот се враќа во Реал

Екипа - 21.11.2020

Кристијано Роналдо бил во контакт со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез како би се вратил на „Сантијаго Бернабеу“ пренесуваат шпанските медиуми. Роналдо најверојатно на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус во кој стигна во 2018 ...

Зидан со јасен став – Варан ќе остане во Реал

TopSport - 21.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ја отфрлил можноста Рафаел Варан да го напушти клубот. Францускиот репрезентативец се поврзува со трансфер во Манчестер јунајтед. Варан има 27 години, а неговиот договор со Реал истекува во јуни 2022 година.

Кедира од наредната сезона во тимот на Анчелоти!?

Слободен Печат - 21.11.2020

Додека беше тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти имаше одлична соработка со Сами Кедира. Сегашниот менаџер на Евертон посакува повторно во својот состав да го има централниот играч од средниот ред кој ги брани боите на Јувентус.

Зидан отворено: Има еден играч во Реал кој никогаш нема да биде продаден

Спортклуб - 21.11.2020

Многупати во минатото бевме сведоци на шпекулации околу иднината на Рафаел Варан во Реал Мадрид, но тој секогаш и на крајот остануваше во Мадрид. За него неколкупати заинтересирани беа од Манчестер Јунајтед, но Реал не попушти и успеваше постојано ...

Роналдо размислува за враќање во Реал?

Спортски - 21.11.2020

Се погласно се зборува за заминување на Кристиано Роналдо од Јувентус. Проблем секако се финансиите и во „старата дама“ сакаат да ослободат место за некој друг помлад играч од Португалецот.

Сите се загрижија поради повредата на Рамос, а тој потоа им покажа дека е – ѕвер! 🎥

СуперСпорт - 21.11.2020

Реал Мадрид пред два дена соопшти дека Серхио Рамос ќе биде три недели надвор од терените поради повреда. Рамос се повреди на мечот против Германија, па ќе ги пропушти следните неколку натпревари на шпанскиот шампион.

Многумина беа загрижени за неговата повреда, а потоа Рамос објави видео од теретаната (ВИДЕО)

Sport M - 21.11.2020

Реал Мадрид пред два дена објави дека Серхио Рамос ќе отсуствува три недели поради повреда. Рамос се здоби со мала повреда на коленото на натпреварот помеѓу Шпанија и Германија, и ќе ги пропушти следните неколку натпревари на Реал.

Мораат да им платат на навивачите по 120 евра поради Роналдо!

СуперСпорт - 21.11.2020

Јувентус во 2019 година беше дел од подготовките во Азија, а италијанскиот шампион играше и неколку натпревари во Јужна Кореја. „Старата дама“ беше учесник на турнир, а на стадионот имаше речиси 70.000 гледачи кои сакаа да го видат Кристијано ...

Мора да им платат на навивачите по 120 евра зошто не играл Роналдо!!!!

SportMedia - 21.11.2020

Така е тоа во Јужна Кореја. Организаторот ветил дека на натпреварот ќе го има и Кристијано Роналдо, а него го немало во стартниот состав, па затоа ќе мора да им ги враќа парите на гледачите кои дошле да го следат настапот на Португалецот.

Треба да им платат на навивачите по 120 евра затоа што Кристијано Роналдо не играше

Sport M - 21.11.2020

Летото 2019 година, Јувентус ги одработи повеќето подготовки во Азија, а Старата дама одигра и неколку натпревари во Јужна Кореја. Јуве беше учесник на Светскиот куп во Сеул, а на стадионот имаше скоро 70.000 луѓе кои сакаа да го видат делото на ...

Зидан имал состанок „очи в очи“ со еден фудбалер кој и дефинитивно ќе замине во јануари

Дерби - 21.11.2020

Шпанскиот медиум „Марка“ пишува дека е познато и првото јануарско заминување од таборот на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ во јануари ќе го напушти шпанскиот интернационалец Иско за кого има интерес од неколку англиски и италијански клубови.

Иско побарал да замине, Реал со цената што ја одреди тешко дека ќе го продаде

24Фудбал - 21.11.2020

Според пишувањата на АС и Марка, Иско побарал да си замине од „Сантијаго Бернабеу“ и тоа по можност уште во јануари, Реал ќе му дозволи но само доколку добие добра понуда. Иско решил дека е време да стави крај на авантурата во Реал Мадрид, преку ...

Организаторите ќе им плаќаат на навивачите по 120 евра затоа што Роналдо не играл

Спортски - 21.11.2020

Јувентус летото 2019 година поголем дел од припремите помина во Азија, „старата дама“ одигра и неколку натпревари во Јужна Кореја. Италијанскиот шампион беше учесник на „Сеул Светскиот Куп“, а на стадионот имаше скоро 70.000 гледачи кои сакаа на ...

Пирло за Мората: Знаеме колку вреди, внимаваме на него и се обидуваме да го охрабриме

Дриблинг - 21.11.2020

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло верува дека ангажманот на Мората допрва ќе се покаже како одлична одлука за шампионот на Италија. Јувентус денеска ќе се соочи со Каљари во Серија А а Мората се очекува да биде во почетниот состав на „Старата Дама“ ...

Дефинитивно крај, зимска трансфер „бомба“ од Реал Мадрид

Спортклуб - 21.11.2020

Играчот за врска на Реал Мадрид, Иско, сака да си замине од „Сантијаго Бернабеу“ веќе во јануари. Мадридските медиуми пренесуваат дека мали се шансите Шпанецот да остане во Реал бидејќи повторно падна во втор план и јасно е дека не е во плановите на ...

Нов случај „Хамес Родригез“, трансфер-бомба доаѓа од Реал Мадрид!

СуперСпорт - 21.11.2020

Шпанските медиуми пишуваат дека постојат мали шанси Иско да остане во Реал Мадрид, зашто е во втор план и јасно му е дека на него не смета тренерот Зинедин Зидан. Не е тајна дека Иско и јавно го покажа незадоволството, па на сите ви е сигурно ...

Едно заминување од Реал е речиси сигурно

SportMedia - 21.11.2020

Во јануари следната Реал Мадрид најверојатно ќе остане без услугите на Иско. „Марка“ објави дека тој е незадоволен од минутажата и веќе разговарал со тренерот, Зинедин Зидан. Неофицијално на негова адреса стигнале понуди од Италија и Англија.

Анчелоти ги носи Кедира и Иско во Евертон, целта е пласман во ЛШ

Дриблинг - 21.11.2020

Карло Анчелоти планира сериозно да го засили Евертон во зимскиот преоден рок. Тренерот на „Карамелите“ призна дека посакува да го ангажира Сами Кедира од Јувентус кој во јануари се очекува да го напушти Торино.

Пирло: Среќен сум што го избравме Мората, знаевме за каков играч станува збор

Спортски - 21.11.2020

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората пред почетокот на сезоната пристигна во Јувентус и тоа се покажа како одличен потег на „старата дама“. Јувентус долго време се поврзуваше со Џеко, трансферот беше блиску до реализација, но на крајот поради некои ...

Шок во Мадрид – Рамос не сака да го продолжи договорот со „кралевите“!

Екипа - 21.11.2020

Серхио Рамос се уште не сака да го продолжи договорот со Реал Мадрид, пренесуваат шпанските медиуми. Капитенот со „кралевите“ има договор кој му истекува на крајот на сезоната, а од клубот не сакаат да му продолжат на повеќе од две години.

Реал Мадрид рекол „да“ за уште еден трансфер на играч во Евертон?

Спортклуб - 21.11.2020

Шпанскиот весник АС пишува дека постои можност уште еден играч на Реал Мадрид, по Хамес Родригез, да го засили Евертон во иднина. Се верува дека Иско бил заинтересиран за преселба во Евертон кај Карло Анчелоти, наводно веќе постоеил и контакт, но од ...