TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прстен вреден 750.000 евра исчезнал од луксузен хотел, го нашле во кеса од правосмукалка

ММС - 11.12.2023

Два дена откако гостинка од Малезија во хотел пријавила во полиција исчезнат дијамантски прстен, хотелот го алармирал речиси целиот персонал да почне да го бара вредниот накит, пишува Гардијан .

Обид за кражба или чин на чесност? Дијамантски прстен вреден 750.000 евра пронајден во правосмукалка во познат хотел

Вечер Прес - 10.12.2023

Раководството на еден од најпознатите хотели во светот „Риц Париз“ соопшти дека утрово е пронајден исчезнат дијамантски прстен вреден 750.000 евра, кој е во сопственост на гостин, бизнис менаџер од Малезија.

Прстен вреден 750.000 евра исчезна од луксузен хотел, го нашле во правосмукалка

Слободен Печат - 11.12.2023

Два дена откако гостинка од Малезија во хотел пријавила во полиција исчезнат дијамантски прстен, хотелот го алармирал речиси целиот персонал да почне да го бара вредниот накит, пишува Гардијан.