TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Motorola One Vision е новиот крал на исплатливите смартфони?

Телефони.мк - 15.05.2019

Motorola направи големо изненадување со новиот смартфон One Vision кој може да стане новиот крал на исплатливите уреди со цена од околу 300 евра при што нуди многу квалитетни перформанси. Motorola One Vision официјално доаѓа со 6,3 инчен CinemaWide ...

Sony Xperia 2 „истече“ уште пред промоцијата на Sony Xperia 1 (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Sony Xperia 1 беше најавен во февруари, а премиерата на телефонот требаше да биде следниот месец. Sony сепак веќе работи на наследник на топ-моделот и сега веќе знааеме како би можел да изгледа новиот Xperia 2.

OnePlus ги откри сите детали за 7 и 7 Pro (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Кинеската компанија OnePlus откри сите детали за своите следни топ модели – смартфоните OnePlus 7 и 7 Pro. И двата имаат многу заеднички карактеристики како чипсет Snapdragon 855, AMOLED дисплеи и стерео звучници, но во некои односи се разликуваат ...

Телефонот за кого сите зборуваат, OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите

Телефони.мк - 15.05.2019

OnePlus со текот на годините изгради висока репутација, кој сега ги претстави двата нови модела: OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. OnePlus 7 класичниот чини 699 евра, додека Pro моделот со двојно повеќе меморија е 819 евра.

На Ebay се појави експериментален смартфон на Nokia со Android од 2013 година

Локално - 15.05.2019

На Ebay се појави за продажба досега непознат прототип на паметен телефон со Android од 2013 година. Уредот се нарекува Ion Mini и има Android 4.3 Jelly Bean. Според достапните информации, тој беше дел од плановите на финската компанија да навлезе ...

Кинеската компанија ги претстави најновите OnePlus7 и OnePlus 7 Pro (ВИДЕО)

USB - 15.05.2019

Компанијата OnePlus ги претстави своите најнови премиум телефони – OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro . Со OnePlus 7 Pro моделот, компанијата ќе се обиде да и парира на конкуренцијата на полето на хардверот и специфичните хардверски карактеристики.

Претставени новите телефони од OnePlus 7 серијата

Smartportal - 15.05.2019

На настани во три посебни градови, OnePlus ги претстави нивните нови уреди од OnePlus 7 серијата. Најавите кои дојдоа од директорот на компанијата недели пред претставувањето, сега можеме да видиме што точно значеле, а OnePlus може слободно да се ...

iPhone XR 2 ќе се полни себеси и други уреди безжично

Телефони.мк - 15.05.2019

Речиси потврдено е дека новата технологија на Apple за споделување на енергија покрај премиум моделите iPhone 11 ќе пристигне и кај поевтиниот смартфон iPhone XR 2. Според најновите информации iPhone XR 2 ќе може да се полни безжично, а притоа да ја ...

Направен првиот бенчмарк тест со Huawei Honor 20

Телефони.мк - 15.05.2019

Honor 20 на суб-брендот на Huawei за прв пат се појавува на бенчмарк тест на сајтот на Geekbench со што се откриваат првите клучни детали за неговиот хардвер. Honor 20 ќе работи со осум-јадрен Kirin 980 процесор и 6 GB RAM, како и Android 9.0 Pie ...

Наводни калапи го потврдуваат дизајнот на годинашните iPhone модели

USB - 14.05.2019

Фотографијата, која на Twitter ја објави новинарот на Bloomberg, Марк Гурман, наводно ги открива калапите кои ќе се користат за iPhone моделите за 2019. година (iPhone 11 и iPhone XR 2). Споменатите имиња не се официјално потврдени и потребно е да ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Црнобело - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Huawei ќе има одличен евтин смартфон со четири камери

Телефони.мк - 14.05.2019

Huawei ќе лансира обновена верзија на поевтиниот смартфон Huawei P20 Lite 2019 кој ќе пристигне подоцна во текот на годината со одлични перформанси во средната класа. Главниот адут на Huawei P20 Lite 2019 ќе биде камерата на задната страна со дури ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен за македонските корисници

Факултети - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Фактор - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

USB - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

МакМода - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

Smartportal - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Телефони.мк - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност. По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Локално - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

MakPress - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.