TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ешли Греам е супер мајка

Репортер - 14.02.2020

Најпознатата плус-сајз манекенка Ешли Греам, која на 18 јануари стана мајка, објави слика на која го дои бебето на јавно место. Таа сподели слика од кафуле во Њујорк, каде што додека пие кафе, го дои синот Исак.

Ешли Греем го дои синот на јавно место (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Најпознатата и најбарана плус-сајз манекенка Ешли Грем на 18 јануари годинава на свет го донесе своето прво дете Исак , не криејќи ја радоста што ја чувствуваат таа и нејзиниот сопруг Џастин поради проширувањето на семејството.

Ешли Грејам откри како бременоста влијаела врз неа: Никој не зборува за тоа

Локално - 14.02.2020

Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано привлекува многу внимание. Инстаграм Но, овојпат, за разлика од вообичаено, воопшто немаше ...

Познатата убавица преку фотографија проговорела за сè низ кое проаѓаат жените по раѓањето

Точка - 13.02.2020

Ешли Греам кон средината на јануари го роди своето прво дете – синот Ајзак, а таа и по породувањето решила отворено да зборува за предизвиците кои со себе ги носи бременоста, односно постпородилната состојба.