TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарски медиум тврди дека Мицкоски е оженет со Бугарка

Точка - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, напиша бугарската новинска агенција „Бгнес“. „Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Рози, има бугарско државјанство.

БГНЕС: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за бугарка

24 Вести - 25.02.2021

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. и ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе лажат, толку повеќе ќе удираме по мафијата. нема да му помогнат ниту "браќата и пријателите" на Заев кои гледаат ...

БГНЕС пишува дека Мицкоски е оженет со „Бугарка“, тој реагира дека сопругата има само македонски пасош

360 степени - 25.02.2021

На ваквите пишувања на бугарските медиуми се огласи и Мицкоски велејќи дека тој и сопругата, Роза, имаат само македонски пасош Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, ...

Мицкоски: Јас и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош

еМагазин - 25.02.2021

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на својот Фејсбук профил. Неговата реакција доаѓа откако бугарската агенција БГНЕС објави дека сопругата на Мицкоски била „Бугарка“.

Јас и сопругата имаме само македонски пасош, вели Мицковски

ММС - 25.02.2021

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси, напишалидерот на ВМРО ДПМНЕ по објавата на бугарската агенција БГНЕС, дека тој е „женет за Бугарка“.

БГНЕС пишува дека Мицкоски е оженет со „Бугарка“, тој реагира дека сопругата има само македонски пасош

Бриф - 25.02.2021

Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, пишува бугарската новинска агенција БГНЕС. Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Роза, има бугарско ...

Мицкоски: И јас и сопругата имаме единствено македонски пасош, ниту „браќата и пријателите“ нема да му помогнат на Заев

365 - 25.02.2021

„И јас и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош“, се огласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, откако бугарската новинска агенција БГНЕС, со сериозна ментална гимнастика, стигна до заклучок дека Мицкоски е женет за Бугарка.

(Фото) Бугарската агенција БГНЕС тврди дека сопругата на Мицкоски е „Бугарка“

еМагазин - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, е оженет со “Бугарка“, објави бугарската агенција . Според агенцијата, , која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, , има бугарско државјанство. Ова е јасно од избирачките списоци за претстојните парламентарни избори во ...

Христијан Мицкоски е „женет за Бугарка„, пишува БГНЕС

ММС - 25.02.2021

Бугарската агенција БГНЕС тврди дека сопругата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е Бугарка бидејќи нејзината сестра била бугарски државјанин. Еве што пишува дописникот на БГНЕС од Благоевград: Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на ...

БГНЕС: Сестрата на сопругата на Мицкоски има бугарски пасош, значи Мицкоски е женет за Бугарка

365 - 25.02.2021

„Најзаколнатиот противник на сѐ што е бугарско во РС Македонија – Христијан Мицкоски, е женет за Бугарка“, пишува кореспондентот на бугарската новинска агенција БГНЕС од Благоевград. Начинот на кој е дојдено до овој заклучок, од друга страна, ја ...

Попладневен преглед: БГНЕС- Мицкоски е женет со Бугарка, на добар пат сме во јакнењето на правниот систем, вели Заев, ...

Frontline - 25.02.2021

(ВИДЕО) Премиерот Заев објави нови инвестиции и отворање нови работни места.Со 9 компании во моментов преговараме како за нови странски инвестиции. Очекуваме во втората половина да се вратиме на нормалниот раст“, рече премиерот Заев.

Мицкоски: Сопругот на сестрата на мојата сопруга има фирма во Бугарија, најверојатно така добиле и бугарско ...

Скопје1 - 25.02.2021

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан за „Скопје 1“ ја искоментира објавата на бугарската агенција „БГНЕС“ , која објави дека сестрата од сопругата на Мицкоски има бугарско државјанство. „Сопругот на сестрата на мојата сопруга од 2002 год има ...

Бугарската агенција „БГНЕС“ објави натпис со наслов: „Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е ‘женет за Бугарка’“

Скопје1 - 25.02.2021

Бугарската агенција „БГНЕС“ објави дека Стевица Јанева, која наводно е сестра на Рози Мицкоска, сопруга на Христијан Мицкоски има бугарско државјанство. Агенцијата пишува дека овој факт го потврдиле откако виделе во избирачките списоци за ...

БГНЕС: Мицкоски е оженет со Бугарка

Локално - 25.02.2021

Најголемиот противник на сè што е бугарско во РС Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, јави дописникот на БГНЕС од Благоевград. Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Роса, има бугарско државјанство.

БГНЕС: Мицкоски е оженет со Бугарка

Нова ТВ - 25.02.2021

Најголемиот противник на сè што е бугарско во РС Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, јави дописникот на БГНЕС од Благоевград. Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Роса, има бугарско државјанство.

Мицкоски топ вест во Бугарија: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка!?

Слободен Печат - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој важи за најголем противник на сè што е бугарско во РС Македонија, е оженет со Бугарка, јавува дописникот на БГНЕС од Благоевград повикувајќи се на информацијата дека Стевица Јанева, која е сестра на ...

Мицкоски топ вест во Бугарија: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка!?

Мак. Весник - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој важи за најголем противник на сè што е бугарско во РС Македонија, е оженет со Бугарка, јавува дописникот на БГНЕС од Благоевград повикувајќи се на информацијата дека Стевица Јанева, која е сестра на ...

БГНЕС: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет со Бугарка

Frontline - 25.02.2021

БГНЕС – Бугарската новинска агенција нуди документ од избирачките списоци за претстојните парламентарни избори во Бугарија на 4 април каде балдзата на Мицкоски е евидентирана како државјанка на Република Бугарија и носител на гласачко право.

Мицкоски топ вест во Бугарија: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка!?

iPortal - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој важи за најголем противник на сè што е бугарско во РС Македонија, е оженет со Бугарка, јавува дописникот на БГНЕС од Благоевград повикувајќи се на информацијата дека Стевица Јанева, која е сестра на ...

Мицкоски топ вест во Бугарија: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка!?

24Инфо - 25.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој важи за најголем противник на сè што е бугарско во РС Македонија, е оженет со Бугарка, јавува дописникот на БГНЕС од Благоевград повикувајќи се на информацијата дека Стевица Јанева, која е сестра на ...

Мицкоски: И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош

Локално - 25.02.2021

Откако денеска на бугарската национална агенција БГНЕС осамна наслов дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка, Христијан Мицкоски се огласи преку својот Фејсбук профил: -И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош.

БГНЕС пишува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет со Бугарка, а Мицкоски вели дека имаат само македонски пасош

+инфо - 25.02.2021

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. и ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе лажат, толку повеќе ќе удираме по мафијата, нема да му помогнат ниту „браќата и пријателите” на Заев кои гледаат ...

БГНЕС пишува дека Мицкоски е оженет со „Бугарка“, тој реагира дека сопругата има само македонски пасош

Либертас - 25.02.2021

Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, пишува бугарската новинска агенција БГНЕС. Стевица Јанева, која е сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Роза, има бугарско ...

БГНЕС: Сестрата на сопругата на Мицкоски има бугарски пасош

Фокус - 25.02.2021

Најголемиот противник на сè што е бугарско во Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка, пишува бугарската новинска агенција БГНЕС. Стевица Јанева, сестра на сопругата на Христијан Мицкоски, Роза, има бугарско ...

БГНЕС: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е оженет за Бугарка; Мицкоски: И јас и сопругата имаме само македонски пасош

Вечер Прес - 25.02.2021

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе лажат, толку повеќе ќе удираме по мафијата. Нема да му помогнат ниту “браќата и пријателите” на Заев кои гледаат ...