TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коронавирус: Радост во семејството на Малдини, екс тенисерка позираше гола, Тотенхем тренираше среде Лондон

OhridNews - 08.04.2020

Информациите од спортов во изминативе 24 часа се движат во позитивен правец. Добри вести има од Италија, поранешна тенисерка со експлицитна фотографија ги разгори социјалните мрежи додека Тотенхем ја налути англиската јавност со не популарниот потег ...

Семејството Малдини ја доби борбата против коронавирусот

Sport 1 - 08.04.2020

Прославениот фудбалер на Милан, Паоло Малдини, кој на крајот на минатиот месец беше позитивен на коронавирус, успеа да се излекува. Италијанските медиуми пишуваат дека Малдини повеќе не покажува симптоми и дека се чувствува многу добро, а пред ...

Убави вести: Паоло и Даниеле Малдини го победија Коронавирусот

Спортманија - 08.04.2020

Легендата на Росонерите и неговиот син целосно ја надминаа болеста Паоло и Даниеле Малдини закрепнаа од Коронавирусот, италијанските медиуми ги пренесоа овие убави вести. Легендата на Милан и неговиот син ги поминале последните тестирања и утврдено ...

Легендата на Милан го победи коронавирусот

+инфо - 08.04.2020

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Семејството Малдини се опорави од коронавирусот

SportMedia - 08.04.2020

Добри вести од Италија. Семејството Малдини, Паоло и неговиот син Даниеле успешно се опоравија од коронавирусот. Италијанските медиуми пренесуваат дека и обајцата биле негативни на последните тестови направени вчера, се чувствуваат и повеќе од добро ...

Малдини повеќе нема коронавирус

TopSport - 08.04.2020

Легендарниот италијански фудбалер Паоло Малдини се оправил од коронавирусот. Тој објави дека се чувствува добро. Инако со корнавирусот беше заразен и неговиот син Даниел, кој исто така повеќе ги немал симптомите на опасниот вирус.

Малдини го победи коронавирусот

Спортски - 08.04.2020

Легендарниот фудбалер на Милан, Паоло Малдини ја доби битката со коронавирусот исто како и неговиот син Даниел, пренесуваат италијанските медиуми. Минатата недела Даниел потврди дека е излекуван, а сега доаѓа информација дека коронавирусот го ...

Паоло Малдини со нова победа, овој пат го совлада Коронавирусот

Дриблинг - 08.04.2020

Според „Gazzetta dello Sport“ и „Calciomercato’ легендарниот фудбалер на Милан, Паоло Малдини ја доби битката со Коронавирусот идентично како и неговиот син, кој по само 10. дена се опорави од овој вирус.

Паоло Малдини ја доби битката со коронавирусот

24Фудбал - 08.04.2020

Паоло Малдини нема веќе симптоми на коронавирус, тој и неговиот син Даниел ја пребродија болеста. Минатиот месец легендата на Милан, Паоло Малдини и неговиот син Даниел кој игра за росонерите беа позитивни на Ковид-19.

Паоло Малдини ја доби битката со коронавирусот и се враќа на работа во Милан

МКД - 08.04.2020

Паоло Малдини нема веќе симптоми на коронавирус, тој и неговиот син Даниел ја пребродија болеста. Минатиот месец легендата на Милан, Паоло Малдини и неговиот син Даниел кој игра за росонерите беа позитивни на Ковид-19.

Паоло Малдини е излекуван од коронавирусот

А1 On - 08.04.2020

Легендата на Милан и актуелен директор на клубот, Паоло Малдини е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Паоло Малдини веќе е излекуван од коронавирусот

Опсервер - 08.04.2020

Милано, 8 април 2020 () – Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај ...

Паоло Малдини веќе е излекуван од коронавирусот

Независен - 08.04.2020

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Паоло Малдини веќе е излекуван од коронавирусот

Локално - 08.04.2020

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.

Паоло Малдини веќе е излекуван од коронавирусот

MakPress - 09.04.2020

Легендата на Милан и актуелен директор во клубот, Паоло Малдини веќе е целосно опоравен од коронавирусот, јавуваат италијанските медиуми. Така, поранешниот дефанзивец може да се врати на раководната функција кај „росонерите“.