TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Реина се врати во Премиер лигата, ќе брани во Астон Вила

Gol.mk - 14.01.2020

Новиот член на Премиер лигата, Астон Вила денес се засили со поранеш светски шампион, потпиша со Шпанецот Пепе Реина. Голманот доаѓа на позајмица од шест месеци од Милан, откако Том Хитон поради повреда на коленото ќе отсуствува до крајот на ...

Реина во Астон Вила, Беговиќ во Милан

МКД - 13.01.2020

Пепе Реина замина на позајмица во Астон Вила, а Милан на негово место го ангажираше Асмир Беговиќ. Милан направи промена на резервните голмани, наместо Реина, Беговиќ ќе биде замената на Донарума.

Пепе Реина и официјално се врати во Премиер лигата

СуперСпорт - 13.01.2020

Англискиот Премиерлигаш, Астон Вила предмалку и официјално го претстави искусниот шпански голман Пепе Реина како нов фудбалер на тимот. Реина доаѓа на шестмесечна позајмица од редовите на Милан, а треба да претставува засилување меѓу стативите за ...

Официјално: Милан го испрати Реина во Астон Вила и експресно ангажираше голман од Премиер лигата (Фото)

Дерби - 13.01.2020

Пепе Реина ќе има ново искуство во англиската Премиер лигата, откако оваа вечер беше официјално пренесено дека до крајот на сезоната ќе настапува во Бирмингем како член на Астон Вила. Искусниот шпански голман добро ја познава најсилната англиска ...

Милан донесе нов голман, го позајми Беговиќ

Gol.mk - 13.01.2020

Италијанскиот калчолигаш Милан донесе нов голман во своите редови и потпиша договор со босанскиот интернационалец Асмир Беговиќ . Беговиќ доаѓа како позајмен од англискиот премиерлигаш Борнмут и ќе биде втор голман во таборот на „росонерите“, по ...

ОФИЦИЈАЛНО: Милан го донесе Беговиќ, а го испрати Рејна во Астон Вила

SportMedia - 13.01.2020

Милан направи голманска рокада. Пепе Рејна го напушти „Сан Сиро“ и се врати во Премиер лигата но сега во дресот на Астон Вила, а „росонерите“ замената ја донесоа од Англија. Асмир Беговиќ, репрезентативецот на БиХ ќе застане меѓу стативите на ...

Официјално – Беговиќ во Милан, Реина во Астон Вила на по 6 месеци

TopSport - 13.01.2020

Босанскиот голам, Асмир Беговиќ наредните 6 месеци од фудбалската кариера ќе ги помине на „Сан Сиро“, на позајмица во дресот на Милан. Таму ќе го замени шпанскиот чувар на мрежата, Пепе Реина (37) кој кариерата ќе ја продолжи во премиерлигашот Астон ...

Убав ден за голманите – Беговиќ потпиша за Милан, Реина ја засили Астон Вила

Спортманија - 13.01.2020

Двајца познати чувари на мрежата имаат нови клубови Асмир Беговиќ ќе му биде резерва на Џанлуиџи Донарума, отка денеска пристигна на позјмица во Милан од редовите на англискиот премиерлигаш Борнмут, а интересниот ден за трансфери на голманите го ...

Пепе Реина официјално се врати во Премиер лигата! (ФОТО)

Слободен Печат - 13.01.2020

Пепе Реина и претходно има настапувано во Премиер лигата, за Ливерпул со кој успеа да ги освои ФА купот, Лига купот, ФА Комјунити шилд и УЕФА Суперкупот. 37-годишниот чувар на мрежата денеска официјално се врати во најсилната англиска фудбалска ...

Официјално: Астон Вила го ангажираше Пепе Реина

MakPress - 13.01.2020

18-тиот во Премиер лигата – Астон Вила може да се пофали дека привлекле Светски шампион со Шпанија – Пепе Реина. Голманот е на позајмица 6 месеци од Милан, откако репрезентативецот на Англија, Том Хитон ќе биде аут од терените за остатокот од ...

Милан прави промена – Реина во Астон Вила, Беговиќ во Милан

Sport M - 13.01.2020

Промена на резервните голмани направи Милан. Па така на досегашното место наместо Реина, Беговиќ ќе биде замената на Донарума. -текстот продолжува по рекламата- Пепе Реина потпиша договор на позајмица со Астон Вила до крајот на ...

Бурен ден во Милан – дојдоа две засилувања!

Спортклуб - 13.01.2020

Златан Ибрахимовиќ „пушти нога“, по него Милан донесе уште двајца нови фудбалери иако во меѓувреме остана без Пепе Реина кој се пресели во Астон Вила. Веќе официјално нов играч на „росонерите“ е Симон Кјаер кој доаѓа на позајмица од Севиља откако ...

Пепе Реина заминува во Англија, Босанец доаѓа на неговото место во Милан

Gol.mk - 13.01.2020

Пепе Реина ќе го напушти Милан по година ипол минати на клупата од клубот. Тој беше донесен како резерва на Донарума и во неколкуте наврати кога доби шанса солидно ја оправда довербата. Во таборот на „росонерите“, голманот беше ментор на младиот ...

Официјално: Милан го испрати Реина во Астон Вила и експресно ангажираше голман од Премиер лигата

Точка - 13.01.2020

Пепе Реина ќе има ново искуство во англиската Премиер лигата, откако оваа вечер беше официјално пренесено дека до крајот на сезоната ќе настапува во Бирмингем како член на Астон Вила. Искусниот шпански голман добро ја познава најсилната англиска ...

Официјално: Астон Вила привлече светскиот шампион

Опсервер - 14.01.2020

18-тиот во Премиер лигата – Астон Вила може да се пофали дека привлекле Светски шампион со Шпанија – Пепе Реина. Голманот е на позајмица 6 месеци од Милан, откако репрезентативецот на Англија, Том Хитон ќе биде аут од терените за остатокот од ...