TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Опсервер - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Ричард Ју: КОВИД-19 нема да влијае на достапноста на Huawei P40

Телефони.мк - 27.03.2020

Ричард Ју, генералниот извршен директор на Huawei на онлајн прес конференцијата истакна дека новите модели од серијата Huawei P40 нема да бидат погодени од ширењето на КОВИД-19, односно дека обезбедени се сите услови за нивен пласман на пазарот.

Huawei ја претстави серијата P40 - врвен дизајн и револуционерни камери

Кајгана - 27.03.2020

Huawei ги претстави P40 Pro+, P40 Pro и P40 – новите флегшип телефони со врвен дизајн и револуционерни камери кои радикално ги прошируваат можностите за фотографирање и снимање. Huawei P40 ја продолжува традицијата по која Huawei P серијата е ...

Xiaomi ги претрка Huawei во продажба на паметни телефони

Бизнис Вести - 27.03.2020

Xiaomi успеа да најде место меѓу првите тројца производители на паметни телефони во февруари 2020 година, пред Huawei за прв пат во историјата, покажуваат податоците на Strategy Analytics, пренесува GSMArena.

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Smartportal - 26.03.2020

Со помош на моќна батерија со живот до две недели, уредот внесува и научни и спортски концепти во секојдневниот живот на денешните корисници На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer ...

Хуавеи донира два милиони заштитни маски на здравствените работници во Европа

Локално - 26.03.2020

Телекомуникацискиот оператор Хуавеи се приклучува на групата кинески компании кои донирале милион маски и заштитна опрема во европските земји, покажувајќи корпоративна „мека моќ“ во големиот ек на пандемијата, објави „Политико“.

Новата HUAWEI P40 серија ја доловува магијата на фотографијата

Црнобело - 26.03.2020

Со најголемиот CMOS сензор во светот, предводниците на P40 серијата на HUAWEI носат нов изглед на мобилната фотографија со моќни камери, врвни 5G перформанси и дизајн од највисока класа 26 март 2020 – Huawei Consumer Business Group (BG) ги претстави ...

Официјално: Huawei со одлични новитети кај Huawei P40 серијата

Телефони.мк - 26.03.2020

Huawei во вонредни околности ја одржи презентацијата на новите премиум смартфони од новата генерација Huawei P40 кои со себе носат голем број на одлични новитети и подобрувања во однос на ланските модели.

ВО ЖИВО: Huawei P40 промоција

Телефони.мк - 26.03.2020

Претходно пишувавме за ова, а денес одбројуваме уште неколку минути до официјалниот евент на кинескиот бренд, кој можете во живо да го следите на нашата веб страница, на видеото одоздола. Во перформансите не се сомневаме, затоа што Huawei ќе ги ...

Huawei денеска ја претставува својата P40 серија – гледајте го претставувањето во живо

Smartportal - 26.03.2020

Настанот ќе се одржи во сала без публика, но корисниците ќе може да го следат онлајн исто како во стандардни услови Конечно дојде и овој ден, а за фановите на Huawei, па и останатите, ова е шанса за малку да се тргне паметот од моменталната ...

Што да очекуваме: Huawei P40 Pro ќе биде со заоблени рабови од сите страни

Телефони.мк - 26.03.2020

Huawei P40 серијата беше планирана да се реализира во Париз, но поради пандемијата со COVID-19 ќе се одржи официјален онлајн евент. Од P40 Pro се очекува зголемен 6.6" OLED дисплеј со супер тенки рамки и дизајн со четири заоблени рабови, што досега ...

Одбројуваме неколку часа до новата Huawei P40 серија

Телефони.мк - 26.03.2020

Денес Huawei ја открива новата P40 серија, за која веруваме дека ќе ни донесе многу иновации во фотографскиот и видео сегментите. Во перформансите не се сомневаме, затоа што Huawei ќе ги вгради најмоќните компоненти во најновите модели.

Новата HUAWEI P40 серија ја доловува магијата на фотографијата

Smartportal - 26.03.2020

Со најголемиот CMOS сензор во светот, предводниците на P40 серијата на HUAWEI носат нов изглед на мобилната фотографија со моќни камери, врвни 5G перформанси и дизајн од највисока класа 26 март 2020 – Huawei Consumer Business Group (BG) ги претстави ...

Huawei ја промовираше P40 серијата (ВИДЕО)

Локално - 26.03.2020

Huawei ги претстави своите револуционерни модели HUAWEI P40 Pro+, HUAWEI P40 Pro и HUAWEI P40. Новите предводници на P40 серијата доаѓаат со врвен дизајн и важни иновации на камерите кои радикално ги прошируваат можностите на мобилната фотографија и ...

Новата HUAWEI P40 серија ја доловува магијата на фотографијата

Фактор - 26.03.2020

Huawei Consumer Business Group (BG) ги претстави своите револуционерни модели HUAWEI P40 Pro+, HUAWEI P40 Pro и HUAWEI P40. Новите предводници на P40 серијата доаѓаат со врвен дизајн и важни иновации на камерите кои радикално ги прошируваат ...

Новата HUAWEI P40 серија ја доловува магијата на фотографијата

Опсервер - 26.03.2020

Со најголемиот CMOS сензор во светот, предводниците на P40 серијата на HUAWEI носат нов изглед на мобилната фотографија со моќни камери, врвни 5G перформанси и дизајн од највисока класа 26 март 2020 – Huawei Consumer Business Group (BG) ги претстави ...

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Фактор - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e.

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Хаштаг - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e.

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Машки магазин - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e.

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e

Телефони.мк - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 - HUAWEI WATCH GT 2e.

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Црнобело - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 - HUAWEI WATCH GT 2e .

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Опсервер - 26.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e .

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e

Локално - 26.03.2020

На денешната официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e. Наменет да инспирира поактивен животен стил, новиот паметен ...

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени ...

Иновативност - 27.03.2020

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го претстави и новиот додаток во портфолиото Watch GT 2 – HUAWEI WATCH GT 2e .

Huawei P40, P40 Pro и P40 Pro+ – врвен дизајн со „ѕверски“ моќна камера

Таратур - 27.03.2020

Технолошкиот гигант Huawei ги промовираше своите нови модели – P40 Pro+, P40 Pro и P40, кои се пример за врвен дизајн и револуционерни камери кои радикално ги прошируваат можностите за фотографирање и снимање.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Екран - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Црнобело - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Smartportal - 27.03.2020

Пакетот започнува со продажба исклучиво на продажните места на Сетек од 06.04.2020 до 30.06.2020 (Македонски Телеком и Нептун кон крајот на месец април) или додека не се потрошат ограничените количини, по препорачана крајна цена од 59.999.00 денари ...