TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои ...

360 степени - 19.09.2023

Изјавата на Заев следува откако претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во интервју за ТВ 21 кажа дека изминативе неколку години имало неколку тајни средби во врска со измените на Кривичниот законик, со кои, меѓу ...

Заев и Груевски негираат-немало никакви тајни средби за КЗ

Слободен Печат

Заев за ТВ 24: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

24 Вести

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

24Инфо

„Изјавата на Ахмети не е вистина“ – Заев демантира дека имал тајни средби со Ахмети и Груевски за измените на Кривичниот законик

365

Широка коалиција: Ахмети потврди дека ДУИ, ДПМНЕ и СДСМ заедно ги договарале имзените во КЗ

Антропол

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

Република

Денешен +инфо Независен МКД Press24 Либертас Zoom Пулс24

Каков „бугарски диктат“, тоа е француско-германски предлог – вели Ахмети за изјавите на Мицкоски

360 степени - 18.09.2023

„Бундестагот гласаше за признавање на јазикот, културата, македонската нација, има иницијатива во американскиот Конгрес, американскиот Сенат за чествување на културата, јазикот, историјата на Македонија, да не ја пропуштиме шансата бидејќи историски ...

(ВИДЕО) Дали е жива идејата Заев–Мицкоски за влада без ДУИ – одговара Ахмети

360 степени

(видео)„Мојот син е архитект“, но Ахмети потврдува дека син му има и сопствеништво во фирми коишто се во енергетскиот бизнис

Телма

На избори со заедничка листа – Ахмети: Да се обединиме сите албански партии и СДСМ

ТВ21

Ахмети: Сите албански партии со СДСМ на заедничка листа на парламентарните избори, а тие да се одржат заедно со претседателските

Expres

(ВИДЕО) Во 360° на МРТ 1: Интервју со Ахмети за уставните измени, моќта на Груби, „планот Заев-Мицкоски“, семејните бизниси…

360 степени

Нема нацизам, туку анимозитет кон корумпираната ДУИ

Слободен Печат

360 степени ТВ21 ТВ21 Слободен Печат ТВ21 ТВ21 Локално Фокус

(АРХИВА) Власта чека помош и од Груевски за уставни измени, ќе заигра ли пак ножот во грб во опозицијата?

Фокус - 18.09.2023

Текстот е објавен на 24 ноември 2022 година во неделникот Фокус со број 1.416. Откако беа усвоени измени на Кривичниот законик, со кои се скратија казните за делата „злоупотреба на службена положба“ и „злосторничко здружување“ и на тој начин се ...

Ахмети е убеден дека ќе има уставни измени – ВМРО-ДПМНЕ му одговорија дека мнозинство нема да има

ТВ21

Заев, Груевски и Ахмети имале тајни средби за измените на Кривичниот законик, тврди лидерот на ДУИ

еМагазин

Уставни измени, договор засега нема, ќе има ли „пазар“?

24 Вести

Тајни средби меѓу Заев, Ахмети и Груевски за Кривичниот законик, измените се крчкале 3 години!

Фокус

Ахмети уверува дека нема договор со ВМРО-ДПМНЕ ниту за уставните измени, ниту за измените на КЗ

Канал5

Ахмети се отвори: Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ, јасно кажаа дека се против бугарски диктат, Мицкоски беше и против новиот Кривичен законик

Алфа

ТВ21 Денешен Слободен Печат Lider Нетпрес Нетпрес Република Expres

Али Ахмети: Уставните измени, историска можност за Македонците, ако се вистински патриоти ќе гласаат ЗА

ТВ21 - 17.09.2023

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во ексклузивно интервју за ТВ21 од неговиот дом порача дека уставните измени се историска можност за Македонците. Според него, ако тие се вистински патриоти ќе гласаат ЗА. „Уставните измени се сериозно прашање.

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Либертас

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Курир

АЛИ АХМЕТИ АГИТИРА ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ Ако се вистински патриоти, Македонците ќе гласаат ЗА?!

+инфо

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Zoom

Ахмети: Македонците, ако се вистински патриоти, ќе гласаат ЗА внесување на Бугарите во Устав

Република

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Во Центар

Денешен Expres 24Инфо Нетпрес МКД MakPress