TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дрзок грабеж на НЛБ банка во скопски Чаир – повредено е обезбедувањето

24 Вести - 15.04.2019

На неколку километри од грабежот во близина на гробиштата во Бутел кај реката Серава, по околу два часа полицијата пронашла автомобил марка Голф 5, полициските екипи кои ги затекнавме на терен ниту негираа ниту ја потврдија информацијата дали ...

Вооружен грабеж во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир

Сител - 15.04.2019

Опожарениот голф е единствената трага од четворицата разбојници кои утринава ги испразнија сефовите на НЛБ во Чаир. Со автомобилот полн пари пристигнале до железничката станица Скопје Север, го запалиле и побегнале.

Пеплосан „голфот“ на разбојниците од Бутел

Слободен Печат - 16.04.2019

Возилото било најдено кај мостот на реката Серава во близина на градските гробишта „Бутел“. Полициска патрола изгорен го пронашла автомобилот со кој се превезувале крадците кој утринава ја ограбија филијалата на НЛБ Тутунска банка во Бутел.

Грабеж со пукање, повреден чувар и запалена кола за бегство – на увид во ограбената експозитура и врвот на НЛБ

Телма - 15.04.2019

Изгорениот автомобил Голф ги сокри трагите на разбојниците. Во уличка е најден после грабежот, но во него нема ниту пари ниту траги од ограбувачите. Додека автомобилот беше под полициска заштита, обвинителот и полициските инспектори на местото во ...

ФОТО: Запалено возилото на крадците кој ја ограбија ,,Тутунска банка”

24Инфо - 15.04.2019

– Пронајдено возилото на крадците кој утрово ја ограбија ,,Тутунска банка” во Бутел на улицата Ферид Бајрам. Веднаш по бегството крадците го поминале булеварот ,,Христијан Тодоровски Карпош” и се качиле во возило марка Голф 5 и се упатиле во ...

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО НЛБ БАНКА ВО ЧАИР: Со пиштол до пари

Вечер - 15.04.2019

Денес сред бел ден пред очите на вработените и клиенти неколку вооружени лица со молскавична брзина ја ограбиле експозитурата на Тутунска банка што се наоѓа на улицата Ферид Бајрам, спроти општината Чаир. При грабежот повреден бил 26-годишниот Е.Е.

Крадците на НЛБ банка од Чаир избегале – не е познато колку пари се украдени

1tv - 15.04.2019

Четири маскирани и вооружени лица среде бел ден упаднале во експозитура на НЛБ банка во скопски Чаир и извршиле грабеж. Го нападнале и претепале 26-годишниот обезбедувач и под закани ги одзеле парите од банката.

Пронајден запален „голф“, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

МКД - 15.04.2019

По грабежот на експозитурата на „НЛБ банка" кој се случи денеска, во 10.36 часот, во скопската општина Чаир, полицијата пронашла една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5", кои е можно да им припаѓаат на разбојниците.

Ексклузивно видео – Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

Алсат-М - 15.04.2019

Алсат обезбеди видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите на експозитурата на „НЛБ банка“ во Бутел избегале од местото на ...

Сите детали за денешниот грабеж во НЛБ банка – ограбувачите во бегство, автомобилот го запалиле

ТВ21 - 15.04.2019

Полицијата ја опколила НЛБ Тутунска Банка спроти Општина Чаир. Маскирани и вооружени лица утрово влегле и ја ограбиле банката. Крадците откако ги зеле парите, со свое возило избегале во правец на Бутел, по улицата која води кон гробиштата.

(ВИДЕО) Ова ли е возилото со кое избегаа разбојниците по грабежот во НЛБ?

Фактор - 15.04.2019

Дел од медиумите објавија видео на кое се гледа како гори запален автомобил. Алсат го објави видеото со информации дека станува збор за голф 5 со кој крадците избегале после утринскиот грабеж во експозитура на НЛБ банка во скопски Чаир.

Менаџментот на „НЛБ банка“ се огласи по денешниот грабеж на експозитурата во Бутел

Алсат-М - 15.04.2019

Неколку часа по грабежот на експозитурата на НЛБ банка во Чаир, со соопштение се огласи менаџментот на Банката. Во него се ...

Запалено и оставено кај гробиштата во Бутел возилото со кое е извршен грабежот во Тутунска банка

Фокус - 15.04.2019

Во близина на реката Серава е пронајдено возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир, дознава „Фокус“ од неофицијални извори. Според непотврдени информации возилото било опожарено и оставено во близина на ...

Пронајдено возилото во кое биле ограбувачите на Тутунска банка во Чаир

Пулс24 - 15.04.2019

Возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир, два часа подоцна е пронајдено опожарено во близина на гробиштата Бутел, во близина на реката Серава.

Опожарено возилото користено при грабежот на филијала на Тутунска банка во Чаир

Локално - 15.04.2019

Возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир е пронајдено опожарено во близина на гробиштата Бутел. Полицијата се уште трага по сторителите за кои се претпоставува дека биле четири лица.

(ВИДЕО) Имало пукање од огнено оружје, но нема повредени: Детали за грабежот во НЛБ банка

Фактор - 15.04.2019

Без повредени лица завршил денешниот грабеж во експозитура на НЛБ банка во Чаир. Ова станува јасно од официјалните информации на банката од каде соопштуваат утринава се случил вооружен напад.

ВИДЕО: Ова е автомобилот со кој избегале ограбувачите на НЛБ – ТВ21 на лице место

ТВ21 - 15.04.2019

Автомобилот со кој е извршен грабежот на НЛБ Банка во Бутел, е пронајден во близина на гробиштата Бутел. Екипа на МВР во моментов се наоѓа кај автомобилот каде што врши вештачење, односно собира доказни материјали.

Запален „голф-5“ пронајден кај гробиштата во Бутел, се верува дека го возеле ограбувачите на „НЛБ банка“

Алсат-М - 15.04.2019

Два часа по грабежот на експозитурата на „НЛБ банка“ во скопската населба Бутел, во близина на реката Серава, кај градските гробишта „Бутел“, полицијата пронајде една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5“, за кои се верува дека им ...

Најнови детали: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

Курир - 15.04.2019

Од страна на полицијата до сега пронајдени е полнач за пиштол кој е пронајден во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица, пишува Коха .

Коха: Пронајден запален автомобилот со кој бил извршен грабежот на НЛБ банка

ТВ21 - 15.04.2019

Автомобилот со кој ограбувачите избегале по грабежот на НЛБ Банка во Чаир, е пронајден како гори во близина на Серава, пишува „Коха“. Атомобилот Голф „5“ е пронајден заапален, а се претпоставува дека со него била ограбена банката.

4 вооружени лица ја ограбиле НЛБ во Чаир, автомобилот со кој избегале пронајден запален

Бриф - 15.04.2019

Четири вооружени лица утринава околу 9 часот ја ограбиле експозитурата на НЛБ – Тутунска Банка во Чаир. Полицијата трага по нив а веќе е пронајден автомобилот со кој тие се превезувале и го запалиле.

Возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“ во пламен (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.04.2019

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за ...

Повреден вработен во Тутунска при оружен грабеж

Р.С.Европа - 15.04.2019

Вооружени напаѓачи ја ограбиле експозитурата на НЛБ Банка во скопската населба Чаир. При грабежот бил нападнат и повреден 26 годишен маж вработен во банката како обезбедување. Според информациите од МВР при текот на грабежот имало пукање од огнено ...

Полицијата го потврди грабежот во НЛБ, физички нападнат обезбедувачот

ММС - 15.04.2019

Претпладне во 10.36 ч. во полицијата е пријавено разбојништво со оружје во банка на ул.„Ферид Бајрам“ во Скопје, кои при тоа одзеле пари. Неофицијално се работи за четворица, кои потоа заминале во непознат правец. При грабежот физички бил нападнат Е.

Тутунска: Клиентите и вработените се добро, парите се осигурани

24Инфо - 15.04.2019

Како што соопштуваат од НЛБ банка, заедно со надлежните работат на расчистување на случајот, како и на утврдување на висината од направената штета. Посочуваат дека клиентите кои се затекнати во експозитурата и вработените се безбедни и во добра ...

Вооружен грабеж во филијалата наТутунска банка во Бутел

Алсат-М - 15.04.2019

Подружницата на “Тутунска банка” во Бутел денес е плен на вооружен грабеж. На местото на настанот веќе има бројни полициски сили кои работат на расветлување на случајот. Во моментов нема пријава за повредени лица или пак за износот на украдени ...

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ банка во Скопје

OhridNews - 15.04.2019

Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка во Скопје се случи вооружен грабеж, информираат од банката. Додаваат, дека паралелно се работиме со истражните органи на утврдување на висината од направената штета, за што јавноста дополнително ќе биде ...

При грабежот на НЛБ банка во Бутел имало и пукање, повредено едно лице

ТВ21 - 15.04.2019

Денеска во НЛБ Банка во Бутел се случил вооружен грабеж на експозитурата. При грабежот било повредено едно лице, 26-годишното лице Е.Е. кое работело како обезбедување во банката. Според информациите од МВР, при грабежот кој се случил во 10:30 часот ...

Влегле со оружје, има повреден: Детали за грабежот во Чаир среде бел ден

Press24 - 15.04.2019

Во 10 часот и 36 минути утрово е пријавен грабеж на НЛБ Тутунска Банка во Чаир во Скопје. Според првичните податоци, неколку лица влегле во експозитурата на банката во Чаир лоцирана на улицата Ферид Бајрам, и со оружје се заканиле, па и ги однеле ...

Сред бел ден огpaбена банка на НЛБ спроти зградата на Општина Чаир (ВИДЕО)

365 - 15.04.2019

Како што може да се види од видеото објавено од „ТВ 21“ пред околу 40-тина минути, полицијата во моментов врши увид во експозитурата на НЛБ Тутунска кон Бутел 2. Пред околу еден час во банката бил извршен гpaбеж, иако таа се наоѓа буквално спроти ...

Детали за грабежот на експозитурата на НЛБ Тутунска во Чаир

365 - 15.04.2019

Според првичната информација од МВР, грабежот во експозитурата на НЛБ Тутунска на ул. „Ферид Бајрам“, спроти зградата на Општина Чаир, бил извршен во 10.36 часот, од неколку вооружени лица. Притоа физички бил нападнат Е.Е.

Повреден вработен во НЛБ „Тутунска банка“, во грабежот учествувале неколку лица со оружје

Република - 15.04.2019

Дваесет и шестгодишниот Е.Е., вработен како обезбедување во експозитурата на НЛБ Тутунска банка е повреден во вооружениот грабеж кој утрово се случил во Чаир, потврдуваат за „Република“ од СВР Скопје.

НЛБ Банка: Вооружен грабеж се случи во експозитура во Чаир

Фактор - 15.04.2019

Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Од банката соопштуваат дека клиентите кои се затекнале во таа експозитура и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба.

Вооружен грабеж во НЛБ „Тутунска банка“ во Чаир

Република - 15.04.2019

Голем број на полициски службеници во моментот се во Чаир, каде се случил вооружен грабеж на експозитурата на НЛБ Тутунска банка, која се наоѓа спроти општината Чаир. Повеќе детали од СВР Скопје се очекуваат секој момент.

Врие од полиција во Чаир – предмалку грабеж во позната банка

Centar - 15.04.2019

Утрово во позната скопска банка се случил грабеж, а во моментов има полиција, јави Тв21. Повеќе информации се очекуваат ...

ВИДЕО: Врие полиција - Ограбена банка среде бел ден во Чаир

Press24 - 15.04.2019

Грабеж пред малку се случил во експозитура на НЛБ Банка во Чаир. Во моментов во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир се наоѓа полиција која го испитува грабежот на банката кој се случил пред неколку минути, пренесе ТВ21 и сподели видео.

(ВИДЕО) Грабеж на НЛБ Банка во Чаир

Нетпрес - 15.04.2019

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка во близина на зградата на општина Чаир се случил грабеж, по што интервенирала полицијата, пренесува телевизијата ТВ21. Засега нема други поединости, поради тоа што инцидентот се одиграл пред многу кусо време.

Грабеж среде бел ден во НЛБ Банка во Чаир (ВИДЕО)

Курир - 15.04.2019

Грабеж среде бел ден се случил во НЛБ Тутунска банка спроти општината Чаир. -Во моментов во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир се наоѓа полиција која го испитува грабежот на банката, пренесува ТВ ...

(видео)Грабеж во банка во Чаир

ММС - 15.04.2019

Полицијата го обезбедува влезот на НЛБ Тутунска банка во Чаир, покажува видеото што го објави ТВ 21. Телевизијата јави дека пред малку се случил грабеж. Повеќе детали очекуваме ...

За секоја фактура што ќе ја добивате електронски, НЛБ Банка ќе донира по 10 денари

+инфо - 15.04.2019

НЛБ Банка со цел да ја подигне свеста за заштитата на природата и да ги истакне придобивките од здрава животна средина, организира кампања „NLB Think Green“. Во рамките на кампањата NLB Think Green, организирани се и планирани се повеќе општествено ...

Во живо: Грабеж на НЛБ банка во Бутел (ВИДЕО)

ТВ21 - 15.04.2019

Во моментов во експозитурата на НЛБ Банка во Бутел се наоѓа полиција која го испитува грабежот на банката кој се случил пред неколку ...

ВИДЕО: Крадците на НЛБ банка од Чаир избегале, возилото запалено – не е познато колку пари се украдени

Либертас - 15.04.2019

Четири маскирани и вооружени лица среде бел ден упаднале во експозитура на НЛБ банка во скопски Чаир и извршиле грабеж. Го нападнале и претепале 26-годишниот обезбедувач и под закани ги одзеле парите од банката.

(ВИДЕО) Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

Независен - 15.04.2019

По грабежот кој се случи утринава во експозитура во Чаир, Алсат обезбеди видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите избегале од местото на настанот.

Ексклузивно видео: Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

Курир - 15.04.2019

Алсат објави видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите на експозитурата на „НЛБ банка“ во Бутел избегале од местото на ...

Возилото со кое била ограбена банката во Бутел најдено запалено во близина на гробиштата

1tv - 15.04.2019

Во близина на реката Серава, неофицијално, е пронајдено запалено возилото со кое утринава беше извршен грабежот во филијалата на Тутунска банка во Чаир. Според непотврдени информации возилото било опожарено и оставено во близина на гробиштата во ...

МВР за ТВ21: Повредениот од банката бил физички нападнат, од пукањето нема повредени

ТВ21 - 15.04.2019

Од МВР за ТВ21 се огласија по повод грабежот на НЛБ банка во Чаир. Тие потврдуваат дека се одземени пари, но не објавуваат колку пари се украдени. Потврда има и за повреденото лице, но откако било физички нападнато, а не од пукањето со оружје.

Коха: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

iPortal - 15.04.2019

Во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица, пишува Коха . Припадниците на Министерството за внатрешни работи го пронашле автомобилот со кој се превезувале крадците ...

Грабеж во Чаир среде бел ден: Повреден 26-годишен вработен во Тутунска банка

iPortal - 15.04.2019

Вооружени напаѓачи ја ограбиле експозитурата на НЛБ Банка во скопската населба Чаир. При грабежот бил нападнат и повреден 26 годишен маж вработен во банката како обезбедување. – пренесува Радио Слободна Европа.

Тутунска: Клиентите и вработените се добро, парите се осигурани

iPortal - 15.04.2019

Како што соопштуваат од НЛБ банка, заедно со надлежните работат на расчистување на случајот, како и на утврдување на висината од направената штета. Посочуваат дека клиентите кои се затекнати во експозитурата и вработените се безбедни и во добра ...

Вооружен грабеж во филијалата на Тутунска банка во Бутел

iPortal - 15.04.2019

Подружницата на “Тутунска банка” во Бутел денес е плен на вооружен грабеж. На местото на настанот веќе има бројни полициски сили кои работат на расветлување на случајот. Во моментов нема пријава за повредени лица, а неофицијално се наведува дека се ...