TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на HTC се повлече

Кајгана - 14.02.2018

HTC моментално нема директор на одделот за развој на мобилни уреди, бидејќи досегашниот директор се повлече од лични причини. Повлекувањето на директорот на HTC може да биде и најава за последниот HTC телефон, бидејќи неговата оставка се случува во ...

Google продаде само 3,9 милиони Pixel телефони во 2017

Кајгана - 14.02.2018

Во првите 16 месеци откако за првпат беше пуштен во продажба, Google Pixel доби многу пофалби и позитивни реакции од корисниците, но тоа не резултираше во добри бројки за продажба. Последните податоци кои ги објави Франциско Џеронимо од IDC велат ...

Бенчмарк резултати: Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810 го засрами Snapdragon 845

GSM.mk - 14.02.2018

Galaxy S9 и S9+ ќе бидат претставени за неколку недели, а веќе знаеме речиси се за уредите. Последно, се појавија и резултатите од нивните бенчмарк тестирања.. Станува збор за Galaxy S9/S9+ со Exynos 9810.

Два новитета кај Samsung Galaxy S9

Телефони.мк - 14.02.2018

Samsung Galaxy S9 ќе има два новитети што досега не се кажани пред јавноста, за кои Иван Блас шпекулира. Како што знаеме, тој секогаш ги предвидува работите, што значи дека може да сметаме дека ќе има нешто вакво.

Објавени се податоците за продажбата на смартфонот Google Pixel

Денар - 14.02.2018

Откако беше претставен во октомври 2016-та, смартфонот „Google Pixel“ веќе најде свое место на пазарот на паметни телефони. Во последниот извештај за продажбата на телефонот се наведува дека „Google“ има продадено 3,9 милиони примероци од моделите ...

Топ 5: Најдобри смартфони камери за 2018 година!

GSM.mk - 14.02.2018

Наоѓање на смартфон со добри камери не е лесно. Затоа, решивме да направиме листа на најдобрите смартфон камери во 2018 година: 1. iPhone X 2. Pixel 2 и Pixel 2 XL ...

Samsung Galaxy S9 ќе ги има следниве две функции кои iPhone X не ги поседува

Среќа.mk - 14.02.2018

Гиганстската компанија Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон Samsung Galaxy S9 на 25-ти февруари. Новиот телефон ќе има две работи кои iPhone se уште ги нема. Едната работа e e новиот DeX Pad, кој ќе им дозволи на нов DeX Pad корисниците да ...

Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Телефони.мк - 13.02.2018

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со засек на врвот на екранот, 18:9 размер и HD+ резолуција.

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!

ЗаЗабава - 13.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè ...

За прв пат тестиран Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810

Телефони.мк - 13.02.2018

Samsung Galaxy S9 за прв пат е откриено како е тестиран на бенчмарк сајтот Geekbench со новиот супер-моќен осум-јадрен Exynos 9810 кој ќе има дополнителни засилувања за специјални операции.

LG го најави новиот V30 со AI камера

Кајгана - 13.02.2018

Компанијата LG официјално соопшти дека на Mobile World Congress, кој ќе се одржи месецов во Барселона, ќе ја претстави новата верзија на смартфонот V30, кој ќе има камера со AI (вештачка интелигенција) технологија.

Новиот LG V30 ќе има камера за вештачка интелигенција

Стандард - 13.02.2018

Корејската компанија LG објави дека ќе ја прикаже „првата од серијата технологии за вештачка интелигенција“, како дел од новата верзија на паметниот телефон LG V30. Ова ќе биде подоцна овој месец на Мобилниот светски конгрес во Барселона.

Samsung Galaxy S9 ќе има две функции кои iPhone X не ги поседува

Точка - 13.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè уште. Бројните гласини и објавените фотографии нѝ даваат прилично детална слика за тоа што можеме да ...

Се подготвувате за зимување, но стравувате вашиот смартфон да не се заледи? Препорачуваме Samsung Galaxy S8+

Фактор - 13.02.2018

Сезоната на зимувања се уште не е завршена, а додека вие планирате и размислувате каде да го поминете овој зимски одмор, притоа грижејќи се што да понесете, ние го имаме нашиот фаворит - САМСУНГ ГАЛАКСИ С8+! Овојмобилен уред е отпорен на вода и ...

Продадени само 3,9 милиони Google Pixel смартфони во 2017

USB - 14.02.2018

Откако беше претставен во октомври 2016. година, смартфонот Google Pixel веќе најде свое место на пазарот на паметни телефони. Во последниот извештај за продажбата на телефонот се наведува дека Google има продадено 3,9 милиони примероци од моделите ...

Samsung ќе лансира нов безжичен полнач со Galaxy S9

Телефони.мк - 12.02.2018

Samsung најверојатно ќе лансира нов безжичен полнач наменет за претстојниот премиум смартфон Samsung Galaxy S9 со што ќе понуди поефикасно и побрзо полнење на батеријата врз принцип на магнетна индукција со Qi стандардот.

HTC 10 моделот на операторите добива Android Oreo

Телефони.мк - 12.02.2018

Ланскиот премиум смартфон HTC 10 наменет за продажба преку мобилните оператори ги заврши подготовките за новата софтверска надградба со последната верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo.

LG го најави новиот V30 со AI камера

GSM.mk - 14.02.2018

LG официјално соопшти дека на Mobile World Congress, кој ќе се одржи месецов во Барселона, ќе ја претстави новата верзија на смартфонот V30, кој ќе има камера со AI (вештачка интелигенција) технологија.

Samsung Galaxy S9 ќе поседува две функции кои iPhone X ги нема

USB - 14.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè уште. Бројните гласини и објавените фотографии нѝ даваат прилично детална слика за тоа што можеме да ...