TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал заинтересиран за Дејвис, Варан и Касемиро би можеле да се вратат во Мадрид

TopSport - 25.02.2024

Фудбалскиот клуб Реал е заинтересиран за левиот бек на Баерн и репрезентацијата на Канада, Алфонс Дејвисо. „Скај спортс Германија“, тврди дека Дејвис решил да го напушти Баерн на крајот од сезоната, бидејќи повеќе не сака да игра во Бундеслигата.

Дејвис е блиску до трансфер во Реал, Баерн веќе има пикирано замена од Серија А

Дерби - 25.02.2024

Алфонсо Дејвис има договор со Баерн Минхен до 2025 година, но се чини дека веќе има донесено одлука за својата иднина и таа не е поврзана со Бундеслигата. Германските новинари Флоријан Плетенбург и Кери Хау тврдат дека минатата недела Баерн имал ...

Баерн Минхен замените за Нојер и Дејвис ги гледа во Милано

Gol.mk - 24.02.2024

Баерн Минхен се подготвува за големи промени веќе следното лето. Сезонава не оди според плановите и покрај скапото засилување во името на Хари Кејн. Баварците полека ја губат непобедливоста во Бундеслигата и трката за шампионскиот трон од Баер ...

„Баварците“ ја „пикираа“ замената за Дејвис

Екипа - 24.02.2024

Се повеќе е извесно дека левиот бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис во новата сезона ќе заврши во Реал Мадрид. Одличниот фудбалер е на „мета“ на кралскиот клуб, а се чини дека ниту „Баварците“ нема да можат да одолеат на понудата на „кралевите“, кои ...

Дејвис е блиску до трансфер во Реал, Баерн веќе има пикирано замена од Серија А

Точка - 25.02.2024

Алфонсо Дејвис има договор со Баерн Минхен до 2025 година, но се чини дека веќе има донесено одлука за својата иднина и таа не е поврзана со Бундеслигата. Германските новинари Флоријан Плетенбург и Кери Хау тврдат дека минатата недела Баерн имал ...

Реал заинтересиран за Дејвис, Варан и Касемиро би можеле да се вратат во Мадрид

Макфакс - 25.02.2024

Фудбалскиот клуб Реал е заинтересиран за левиот бек на Баерн и репрезентацијата на Канада, Алфонс Дејвисо. „Скај спортс Германија“, тврди дека Дејвис решил да го напушти Баерн на крајот од сезоната, бидејќи повеќе не сака да игра во Бундеслигата.

Реал Мадрид е заинтересиран за играчот на Баерн Алфонсо Дејвис

24Инфо - 25.02.2024

Фудбалскиот клуб Реал е заинтересиран за играчот на Баерн и канадски репрезентативец Алфонс Дејвис, пренесува. Германските медиуми тврдат дека Дејвис решил да го напушти Баерн на крајот од сезоната, бидејќи повеќе не сака да игра во Бундеслигата.