TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Проектил во последните секунди – Неагу ја собра пајажината од голот на Брест (ВИДЕО)

24 Ракомет - 05.02.2023

Екипата на ЧСМ Букурешт во 13. коло од Лигата на шампионите со голот на Кристина Неагу, кој беше постигнат во последните секунди од натпреварот, одигра нерешено против Брест Бретањ, 30:30.

Неагу го спаси ЧСМ Букурешт од пораз, Ѓер убедлив во Турција

24 Ракомет - 05.02.2023

Денес со три натпревари во Лигата на шампионите кај дамите беше комплетирано 13. коло, а до крајот од регуларниот дел останува да се одигра уште едно коло, по кое ќе бидат познати сите патници во осминафиналето.

Ференцварош оди во осминафинале, Крим ќе виси до последното коло!

24 Ракомет - 04.02.2023

Денес стартуваше 13. коло во Лигата на шампионите во женска конкуренција, а до крајот од регуларниот дел од најквалитетното европско натпреварување треба да се одигра уште едно коло. На денешните натпревари победа остварија екипите на Есбјерг, ...