TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал има договор со Челси за Канте?

24Фудбал - 12.09.2019

Од Шпанија пристигнува вест за договор помеѓу Челси и Реал Мадрид за Нголо Канте, „кралевите“ добиле прва опција да го ангажираат Французинот доколку тој следното лето биде на продажба. Реал Мадрид и Челси изминатово лето имаа долги преговори за ...

Ривалдо: Барселона е поинаков тим со него

Дерби - 12.09.2019

Легендарскиот бразилски ас, Ривалдо во последно време редовно дава свој коментар за сите актуелни фудбалски случувања со тоа што некако се издвојуваат неговите ставови за Шпанија и Примера.

Флорентино: Не криеме, сакаме Французи

Спортклуб - 11.09.2019

Претседателот на Реал, Флорентино Перес откри дека е можно идното лето на Бернабе да дојдат француски репрезентативци. Во последниот преоден рок интересен за Реал беше Пол Погба, но навивачите очајно го посакуваа Килијан Мбапе кој на крајот остана ...

Барселона не се откажува од Нејмар: Ќе направиме се што можеме да го вратиме

Дерби - 11.09.2019

Шпанскиот шампион Барселона иако имаше желба не успеа да го донесе бразилскиот репрезентативец Нејмар, но клубот од Каталонија нема намера така лесно да се откаже од можноста да го доведе напаѓачот во некоја следна прилика, а тоа е во 2020 година.

Проблемите немаат крај: Меси ја пропушта и Валенсија!?

Gol.mk - 11.09.2019

Иако првичните очекувања беа позитивни и се предвидуваше дека Лионел Меси ќе отсуствува само еден натпревар, сепак проблемите со првата ѕвезда на Барселона сè уште се присутни. Пред самиот старт на сезоната Меси се повреди на тренинг и се веруваше ...

„Сан“ најави трансфер-бомба: Реал Мадрид договори уште една ѕвезда на Челси

СуперСпорт - 11.09.2019

Реал Мадрид планира следното лето повторно да купува од Челси, откако веќе им ги земаа Еден Азар и Тибо Куртоа. Англиски „Сан“ пишува дека Реал, наводно, се договорил со еден од најбараните фудбалери во светот, Н’Голо Канте.

После Азар, Реал договори уште една ѕвезда на Челзи!? (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Како што пренесува британскиот „Сан“, „кралевите“ се на добар пат да ангажираат нов квалитетен играч од редовите на лондонските „сини“. После ангажирањето на Еден Азар ова лето, Реал Мадрид договори уште едно доаѓање од Челзи, станува збор за еден ...

По Куртоа и Азар: Реал Мадрид договара или договориле уште еден играч на Челси!

Спортклуб - 11.09.2019

По ангажманот на Тибо Куртоа и Еден Азар, Реал Мадрид подготвува уште една соработка со Челси, односно трансфер на играч од Лондон. The Sun во своето дневно издание пишува дека Реал веќе го договорил и трансферот на еден од најдобрите играчи за ...

Реал Мадрид ќе понуди играч плус пари во јануари за да го добие Погба

СуперСпорт - 11.09.2019

„Ел Чирингито“ пренесува дека Реал Мадрид планира во јануари да испрати понуда до Манчестер Јунајтед за услугите на Пол Погба. Наводно, „кралевите“ во понудата која ќе ја испратат на „Олд Трафорд“ ќе го вметнат и Тони Крос, а ќе уплатат и значителна ...

Матео Меси го изимитира легендарното славје на својот татко и стана вирален хит (Видео)

Дерби - 11.09.2019

Лионел Меси и натаму е неизвесен за настап за дерби дуелот со Валенсија кој се играа оваа сабота, но додека главната ѕвезда на Барселона не го одработи тренингот со своите соиграчи, на социјалните мрежи шоуто го украде неговиот мал син.

Хит видео: Малиот Матео го ископира славјето на Меси (ВИДЕО)

Спортски - 11.09.2019

Малиот Матео кој е син на Меси навистина е едно интересно дете. Меси во една прилика зборуваше дека често пати Матео сака да го провоцира. Сега Матео одлучи да го ископира познатото славје на неговиот татко.

Реал Мадрид и Челси имаат договор – Канте идното лето доаѓа на „Сантјаго Бернабеу“

Sport 1 - 11.09.2019

Откако летово за 100 милиони евра шпански Реал Мадрид од лондонски Челси го купија Еден Азар, според последните информации од Англија, „кралевите“ имаат договор со англискиот гигант за трансфер на уште една ѕвезда, ама од идното лето – Нголо Канте.

Oд Барса отворено признаваат: Додека Нејмар сака, ние ќе правиме се што можеме да го вратиме

Спортски - 11.09.2019

Скоро цело лето траеше сагата со Нејмар и Барселона, преговорите засилено се водеа во последниот ден од преодниот рок, сепак на крајот Бразилецот остана во ПСЖ. Сега за шпанските медиуми Хавиер Бордас кој беше во делегацијата на Барселона која ...

Проблеми за Барса – Меси го пропушта и отворањето на ЛШ?

TopSport - 11.09.2019

Фудбалерот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси би можел да го пропушти воведниот натпревар во фудбалската Лига на шампиони против Борусија Дортмунд поради повредата на листот на ногата.

Проблемите на Меси немаат крај

СуперСпорт - 11.09.2019

Лео Меси оваа сезона нема одиграно ниту еден натпревар за Барселона. Се очекуваше Меси да се опорави од повреда на листот и да конкурира за натпревар во лигата против Валенсија, што е малку веројатно да се случи.

„Сè додека Нејмар сака да се врати, ќе направиме сè да дојде во Барса“

Sport 1 - 11.09.2019

Шпанска Барселона не се откажува од опцијата да го врати најскапиот светски фудбалер Нејмар на „Камп Ноу“, откако еден од клупските директори Хавиер Бордас објави дека сè додека има желба Бразилецот да се врати, Каталонците ќе се обидуваат да го ...

Рамос: Фудбалери како Погба секогаш се добредојдени во Реал

Екипа - 11.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека квалитетни фудбалери како Пол Погба секогаш ќе бидат добредојдени во неговиот клуб. „Мислам дека вратата од Реал Мадрид е секогаш отворена за квалитетни фудбалери како што е Пол.

Меси сепак нема да игра против Валенсија

24Фудбал - 11.09.2019

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на ...

Валверде не сака да ризикува: Меси ќе го пропушти мечот со Валенсија

СуперСпорт - 11.09.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се повреди на стартот на сезоната, па пропушти неколку дуели на неговиот тим и Каталонците ги покажаа слабостите во играта без Аргентинецот. Барселона не ја почна сезоната како што сака, па се надеваше дека Меси се ...

Повредата на Меси и создава се поголеми главоболки на Барселона

Спортклуб - 11.09.2019

Почетокот на сезоната за Барса не е баш идеален. Четири од можните и проектирани девет бода не се плод само на нешто послабата игра туку и проблемите со бројните повреди, а најголем проблем од сите е отсуството на Лео Меси.

Враќањето на Меси се одложува!

Спортски - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија од 4-то коло на Примера, кој на програмата е во сабота, пренесуваат каталонските медиуми. 32-годишниот Аргентинец се уште не започнал со целосни тренинзи со тимот, а се ...

Нови преговори за Неимар

Вечер - 11.09.2019

Близок извор од таборот на каталонскиот гигант Барселона, откри дека раководните лица на актуелниот шампион на Шпанија сè уште преговараат со челниците на ПСЖ околу трансферот на бразилскиот интернационалец Неимар.

Враќањето на Меси се одложува

Локално - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Барса не се откажува од Нејмар: Преговорите не се завршени!

Спортски - 11.09.2019

Барселона не се откажува од намерата да го врати Нејмар на „Камо Ноу“, потврди таткото на фудбалерот. Бразилецот се пресели во ПСЖ пред две години за рекордни 222 милиони евра, но има силна желба да се врати во Барселона.

Сапуница без крај: Барселона не се откажува од Нејмар

Sport 1 - 11.09.2019

Англиски „Гол“ објави дека Барселона нема да се откаже од намерата да го врати Нејмар во нивната екипа, иако тоа не им успеа во летниот преоден рок. Бразилецот ќе остане во Париз уште една година, но следното лето Барселона со нови сили ќе тргне по ...

Барса не ризикува – Меси ја пропушта и Валенсија

Екипа - 11.09.2019

Лионел Меси тренираше напорно во Барселона за време на репрезентативната пауза, но Аргентинецот се уште ги нема целосно надминато проблемите со повредениот мускул и дефинитивно ќе мора уште извесно време да паузира од терените.

Барселона во проблеми: Меси ќе го пропушти и мечот против Валенсија

Sport 1 - 11.09.2019

Аргентинецот Лионел Меси се повреди пред почетокот на сезоната, по што мораше да паузира одреден период од терените, па тоа ѝ создаде проблеми на Барселона. Меси уште не е целосно рехабилитиран од повредата, па тренерот Ернесто Валверде не сака да ...

Меси го „минирал“ Гризман?

TopSport - 11.09.2019

Медиумите во Каталонија и денес се занимаваат со односот којшто го имаат најголемите ѕвезди на Барселона кон Антоан Гризман. Францускиот напаѓач за сума од 120 милиони евра летово пристигна на „Ноу Камп“.

Бекам го покани Меси во неговиот нов клуб

Локално - 11.09.2019

Дејвид Бекам, косопственик на Интер Мајами, го контактирал капитенот на Барселона, Лионел Меси и го покани да влезе во новоформираниот клуб. Интер Мајами ќе го започне своето учество во МЛС лигата во 2020 година, а Бекам изгледа сака најголемата ...

Таткото на Нејмар образложи зошто пропадна трансферот во Барса

Тера - 11.09.2019

Таткото на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар објасни зошто неговиот син не бил во можност да се врати во Барселона ова лето. „Како агент, се чувствувате слаби, затоа што не постои структура која ќе ви овозможи да го напуштите тимот во кој не сакате да бидете.

Рамос: Погба е добредојден во Реал

TopSport - 11.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, рекол дека квалитетни фудбалери каков што е Пол Погба биле добредојдени во „кралскиот клуб“. Погба цело лето се поврзуваше со реал, меѓутоа како што изјави претседателот на клубот, цента што ја поставиле од ...

Меси не, Суарес можеби, млади повторно во игра!

Спортклуб - 11.09.2019

Барселона ја пречекува Валенсија во четвртото коло од Ла Лига, а Ернесто Валверде има полни раце проблеми пред стартот на мошне важниот период од сезоната. Најмногу главоболки му создава Лионел Меси кој по се изгледа повторно ќе биде на трибините на ...

Бекам го врбувал Меси да се пресели во Мајами

TopSport - 11.09.2019

Како што дознава едно радио од Каталонија, Дејвид Бекам, разговарал со Лионел Меси околу неговиот потенцијален трансфер во новиот клуб во МЛС-лигата, Интер од Мајами. Клубот чии сопственик е Бекам во лигата ќе започне да се натпреварува од 2020 ...

Рамос: Погба ја покажа неговата вредност, вратите за него се отворени

Спортски - 10.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос истакна дека вратата за Пол Погба за трансфер на „Сантијаго Бернабе“ секогаш е отворена. „Кралскиот клуб“ долго време се поврзуваше со ангажман на францускиот репрезентативец, но на крајот не успеа да го ...

Зидан ги сака Погба и Мбапе во пакет

Спортски - 10.09.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го гради новиот тим околу двајца светски шампиони со Франција, тврдат шпанските медиуми. Станува збор за Пол Погба и Килијан Мбапе . Двајцата веќе подолго време се на радарот на „кралевите“ и се ...

Рамос: Погба е добредојден на „Бернабеу“

Независен - 10.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека се надева дека Пол Погба сепак ќе се приклучи на шпанскиот гигант во блиска иднина. Французинот и неговиот агент сакаа тој да го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото и „белите“ беа главен ...

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

+инфо - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

„Мундо Депортиво“ тврди: Меси ја напушта Барселона

Спортски - 10.09.2019

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, кој секогаш е добро информиран за случувањата во Барселона, најави заминување на најголемата ѕвезда Лионел Меси. Претседателот на клубот, Жосеп Марија Бартомеу оваа недела потврди дека Меси може да замине од ...

Проблеми за Барса – Меси го пропушта и отворањето на ЛШ?

Макфакс - 11.09.2019

Фудбалерот на Барселона, Аргентинецот Лионел Меси би можел да го пропушти воведниот натпревар во фудбалската Лига на шампиони против Борусија Дортмунд поради повредата на листот на ногата.

Силва: Нејмар знае дека многу згреши!

Нетпрес - 10.09.2019

Долгата трансфер-сага околу иднината на најскапиот светски фудбалер Нејмар не заврши како што посакуваше суперѕвездата од ПСЖ, да се врати во Барселона, па и покрај силниот притосок тој остана во француската престолнина и трета сезона по ред ќе го ...

Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија

МКД - 11.09.2019

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на ...

Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија

Нетпрес - 11.09.2019

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Барса не се откажува од Нејмар: Преговорите не се завршени!

Таратур - 11.09.2019

Барселона не се откажува од намерата да го врати Нејмар на „Камо Ноу“, потврди таткото на фудбалерот. Бразилецот се пресели во ПСЖ пред две години за рекордни 222 милиони евра, но има силна желба да се врати во Барселона.

Рамос: Погба е добредојден на „Бернабеу“

А1 On - 10.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека се надева дека Пол Погба сепак ќе се приклучи на шпанскиот гигант во блиска иднина. Французинот и неговиот агент сакаа тој да го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото и „белите“ беа главен ...

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

Денешен - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна дека на тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

„Мундо Депортиво“ тврди: Меси ја напушта Барселона

Таратур - 10.09.2019

Каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, кој секогаш е добро информиран за случувањата во Барселона, најави заминување на најголемата ѕвезда Лионел Меси. Претседателот на клубот, Жосеп Марија Бартомеу оваа недела потврди дека Меси може да замине од ...

Меси веројатно нема да игра против Валенсија

PressingTV - 11.09.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси ќе го пропушти и мечот со Валенсија во четвртото коло од Шпанското првенство во сабота на „Камп Ноу“, пренесува каталонскиот весник „Спорт“. 32-годишниот Аргентинец сè уште не започнал со целосни тренинзи и се ...

Рамос: Погба е добредојден на „Бернабеу“

MakPress - 10.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека се надева дека Пол Погба сепак ќе се приклучи на шпанскиот гигант во блиска иднина. Французинот и неговиот агент сакаа тој да го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото и „белите“ беа главен ...

Меси и Суарез го пропуштија тренингот на Барселона пред мечот со Валенсија

А1 On - 10.09.2019

Напаѓачкиот тандем на Барселона, Лионел Меси и Луис Суарез го пропуштија денешниот тренинг на каталонскиот тим, објави на својот Твитер новинарот Онда Церо Алфредо Мартинез. Тој исто така истакна декана тренинзите се вратија Жорди Алба и Серхио ...

Рамос му испрати порака на Погба: Вратата на „Сантијаго Бернабеу“ е секогаш отворена за играчи како него!

Sport 1 - 11.09.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос изјави дека се надева дека Пол Погба сепак ќе се приклучи на шпанскиот гигант во блиска иднина. Французинот и неговиот агент сакаа тој да го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото и да се пресели во ...