TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партиски реакции на пресудите

24 Вести - 15.03.2019

Политички пресуди со кои се погреба правдата во државата – ВМРО ДПМНЕ со обвинувања до Зоран Заев дека судот и обвинителството работат по негова нарачка. Акцент ставија на 18 годишната казна за екс директорот на БЈБ Митко Чавков, велат дека ...

Реакции по пресудата: казните се погребување на правото

Алфа - 15.03.2019

Драконските затворски казни за обвинетите од случајот 27 април потврдија дека ова беше политички монтиран процес и производ на евидентна неправда – реагира најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по одлуката на Кривичниот суд да бидат осудени 15 ...

Јанушев зa пресудите за крвавиот четврток: Погребувањето на правото се вика 211 години затвор

Фокус - 15.03.2019

„Погребувањето на правото се вика 211 години затвор. Се потврди дека казните се драконски зашто се суди од политички мотиви. Пресудите и прогонот нема да му помогнат на Заев“, истакна генералниот скеретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната ...

ВМРО ДПМНЕ: Пресудите за 27 април се резултат на политички прогон

Р.С.Европа - 15.03.2019

Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев изјави дека денешните пресуди за случајот 27 април се резултат на политички монтиран процес и оти се производ на неправда. На пресс конференцијата во седиштето на партијата тој рече дека казните се ...

ЈАНУШЕВ: „Правите Македонци ќе гнијат во затвор, а убијците од Смиловското езеро на слобода„

Магазин - 15.03.2019

Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев, на прес конференција изјави дека оваа пресуда е нарачана и однапред позната. Игор Јанушев генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, на денешната прес конференција изјави дека ние сме држава која не ги ...

(Видео) Јанушев: Пресудите се нарачани, казните драконски

Макфакс - 15.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше дека казните за крвавиот четврток се драконски, а пресудите биле претходно нарачани и напишани без да се земат предвид доказите. „Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички, ова се вика погребување на правото

Република - 15.03.2019

, истакна на денешната прес-конференција генералниот секретар на ВМРО- ДПМНЕ, Игор Јанушев. Како што истакна тој, јасно е дека драконските казни се резултат на политички процес во пресрет на изборите. Тоа е последица на нервозата и паниката кај Заев.

Јанушев: Убијците на децата од Смилковско се на слобода, а луѓето за 27 април се прогласени за терористи

Курир - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

(ВИДЕО) Јанушев: Пресудите се нарачани, казните драконски

А1 On - 15.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, преку генералниот секретар Игор Јанушев, реагираше дека казните за крвавиот четврток се драконски, а пресудите биле претходно нарачани и напишани без да се земат предвид доказите.

Ангелов за пресудите од 27 април: Строги но праведни затворски казни

iPortal - 15.03.2019

“Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април. Игор Дурловски кој наивно наседна на овој план доби ослободителна пресуда.

Стојанче Ангелов: Строги, но праведни затворски казни за пеколниот план од 27 април

Фактор - 15.03.2019

Лидерот на партијата Достоинство преку социјалните мрежи ја коментира одлуката на судот кој денеска ја изрече пресудата со која обвинетите за случајот 27 април добиваат вкупно 211 години затворска казна.

„Да не ги помилуваа 300 години ќе беа“: Твитер за пресудите за 27 април

еМагазин - 15.03.2019

Изрекувањето на казните на обвинитите за настаните од 27 април кои се случија пред две години, беше настан во кој беа вперени очите на јавноста. Највисока казна доби поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков кој е осуден на 18 ...

Во живо од Кривичниот суд, каде се изрекуваат пресудите за настаните од Собранието од 27 април

ММС - 15.03.2019

Во живо од Кривичниот суд, каде се изрекуваат пресудите за настаните од Собранието од 27 ...

Јанушев: Ова е држава во која убијци на деца како што е случајот со Смилковско езеро се на слобода, а луѓе од 27-ми ...

ТВ21 - 15.03.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција ја искоментира денешната пресуда за случајот 27-ми април како резултат на политички монтиран процес, и производ на евидентна неправда.

Ангелов за пресудите од 27 април: Строги но праведни затворски казни

Press24 - 15.03.2019

Стојанче Ангелов, коментирајки ги денешните пресуди за настаните од 27 април на неговиот Твитер профил напиша: “Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април.

Јанушев: Пресудите за 27-ми април се политички и израз на нервоза и тонењето на Заев

Нетпрес - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Генерал Стојанче Ангелов со порака по драконските казни за обвинетите од крвавиот четврток

Centar - 15.03.2019

Стојанче Ангелов, коментирајки ги денешните пресуди за настаните од 27 април на неговиот Твитер профил напиша: “Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април.

Стојанче Ангелов за пресудите од 27 април: Строги но праведни затворски казни

Сител - 15.03.2019

Лидерот на партијата Достоинство преку социјалните мрежи ја коментира одлуката на судот кој денеска ја изрече пресудата со која обвинетите за случајот 27 април добиваат вкупно 211 години затворска казна.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

24Инфо - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

Канал5 - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

(Видео) Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

1tv - 15.03.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев изјави дека пресудата за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес и производ на евидентна неправда. -Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

+инфо - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција, коментирајќи ја денешната пресуда за ...

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички, на дело се демонстрираше Кацарска судството

МКД - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

Независен - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, сметаат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. „Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на ...

Јанушев: Пресудите за 27-ми април се политички и израз на нервоза и тонењето на Заев

Скопје1 - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

MTM - 15.03.2019

Почитувани, Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

ВМРО ДПМНЕ: Драконските казни за 27 април се погребување на правото

Нова ТВ - 15.03.2019

Опозициската ВМРО ДПМНЕ обвини дека денешната пресуда за случајот 27 април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. -Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

(Видео) Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

Либертас - 15.03.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев изјави дека пресудата за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес и производ на евидентна неправда. -Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Пресудите од 211 години затвор се погребување на правото

365 - 15.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ реагираат на пресудите кои денеска судијката Добрила Кацарска им ги изрече на обвинетите во случајот за упадот во Собранието од 27-ми април. На 16-те обвинети им беа изречени затворски казни од вкупно 211 години затвор .

Јанушев: Пресудата е нарачана, монтирана и производ на неправда

Мета - 15.03.2019

Пресудата за судскиот случај за упадот во Собранието на 27 април според опозициската ВМРО-ДПМНЕ е резултат на политички монтиран процес и е производ на евидентна неправда. -Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на ...

Јанушев: Пресудите за 27 април се политички

Опсервер - 15.03.2019

Скопје, 15 март 2019 Почитувани, Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда. Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите се нарачани, казните драконски

Точка - 15.03.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше дека казните за крвавиот четврток се драконски, а пресудите биле претходно нарачани и напишани без да се земат предвид доказите. „Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото.

Јанушев: Пресудите за 27-ми април се политички и израз на нервоза и тонењето на Заев

Centar - 15.03.2019

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Јанушев: Чавков е осуден, а за заменик-министерот кој не презел ништо, нема постапка

Фактор - 15.03.2019

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека казните за „крвавиот четврток“ се драконски, а пресудите сметаат дека се претходно нарачани и напишани, без да се земат в предвид доказите. Велат дека политичките пресуди од вкупно 211 години затвор се погребување на правото.