TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗБОГУМ, ЧАРЛИ

Сакам да кажам - 19.07.2019

1 Да се ставеа сите настани што ни се случија минатава недела во сценарио за филм, тоа сценарио немаше да помине. Оти во текот на дејството има многу дупки. За приказната да има логичен тек фалат детали од истрагата за случајот „Рекет“, во кој ...

Зоран Фаци Василевски: Боки независно од се, ти имаш муда, 1тв стана мојот втор дом и таму останувам до крајот…

Скопје1 - 19.07.2019

По скандалот кој се објави деновиве, а во кој е инволвиран сопственикот на 1ТВ Боки 13, новинарите и уредниците почнаа да го напуштаат „бродот кој тоне“. Некои од нив гневни проговорија дека се повлекуваат, но има и такви кои одлучија да останат во ...

Боки 13 планиpaл пред ТВ камери да го мeнyва пoлoт!

iPortal - 19.07.2019

Иако, веста за овој план на Боки 13 е стара повеќе од 7 години, деновиве повторно станува актуелна. „Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го опepира пoлoвиoт opгaн! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за опepација до ...

Луксуз во Шутка? Во „хашката соба“ на Боки 13 во моментов е околу 40 степени

365 - 18.07.2019

Иако навистина се подобри од останатите делови на затворот „Скопје“, познат како Шутка, реалната слика во „хашките соби“ не соодветствува со претставата што ја има во јавноста – дека се работи за некаква поголема комоција на затворениците, вели ...

Збогум, Чарли

Либертас - 19.07.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Сомнежот за професионалната кадарност излезе и во овој мал, навидум безначаен детаљ. Додека обвинителката Вилма Русковска даваше изјава пред новинарите пред скалите во судот по распитот на ...

(видео) ТАКА ГОВОРЕА БОКИ 13 И ЈАДРАНКА КОСТОВА: Што доколку Камчев снимал – ништо!

Денешен - 18.07.2019

Во своето последно интервју со новинарката Јадранка Костова на 1 ТВ, нејзиниот неформален сопственик Бојан Јовановски алијас Боки 13, кој доби 30 дневен притвор за „Рекет“, рече дека е свесен оти е трн во окото на многумина бидејќи 1ТВ бил ...

ФОТО: „Боки не го собирало во гепек" - Твитер уште „гори" од шеги по апсењето

Press24 - 18.07.2019

„Фалите будалчиња", „Боки не го собирало во гепек", „Се зафркна со алуминиумската фолија"...се само дел од коментарите и твитовите за уапсениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 за случајот Рекет, поради изнуда на пари.

(ФОТО) ШОКАНТНО – СЕ’ ЗА ПАРИ И СЛАВА: БОКИ 13 планирал пред ТВ камери да го менува полот!

Екран - 18.07.2019

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го оперира половиот орган! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за операција до неговото опоравување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година.

Се сеќавате ли на документарниот филм што Боки 13 пред неколку години си го сними за својот „лик и дело“? (ВИДЕО)

Вистина.мк - 18.07.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13, кој веќе се наоѓа во притвор во затворот во Шутка како осомничен за случајот „Рекет“, кој што го отвори ЈО, пред неколку години презентираше документарец направен за неговиот лик и дело.

Боки 13 и Кинези со сатари: Станува јасно зошто пола држава е на диазепам, а другата на алкохол

еМагазин - 18.07.2019

Животот во Македонија беше тешко поднослив, а ништо не е сменето ниту откако земјава се прекрсти во Северна Македонија по што се чини дека живеачката во земјава станува уште понеподнослива.

Какви адути има Боки и што им пишал Кически на потчинтетите во Охрид ? !

Скопје1 - 18.07.2019

Боки држи клуч од Пандорината кутија, Кически оставил писма за потчинетите. Во своето последно телевизиско интервју во кое со Бојан Јованоски разговараше новинарката Јадранка Костова, Боки 13 на двосмислен и помалку загадочен начин одговори дека тој ...

„Миле собирал пари да плати трета рата кај Боки, да го пуштат во домашен притвор – ама касно е сега“, коментираат ...

Скопје1 - 18.07.2019

Социјалните мрежи четврти ден „горат“ со коментари за неформалниот сопственик на 1ТВ, Боки 13, кој заврши во притвор по отворање на истрагата за изнудување рекет од бизнисмени. Дел од нив ви ги пренесуваме во ...

БОКИ 13 планирал во новото реално шоу – пред ТВ камери да го менува полот!

Скопје1 - 18.07.2019

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го оперира половиот орган! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за операција до неговото опоравување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година, објави ekran.mk.