TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавен Договорот од Пржино

Телма - 12.06.2015

Договорот од Пржино кој лидерите на четирите партии СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА го потпишаа на 2 јуни и се држеше во тајност, неочекувано денеска го објави ДУИ, откако пропаднаа преговорите во Брисел.

Што содржи договорот од 2 јуни потпишан во ЕУ резиденцијата во Пржино?!

Вечер Прес - 12.06.2015

Ова е договорот кој на 2 јуни во Скопје е постигнат и потпишан од лидерите на четирите политички партии, Груевски, Заев, Ахмети и Тачи , а со посредство на еврокомесарот Хан и во присуство на американскиот амбасадор Бејли и ЕУ амбасадорот, Орав.

ДУИ го објави договорот од 2 јуни

24 Вести - 12.06.2015

ДУИ интегрално го објави договорот од 2 јуни. Во него стои: 1. Партиите се согласуваат дека на прво место да се ставаат интересите на државата и ја потврдуваат нивната посветеност кон Евроатланските процеси и демократските принципи. 2.

ДУИ го објави текстот на договорот за предвремени избори постигнат во Скопје на 2 јуни

Либертас - 12.06.2015

ДУИ денеска во соопштение до медиумите испрати неофицијален превод на договорот постигнат и потпишан на 2 јуни од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на Комисионерот Хан, Амбасадорот на ЕУ Орав и ...

ДУИ го објави договорот од 2 јуни на четворицата лидери со Хан

+инфо - 12.06.2015

ДУИ преку соопштение испрати неофицијален превод на договорот, како што наведува, постигнат и потпишан на 2 јуни од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на комесарот Јоханес Хан, амбасадорот на ЕУ, ...

ДУИ го објави целосниот договор на лидерите од 2 јуни

МКД - 12.06.2015

Демократска унија за интеграција испрати неофицијален превод од документ, за кој тврдат е договорот потпишан на 2 јуни од лидерите на четирите најголеми политички партии во Пржино во Скопје, а постигнат во присуство на еврокомесарот Хан, ...

ДУИ го објави Договорот од 2 јуни

Макфакс - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција(ДУИ) во петок го објави целиот Договор што четворицата партиски лидери, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот Аиво Орав и ...

ДУИ го објави договорот на политичките лидери потпишан на 2 јуни во Скопје

Нова ТВ - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција испрати неофицијален превод на договорот постигнат и потпишан на 2 јуни од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на еврокомесарот Хан, Амбасадорот на ЕУ Орав и ...

ДУИ го објавија договорот меѓу лидерите од 2 јуни

Локално - 12.06.2015

Владејачката ДУИ денеска до медиумите испрати неофицијален превод на договорот постигнат и потпишан на 2 јуни од страна на лидерите на четирите политички партии во Македонија во присуство на евро-комесарот Хан, Амбасадорот на ЕУ и Амбасадорот на САД ...

ДУИ го објави Договорот од 2. јуни

А1 On - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) во петок го објави целиот Договор што четворицата партиски лидери, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот Аиво Орав и ...

ДУИ го објави договорот од 2.јуни

Кајгана - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го објави целиот Договор што четворицата партиски лидери, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот Аиво Орав и ...

ДУИ го објави договорот од 2 јуни

Утрински - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција попладнево до медиумите го испрати договорот, потпишан на 2 јуни во Скопје, на состанокот на еврокомесарот Јоханес Хан со лидерите на четирите најголеми партии.

ДУИ го објави договорот за предвремени избори постигнат на 2 јуни

Репортер - 12.06.2015

ДУИ денеска во соопштение до медиумите испрати неофицијален превод на договорот постигнат и потпишан на 2 јуни од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на Комисионерот Хан, Амбасадорот на ЕУ Орав и ...

ДУИ ги откри деталите од договорот на 2 јуни

Р.С.Европа - 12.06.2015

Од ДУИ денеска го објавија договорот од 2 јуни потпишан по преговорите на лидерите на најголемите партии и на еврокомесарот Јоханес Хан. Во него меѓу другото пишува дека партиите до 10 јуни требале да се договорат за конкретна организација на ...

ОПОЗИЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕ: Објавен договорот од разговорите на 2 јуни

Телеграф - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција интегрално го објави договорот што го постигнаа Груевски, Заев, Ахмети и Тачи на лидерската средба која со посредништво на Јоханес Хан се одржа во резиденцијата на ЕУ во Скопје Демократската унија за интеграција ...

ДУИ го објави договорот од 2 јуни!

Кирилица - 12.06.2015

Врвот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) попладнево расправа за состојбите во земјата поврзани со политичката криза по неуспешните преговори од Брисел. Според неофицијални информации од партијата на дневен ред може да биде и прашањето за ...

ДУИ го објави договорот потпишан на лидерската средба на 2- ри јуни

Канал5 - 12.06.2015

ДУИ го објави текстот на договорот постигнат на 2 – ри јуни во Скопје . Во шесте точки од договорот потпшишан од лидерите на четирите партии Груевски, Заев, Ахмети и Тачи е наведено. 1. Партиите се согласуваат дека на прво место да се ставаат ...

ДУИ го објави Договорот од 2 јуни

Тера - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција(ДУИ) во петок го објави целиот Договор што четворицата партиски лидери, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот Аиво Орав и ...

ДУИ го објави Договорот од 2 јуни

Lider - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го објави Договорот што беше постигнат и потпишан на 2 јуни во Скопје од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на еврокомесарот за проширување Јоханес ...

ДУИ го објави Договорот од 2 јуни

Н.Македонија - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го објави Договорот што беше постигнат и потпишан на 2 јуни во Скопје од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на еврокомесарот за проширување Јоханес ...

Што потпишаа политичките лидери на 2 јуни?

Фактор - 12.06.2015

Денес од страна на ДУИ беше објавен целиот договор кој политичките лидери на четирите најголеми партии во земјава го потпишаа на 2 јуни. Договорот беше потпишан во резиденцијата на Европската унија во Скопје под посредство на еврокомесарот за ...

ДУИ го објави Договорот од 2 јуни

Капитал - 12.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) на Али Ахмети, денеска го објави Договорот постигнат и потпишан на 2 јуни во Скопје од страна на лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија, во присуство на еврокомесарот Јоханес Хан, ...

ДУИ го објави договорот од 2 јуни

Дневник - 12.06.2015

ДУИ, партијата на Али Ахмети, вчера попладне до медиумите достави неофицијален превод на договорот од 2 јуни што политичките лидери Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи го постигнаа во Скопје во посредство на еврокомесарот за ...

ДУИ го објави Договорот од Пржино

Вест - 13.06.2015

Демократската унија за интеграција (ДУИ) го објави Договорот што беше постигнат и потпишан на 2 јуни во Скопје од лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија во присуство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот ...

Не е веќе тајна: Објавен договорот што го потпишаа партиските лидери

еМагазин - 13.06.2015

Демократската унија за интеграција го објави целиот Договор што четворицата партиски лидери, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, со посредство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, евроамбасадорот Аиво Орав и амбасадорот на ...